Nařízení vlády, kterým se mění nařízení vlády č. 266/2009 Sb., o technických požadavcích na námořní zařízení
- a) ČSN EN ISO 11674 (2001), ČSN EN 60945 (2002), IEC 62288 Ed.1.0 (2008) a příslušných norem z řady ČSN EN 61162, nebo
- b) ISO 11674 (2000), IEC 60945 (2002), IEC 62288 Ed.1.0 (2008) a příslušných norem z řady IEC 61162.
-
- Při posuzování shody se postupuje podle modulu B a podle volby výrobce nebo jeho zplnomocněného zástupce podle modulu D nebo E nebo F. Jsou-li námořní zařízení vyráběná jednotlivě nebo v malých množstvích, může výrobce nebo jeho zplnomocněný zástupce posuzování shody provést podle modulu G; v tomto případě se věta první tohoto bodu nepoužije.
A.1/4.18 Odpovídač SAR 9 GHz (SART)
-
- Odpovídač SAR 9 GHz (SART) musí splňovat požadavky uvedené v
- a) pravidlech III/4, IV/14, V/18, X/3, III/6, IV/7 úmluvy SOLAS,
- b) rezoluci IMO MSC. 36(63)-(předpis HSC 1994) 8, 13, 14,
- c) rezoluci IMO MSC. 97(73)-(předpis HSC 2000) 8, 13, 14,
- d) rezoluci IMO A.530(13),
- e) rezoluci IMO A.802(19),
- f) rezoluci IMO A.694(17) a
- g) ITU-R M.628-3(11/93).
-
- Přezkoušení splnění požadavků se provádí podle
- a) ČSN EN 60945 (2002), ČSN EN 61097-1 (2007), nebo
- b) IEC 60945 (2002), EC 61097-1 (2007).
-
- Při posuzování shody se postupuje podle modulu B a podle volby výrobce nebo jeho zplnomocněného zástupce podle modulu D nebo E nebo F Jsou-li námořní zařízení vyráběná jednotlivě nebo v malých množstvích, může výrobce nebo jeho zplnomocněný zástupce posuzování shody provést podle modulu G; v tomto případě se věta první tohoto bodu nepoužije.
A.1/4.20 Ukazatel úhlu kormidla
-
- Ukazatel úhlu kormidla musí splňovat požadavky uvedené v
- a) pravidlech V/18, X/3, V/19 úmluvy SOLAS,
- b) rezoluci IMO MSC.36(63)-(předpis HSC 1994) 13,
- c) rezoluci IMO MSC.97(73)-(předpis HSC 2000) 13,
- d) rezoluci IMO A.526(13),
- e) rezoluci IMO A.694(17) a
- f) rezoluci IMO MSC.191(79).
-
- Přezkoušení splnění požadavků se provádí podle
- a) EN 60945 (2002), ISO 20673 (2007), IEC 62288 Ed.1.0 (2008), nebo
- b) IEC 60945 (2002), ISO 20673 (2007), IEC 62288 Ed.1.0 (2008).
-
- Při posuzování shody se postupuje podle modulu B a podle volby výrobce nebo jeho zplnomocněného zástupce podle modulu D nebo E nebo F Jsou-li námořní zařízení vyráběná jednotlivě nebo v malých množstvích, může výrobce nebo jeho zplnomocněný zástupce posuzování shody provést podle modulu G; v tomto případě se věta první tohoto bodu nepoužije.
A.1/4.21 Ukazatel obrátek lodního šroubu
-
- Ukazatel obrátek lodního šroubu musí splňovat požadavky uvedené v
- a) pravidlech V/18 a V/19 úmluvy SOLAS,
- b) rezoluci IMO A.694(17) a
- c) rezoluci IMO MSC.191(79).
-
- Přezkoušení splnění požadavků se provádí podle
- a) EN 60945 (2002), ISO 22554 (2007), IEC 62288 Ed.1.0 (2008), nebo
- b) IEC 60945 (2002), ISO 22554 (2007), IEC 62288 Ed.1.0 (2008).
-
- Při posuzování shody se postupuje podle modulu B a podle volby výrobce nebo jeho zplnomocněného zástupce podle modulu D nebo E nebo F Jsou-li námořní zařízení vyráběná jednotlivě nebo v malých množstvích, může výrobce nebo jeho zplnomocněný zástupce posuzování shody provést podle modulu G; v tomto případě se věta první tohoto bodu nepoužije.
A.1/4.22 Ukazatel náklonu
-
- Ukazatel náklonu musí splňovat požadavky uvedené v
- a) pravidlech V/18 a V/19 úmluvy SOLAS,
- b) rezoluci IMO A.694(17) a
- c) rezoluci IMO MSC.191(79).
-
- Přezkoušení splnění požadavků se provádí podle
- a) EN 60945 (2002), ISO 22555 (2007), IEC 62288 Ed.1.0 (2008), nebo
- b) IEC 60945 (2002), ISO 22555 (2007), IEC 62288 Ed.1.0 (2008).
-
- Při posuzování shody se postupuje podle modulu B a podle volby výrobce nebo jeho zplnomocněného zástupce podle modulu D nebo E nebo F Jsou-li námořní zařízení vyráběná jednotlivě nebo v malých množstvích, může výrobce nebo jeho zplnomocněný zástupce posuzování shody provést podle modulu G; v tomto případě se věta první tohoto bodu nepoužije.
A.1/4.23 Kompas pro záchranné čluny a záchranářské čluny
-
- Kompas pro záchranné čluny a záchranářské čluny musí splňovat požadavky uvedené v
- a) pravidlech III/4, X/3, III/34 úmluvy SOLAS,
- b) rezoluci IMO MSC.36(63)-(předpis HSC 1994) 8,13,
- c) rezoluci IMO MSC. 97(73)-(předpis HSC 2000) 8, 13 a
- d) rezoluci. IMO MSC.48(66)-(předpis LSA) IV, V.
-
- Přezkoušení splnění požadavků se provádí podle
- a) ČSN EN ISO 613 (2001), ISO 10316 (1990), nebo
- b) ISO 613 (2000), ISO 10316 (1990).
-
- Při posuzování shody se postupuje podle modulu B a podle volby výrobce nebo jeho zplnomocněného zástupce podle modulu D nebo E nebo F. Jsou-li námořní zařízení vyráběná jednotlivě nebo v malých množstvích, může výrobce nebo jeho zplnomocněný zástupce posuzování shody provést podle modulu G; v tomto případě se věta první tohoto bodu nepoužije.
A.1/4.29 Zařízení pro záznam údajů o plavbě (VDR)
-
- Zařízení pro záznam údajů o plavbě (VDR) musí splňovat požadavky uvedené v
- a) pravidlech V/18, V/20, X/3 úmluvy SOLAS,
- b) rezoluci IMO MSC.36(63)-(předpis HSC 1994) 13,
- c) rezoluci IMO MSC.97(73)-(předpis HSC 2000) 13,
- d) rezoluci IMO A.694(17),
- e) rezoluci IMO A.861(20)
- f) rezoluci IMO MSC.214(81) a
- g) rezoluci IMO MSC.191(79).
-
- Přezkoušení splnění požadavků se provádí podle
- a) ČSN EN 60945 (2002), příslušných norem z řady ČSN EN 61162, IEC 61996-1 (2007-11), IEC 62288 Ed.1.0 (2008), nebo
- b) IEC 60945 (2002), příslušných norem z řady IEC 61162, IEC 61996-1 (2007-11), IEC 62288 Ed.1.0 (2008).
-
- Při posuzování shody se postupuje podle modulu B a podle volby výrobce nebo jeho zplnomocněného zástupce podle modulu D nebo E nebo F. Jsou-li námořní zařízení vyráběná jednotlivě nebo v malých množstvích, může výrobce nebo jeho zplnomocněný zástupce posuzování shody provést podle modulu G; v tomto případě se věta první tohoto bodu nepoužije.
A.1/4.30 Systém elektronického zobrazování mapy a informací (ECDIS) se záložním systémem a systémem rastrového zobrazování mapy (RCDS)
-
- Systém elektronického zobrazování mapy a informací (ECDIS) se záložním systémem a systémem rastrového zobrazování mapy (RCDS) musí splňovat požadavky uvedené v
- a) pravidlech V/18, X/3, V/19 úmluvy SOLAS,
- b) rezoluci IMO MSC.36(63)-(předpis HSC 1994) 13,
- c) rezoluci IMO MSC. 97(73)-(předpis HSC 2000) 13,
- d) rezoluci IMO A.694(17),
- e) rezoluci IMO A.817(19),
- f) rezoluci IMO MSC.64(67),
- g) rezoluci IMO MSC.86(70),
- h) rezoluci IMO MSC.191(79) a
- i) rezoluci IMO MSC.232(82).
Záložní systém ECDIS a RCDS se použijí pouze tehdy, je-li tato funkce zahrnuta v ECDIS. Certifikát modulu B uvádí, zda byly tyto varianty přezkoušeny.
-
- Přezkoušení splnění požadavků se provádí podle
- a) ČSN EN 60945 (2002), příslušných norem z řady ČSN EN 61162, ČSN EN 61174 (2001-12), IEC 62288 Ed.1.0 (2008), nebo
- b) IEC 60945 (2002), příslušných norem z řady IEC 61162, IEC 61174 (2008), IEC 62288 Ed.1.0 (2008).
-
- Při posuzování shody se postupuje podle modulu B a podle volby výrobce nebo jeho zplnomocněného zástupce podle modulu D nebo E nebo F. Jsou-li námořní zařízení vyráběná jednotlivě nebo v malých množstvích, může výrobce nebo jeho zplnomocněný zástupce posuzování shody provést podle modulu G; v tomto případě se věta první tohoto bodu nepoužije.
A.1/4.31 Gyroskopický kompas pro vysokorychlostní plavidla
-
- Gyroskopický kompas pro vysokorychlostní plavidla musí splňovat požadavky uvedené v
- a) pravidle X/3 úmluvy SOLAS,
- b) rezoluci IMO MSC.36(63)-(předpis HSC 1994) 13,
- c) rezoluci IMO MSC.97(73)-(předpis HSC 2000) 13,
- d) rezoluci IMO A.694(17)
- e) rez. IMO MSC.191(79) a
- f) rezoluci IMO A.821(19).
-
- Přezkoušení splnění požadavků se provádí podle
- a) ISO 16328 (2001), ČSN EN 60945 (2002), příslušných norem z řady ČSN EN 61162, IEC 62288 Ed.1.0 (2008), nebo
- b) ISO 16328 (2001), IEC 60945 (2002), příslušných norem z řady EN 61162, IEC 62288 Ed.1.0 (2008).
-
- Při posuzování shody se postupuje podle modulu B a podle volby výrobce nebo jeho zplnomocněného zástupce podle modulu D nebo E nebo F. Jsou-li námořní zařízení vyráběná jednotlivě nebo v malých množstvích, může výrobce nebo jeho zplnomocněný zástupce posuzování shody provést podle modulu G; v tomto případě se věta první tohoto bodu nepoužije.
A.1/4.32 Univerzální automatický systém identifikace lodí (AIS)
-
- Univerzální automatický systém identifikace lodí (AIS) musí splňovat požadavky uvedené v
- a) pravidlech V/18, X/3, V/19 úmluvy SOLAS,
- b) rezoluci IMO MSC.36(63)-(předpis HSC 1994) 13,
- c) rezoluci IMO MSC.97(73)-(předpis HSC 2000) 13.
- d) rezoluci IMO A.694(17),
- e) rezoluci IMO MSC.74(69),
- f) rezoluci IMO MSC.191(79) a
- g) ITU-R M. 1371-3 (2007), přičemž příloha 3 se použije pouze v souladu s požadavky rezoluce IMO MSC.74(69).
-
- Přezkoušení splnění požadavků se provádí podle
- a) ČSN EN 60945 (2002), příslušných norem z řady ČSN EN 61162, ČSN EN 61993-2 (2001), IEC 62288 Ed.1.0 (2008), nebo
- b) IEC 60945 (2002), příslušných norem z řady IEC 61162, IEC 61993-2 (2001), IEC 62288 Ed.1.0 (2008).
-
- Při posuzování shody se postupuje podle modulu B a podle volby výrobce nebo jeho zplnomocněného zástupce podle modulu D nebo E nebo F. Jsou-li námořní zařízení vyráběná jednotlivě nebo v malých množstvích, může výrobce nebo jeho zplnomocněný zástupce posuzování shody provést podle modulu G; v tomto případě se věta první tohoto bodu nepoužije.
A.1/4.33 Systém řízení dráhy lodí (fungující při rychlostech lodi od minimální manévrovací rychlosti po rychlost 30 uzlů)
-
- Systém řízení dráhy lodí (fungující při rychlostech lodi od minimální manévrovací rychlosti po rychlost 30 uzlů) musí splňovat požadavky uvedené v
- a) pravidlech V/18, V/19 úmluvy SOLAS,
- b) rezoluci IMO A.694(17) a
- c) rezoluci IMO MSC.74(69).
-
- Přezkoušení splnění požadavků se provádí podle
- a) ČSN EN 60945 (2002), příslušných norem z řady ČSN EN 61162, ČSN EN 62065 (2002), nebo
- b) IEC 60945 (2002), příslušných norem z řady IEC 61162, IEC 62065 (2002).
-
- Při posuzování shody se postupuje podle modulu B a podle volby výrobce nebo jeho zplnomocněného zástupce podle modulu D nebo E nebo F. Jsou-li námořní zařízení vyráběná jednotlivě nebo v malých množstvích, může výrobce nebo jeho zplnomocněný zástupce posuzování shody provést podle modulu G; v tomto případě se věta první tohoto bodu nepoužije.
A.1/4.34 Radarové zařízení CAT 1
-
- Radarové zařízení CAT 1 musí splňovat požadavky uvedené v
- a) pravidlech V/18, V/19 úmluvy SOLAS,
- b) rezoluci IMO A.278(VIII),
- c) rezoluci IMO A.694(17),
- d) rezoluci IMO A.823(19),
- e) rezoluci IMO MSC.191(79),
- f) rezoluci IMO MSC.192(79),
- g) ITU-R M. 628-3(11/93) a
- h) ITU-R M. 1177-3(06/03).
-
- Přezkoušení splnění požadavků se provádí podle
- a) IEC 62288 Ed.1.0 (2008), EN 62388 (2008), ČSN EN 60945 (2002), příslušných norem z řady ČSN EN 61162, nebo
- b) IEC 62288 Ed.1.0 (2008), IEC 62388 Ed.1.0 (2007), IEC 60945 (2002), příslušných norem z řady IEC 61162.
-
- Při posuzování shody se postupuje podle modulu B a podle volby výrobce nebo jeho zplnomocněného zástupce podle modulu D nebo E nebo F. Jsou-li námořní zařízení vyráběná jednotlivě nebo v malých množstvích, může výrobce nebo jeho zplnomocněný zástupce posuzování shody provést podle modulu G; v tomto případě se věta první tohoto bodu nepoužije.
A.1/4.35 Radarové zařízení CAT 2
-
- Radarové zařízení CAT 2 musí splňovat požadavky uvedené v
- a) pravidlech V/18, V/19 úmluvy SOLAS,
- b) rezoluci IMO A.278(VIII),
- c) rezoluci IMO A.694(17),
- d) rezoluci IMO MSC.191(79),
- e) rezoluci IMO MSC.192(79),
- f) ITU-R M. 628-3(11/93) a
- g) ITU-R M. 1177-3(06/03).
-
- Přezkoušení splnění požadavků se provádí podle
- a) IEC 62288 Ed.1.0 (2008), EN 62388 (2008), ČSN EN 60945 (2002), příslušných norem z řady ČSN EN 61162, nebo
- b) IEC 62288 Ed.1.0 (2008), IEC 62388 Ed.1.0 (2007), IEC 60945 (2002), příslušných norem z řady IEC 61162.
-
- Při posuzování shody se postupuje podle modulu B a podle volby výrobce nebo jeho zplnomocněného zástupce podle modulu D nebo E nebo F. Jsou-li námořní zařízení vyráběná jednotlivě nebo v malých množstvích, může výrobce nebo jeho zplnomocněný zástupce posuzování shody provést podle modulu G; v tomto případě se věta první tohoto bodu nepoužije.
A.1/4.36 Radarové zařízení CAT 3
-
- Radarové zařízení CAT 3 musí splňovat požadavky uvedené v
- a) pravidlech V/18, V/19 úmluvy SOLAS,
- b) rezoluci IMO A.278(VIII),
- c) rezoluci IMO A.694(17),
- d) rezoluci IMO MSC.191(79),
- e) rezoluci IMO MSC.192(79),
- f) ITU-R M. 628-3(11/93) a
- g) ITU-R M. 1177-3(06/03).
-
- Přezkoušení splnění požadavků se provádí podle
- a) IEC 62288 Ed.1.0 (2008), EN 62388 (2008), ČSN EN 60945 (2002), příslušných norem z řady ČSN EN 61162 nebo
- b) IEC 62288 Ed.1.0 (2008), IEC 62388 Ed.1.0 (2007), IEC 60945 (2002), příslušných norem z řady IEC 61162.
-
- Při posuzování shody se postupuje podle modulu B a podle volby výrobce nebo jeho zplnomocněného zástupce podle modulu D nebo E nebo F. Jsou-li námořní zařízení vyráběná jednotlivě nebo v malých množstvích, může výrobce nebo jeho zplnomocněný zástupce posuzování shody provést podle modulu G; v tomto případě se věta první tohoto bodu nepoužije.
A.1/4.37 Radarové zařízení pro použití na vysokorychlostních plavidlech (CAT 1H, CAT 2H a CAT 3H)
-
- Radarové zařízení pro použití na vysokorychlostních plavidlech (CAT 1H, CAT 2H a CAT 3H) musí splňovat požadavky uvedené v
- a) pravidle X/3 úmluvy SOLAS,
- b) rezoluci IMO MSC.36(63)-(předpis HSC 1994) 13,
- c) rezoluci IMO MSC.97(73)-(předpis HSC2000) 13,
- d) rezoluci IMO A.278(VIII),
- e) rezoluci IMO A.694(17),
- f) rezoluci IMO A.820(19),
- g) rezoluci IMO MSC.191(79),
- h) rezoluci IMO MSC.192(79),
- i) ITU-R M. 628-3(11/93) a
- j) ITU-R M. 1177-3(06/03).
-
- Přezkoušení splnění požadavků se provádí podle
- a) IEC 62288 Ed.1.0 (2008), EN 62388 (2008), ČSN EN 60945 (2002), příslušných norem z řady ČSN EN 61162, nebo
- b) IEC 62288 Ed.1.0 (2008), IEC 62388 Ed.1.0 (2007), IEC 60945 (2002), příslušných norem z řady IEC 61162.
-
- Při posuzování shody se postupuje podle modulu B a podle volby výrobce nebo jeho zplnomocněného zástupce podle modulu D nebo E nebo F. Jsou-li námořní zařízení vyráběná jednotlivě nebo v malých množstvích, může výrobce nebo jeho zplnomocněný zástupce posuzování shody provést podle modulu G; v tomto případě se věta první tohoto bodu nepoužije.
A.1/4.38 Radarové zařízení s možností zobrazení mapy (CAT 1HC, CAT 2HC a CAT 3HC)
-
- Radarové zařízení s možností zobrazení mapy (CAT 1HC, CAT 2HC a CAT 3HC) musí splňovat požadavky uvedené v
- a) pravidle X/3 úmluvy SOLAS,
- b) rezoluci IMO MSC.36(63)-(předpis HSC 1994) 13,
- c) rezoluci IMO MSC.97(73)-(předpis HSC2000) 13,
- d) rezoluci IMO A.278(VIII),
- e) rezoluci IMO A.694(17),
- f) rezoluci IMO A.820(19),
- g) rez. IMO MSC.191(79),
- h) rez. IMO MSC.192(79),
- i) ITU-R M. 628-3(11/93) a
- j) ITU-R M. 1177-3(06/03).
-
- Přezkoušení splnění požadavků se provádí podle
- a) IEC 62288 Ed.1.0 (2008), EN 62388 (2008), ČSN EN 60945 (2002), příslušných norem z řady ČSN EN 61162, nebo
- b) IEC 62288 Ed.1.0 (2008), IEC 62388 Ed.1.0 (2007), IEC 60945 (2002), příslušných norem z řady IEC 61162.
-
- Při posuzování shody se postupuje podle modulu B a podle volby výrobce nebo jeho zplnomocněného zástupce podle modulu D nebo E nebo F. Jsou-li námořní zařízení vyráběná jednotlivě nebo v malých množstvích, může výrobce nebo jeho zplnomocněný zástupce posuzování shody provést podle modulu G; v tomto případě se věta první tohoto bodu nepoužije.
A.1/4.39 Radarový odrážeč
-
- Radarový odrážeč musí splňovat požadavky uvedené v
- a) pravidlech V/18, V/19, X/3 úmluvy SOLAS,
- b) rezoluci IMO MSC.36(63)-(předpis HSC 1994) 13,
- c) rezoluci IMO MSC.97(73)-(předpis HSC 2000) 13 a
- d) rezoluci IMO MSC.164(78).
-
- Přezkoušení splnění požadavků se provádí podle
- a) ČSN EN ISO 8729 (1998), ČSN EN 60945 (2002), nebo
- b) ISO 8729 (1997), IEC 60945 (2002).
-
- Při posuzování shody se postupuje podle modulu B a podle volby výrobce nebo jeho zplnomocněného zástupce podle modulu D nebo E nebo F. Jsou-li námořní zařízení vyráběná jednotlivě nebo v malých množstvích, může výrobce nebo jeho zplnomocněný zástupce posuzování shody provést podle modulu G; v tomto případě se věta první tohoto bodu nepoužije.
A.1/4.40 Systém pro automatické kormidlování pro vysokorychlostní plavidla
-
- Systém pro automatické kormidlování pro vysokorychlostní plavidla musí splňovat požadavky uvedené v
- a) pravidle X/3 úmluvy SOLAS,
- b) rezoluci IMO MSC.36(63)-(předpis HSC 1994) 13,
- c) rezoluci IMO MSC.97(73)-(předpis HSC 2000) 13,
- d) rezoluci IMO A.694(17)
- e) rezoluci IMO MSC.191(79) a
- f) rezoluci IMO A.822(19).
-
- Přezkoušení splnění požadavků se provádí podle
- a) ISO 16329 (2003), ČSN EN 60945 (2002), IEC 62288 Ed.1.0 (2008), příslušných norem z řady ČSN EN 61162, nebo
- b) ISO 16329 (2003), IEC 60945 (2002), IEC 62288 Ed.1.0 (2008), příslušných norem z řady IEC 61162.
-
- Při posuzování shody se postupuje podle modulu B a podle volby výrobce nebo jeho zplnomocněného zástupce podle modulu D nebo E nebo F. Jsou-li námořní zařízení vyráběná jednotlivě nebo v malých množstvích, může výrobce nebo jeho zplnomocněný zástupce posuzování shody provést podle modulu G; v tomto případě se věta první tohoto bodu nepoužije.
A.1/4.41 Vysílací zařízení pro ukazovatele kursu THD (metoda GNSS)
-
- Vysílací zařízení pro ukazovatele kursu THD (metoda GNSS) musí splňovat požadavky uvedené v
- a) pravidlech V/18, V/19, X/3 úmluvy SOLAS,
- b) rezoluci IMO MSC.36(63)-(předpis HSC 1994) 13,
- c) rezoluci IMO MSC.97(73)-(předpis HSC 2000) 13,
- d) rezoluci IMO A.694(17),
- e) rez. IMO MSC.191(79) a
- f) rezoluci IMO MSC.116(73).
-
- Přezkoušení splnění požadavků se provádí podle
- a) ISO 22090-3 (2004), ČSN EN 60945 (2002), IEC 62288 Ed.1.0 (2008), příslušných norem z řady ČSN EN 61162, nebo
- b) ISO 22090-3 (2004), IEC 60945 (2002), IEC 62288 Ed.1.0 (2008), příslušných norem z řady IEC 61162.
-
- Při posuzování shody se postupuje podle modulu B a podle volby výrobce nebo jeho zplnomocněného zástupce podle modulu D nebo E nebo F. Jsou-li námořní zařízení vyráběná jednotlivě nebo v malých množstvích, může výrobce nebo jeho zplnomocněný zástupce posuzování shody provést podle modulu G; v tomto případě se věta první tohoto bodu nepoužije.
A.1/4.42 Pátrací světlo vysokorychlostních plavidel
-
- Pátrací světlo vysokorychlostních plavidel musí splňovat požadavky uvedené v
- a) pravidle X/3 úmluvy SOLAS,
- b) rezoluci IMO MSC.36(63)-(předpis HSC 1994) 13,
- c) rezoluci IMO MSC.97(73)-(předpis HSC2000) 13 a
- d) rezoluci IMO A.694(17).
-
- Přezkoušení splnění požadavků se provádí podle
- a) ISO 17884 (2004), ČSN EN 60945 (2002), nebo
- b) ISO 17884 (2004), IEC 60945 (2002).
-
- Při posuzování shody se postupuje podle modulu B a podle volby výrobce nebo jeho zplnomocněného zástupce podle modulu D nebo E nebo F. Jsou-li námořní zařízení vyráběná jednotlivě nebo v malých množstvích, může výrobce nebo jeho zplnomocněný zástupce posuzování shody provést podle modulu G; v tomto případě se věta první tohoto bodu nepoužije.
A.1/4.43 Zařízení pro noční vidění určené vysokorychlostním plavidlům
-
- Zařízení pro noční vidění určené vysokorychlostním plavidlům musí splňovat požadavky uvedené v
- a) pravidle X/3 úmluvy SOLAS,
- b) rezoluci IMO MSC.36(63)-(předpis HSC 1994) 13,
- c) rezoluci IMO MSC.97(73)-(předpis HSC 2000) 13,
- d) rezoluci IMO A.694(17) a
- e) rezoluci IMO MSC.94(72).
-
- Přezkoušení splnění požadavků se provádí podle
- a) ISO 16273 (2003), ČSN EN 60945 (2002), nebo
- b) ISO 16273 (2003), IEC 60945 (2002).
-
- Při posuzování shody se postupuje podle modulu B a podle volby výrobce nebo jeho zplnomocněného zástupce podle modulu D nebo E nebo F. Jsou-li námořní zařízení vyráběná jednotlivě nebo v malých množstvích, může výrobce nebo jeho zplnomocněný zástupce posuzování shody provést podle modulu G; v tomto případě se věta první tohoto bodu nepoužije.
A.1/4.44 Diferenciální zařízení pro příjem signálů z radiomajáku zařízení DGPS DGLONASS.
-
- Diferenciální zařízení pro příjem signálů z radiomajáku zařízení DGPS DGLONASS musí splňovat požadavky uvedené v
- a) pravidlech V/18, X/3, V/19 úmluvy SOLAS,
- b) rezoluci IMO MSC.36(63)-(předpis HSC 1994) 13,
- c) rezoluci IMO MSC.97(73)-(předpis HSC 2000) 13,
- d) rezoluci IMO A.694(17) a
- e) rezoluci IMO MSC.114(73).
-
- Přezkoušení splnění požadavků se provádí podle
- a) ČSN EN 60945 (2002), IEC 61108-4 (2004), příslušných norem z řady ČSN EN 61162, nebo
- b) IEC 60945 (2002), IEC 61108-4 (2004), příslušných norem z řady IEC 61162.
-
- Při posuzování shody se postupuje podle modulu B a podle volby výrobce nebo jeho zplnomocněného zástupce podle modulu D nebo E nebo F. Jsou-li námořní zařízení vyráběná jednotlivě nebo v malých množstvích, může výrobce nebo jeho zplnomocněný zástupce posuzování shody provést podle modulu G; v tomto případě se věta první tohoto bodu nepoužije.
A.1/4.45 Zařízení pro zobrazení mapy pro lodní radar
-
- Zařízení pro zobrazení mapy pro lodní radar musí splňovat požadavky uvedené v
- a) pravidlech V/18, V/19, X/3 úmluvy SOLAS,
- b) rezoluci IMO MSC.36(63)-(předpis HSC 1994) 13,
- c) rezoluci IMO MSC.97(73)-(předpis HSC 2000) 13,
- d) rezoluci IMO A.694(17),
- e) rezoluci IMO MSC.191(79),
- f) rezoluci IMO MSC.192(79).
- g) rezoluci IMO A.817(19) a
- h) rezoluci IMO MSC.64(67).
-
- Přezkoušení splnění požadavků se provádí podle
- a) ČSN EN 60936-3 (2002), ČSN EN 60945 (2002), příslušných norem z řady ČSN EN 61162, IEC 62288 Ed.1.0 (2008), EN 62388 (2008), nebo
- b) IEC 60936-3 (2002), IEC 60945 (2002), příslušných norem z řady IEC 61162, IEC 62288 Ed.1.0 (2008), IEC 62388 Ed.1.0 (2007).
-
- Při posuzování shody se postupuje podle modulu B a podle volby výrobce nebo jeho zplnomocněného zástupce podle modulu D nebo E nebo F. Jsou-li námořní zařízení vyráběná jednotlivě nebo v malých množstvích, může výrobce nebo jeho zplnomocněný zástupce posuzování shody provést podle modulu G; v tomto případě se věta první tohoto bodu nepoužije.
A.1/4.46 Vysílací zařízení pro ukazovatele kursu THD (gyroskopická metoda)
-
- Vysílací zařízení pro ukazovatele kursu THD (gyroskopická metoda) musí splňovat požadavky uvedené v
- a) pravidlech V/18, V/19, X/3 úmluvy SOLAS,
- b) rezoluci IMO MSC.36(63)-(předpis HSC 1994) 13,
- c) rezoluci IMO MSC.97(73)-(předpis HSC2000) 13,
- d) rezoluci IMO A.694(17) a
- e) rezoluci IMO MSC.116(73).
-
- Přezkoušení splnění požadavků se provádí podle
- a) ISO 22090-1 (2002), ČSN EN 60945 (2002), příslušných norem z řady ČSN EN 61162, nebo
- b) ISO 22090-1 (2002), včetně opravy 1 (2005), IEC 60945 (2002), příslušných norem z řady IEC 61162.
-
- Při posuzování shody se postupuje podle modulu B a podle volby výrobce nebo jeho zplnomocněného zástupce podle modulu D nebo E nebo F. Jsou-li námořní zařízení vyráběná jednotlivě nebo v malých množstvích, může výrobce nebo jeho zplnomocněný zástupce posuzování shody provést podle modulu G; v tomto případě se věta první tohoto bodu nepoužije.
A.1/4.47 Zjednodušené zařízení pro záznam údajů o plavbě (SVDR)
-
- Zjednodušené zařízení pro záznam údajů o plavbě (SVDR) musí splňovat požadavky uvedené v
- a) pravidle V/20 úmluvy SOLAS,
- b) rezoluci IMO A.694(17)
- c) rezoluci IMO MSC.214(81),
- d) rezoluci IMO MSC.191(79) a
- e) rezoluci IMO MSC.163(78).
-
- Přezkoušení splnění požadavků se provádí podle
- a) ČSN EN 60945 (2002), příslušných norem z řady ČSN EN 61162, IEC 61996-2 (2008), IEC 62288 Ed.1.0 (2008), nebo
- b) IEC 60945 (2002), příslušných norem z řady IEC 61162, IEC 61996-2 (2007), IEC 62288 Ed.1.0 (2008).
-
- Při posuzování shody se postupuje podle modulu B a podle volby výrobce nebo jeho zplnomocněného zástupce podle modulu D nebo E nebo F. Jsou-li námořní zařízení vyráběná jednotlivě nebo v malých množstvích, může výrobce nebo jeho zplnomocněný zástupce posuzování shody provést podle modulu G; v tomto případě se věta první tohoto bodu nepoužije.
A.1/4.48 Lodivodský mechanický výtah
-
- Lodivodský mechanický výtah musí splňovat požadavky uvedené v
- a) pravidle V/23 úmluvy SOLAS,
- b) rezoluci IMO A.889(21) a
- c) IMO MSC/oběžníku 773.
-
- Přezkoušení splnění požadavků se provádí podle rezoluce IMO A.889(21).
-
- Při posuzování shody se postupuje podle modulu B a podle volby výrobce nebo jeho zplnomocněného zástupce podle modulu D nebo E nebo F.
A.1/4.49 Lodivodský žebřík
-
- Lodivodský žebřík musí splňovat požadavky uvedené v
- a) pravidlech V/23, X/3 úmluvy SOLAS,
- b) rezoluci IMO A.889(21) a
- c) IMO MSC/oběžníku 773.
-
- Přezkoušení splnění požadavků se provádí podle
- a) rezoluce IMO A.889(21) a
- b) ISO 799 (2004).
-
- Při posuzování shody se postupuje podle modulu B a podle volby výrobce nebo jeho zplnomocněného zástupce podle modulu D nebo E nebo F. Jsou-li námořní zařízení vyráběná jednotlivě nebo v malých množstvích, může výrobce nebo jeho zplnomocněný zástupce posuzování shody provést podle modulu G; v tomto případě se věta první tohoto bodu nepoužije.
A.1/4.50 Zařízení DGPS
-
- Zařízení DGPS musí splňovat požadavky uvedené v
- a) pravidlech V/18, V/19, X/3 úmluvy SOLAS,
- b) rezoluci IMO MSC.36(63)-(předpis HSC 1994) 13,
- c) rezoluci IMO MSC.97(73)-(předpis HSC 2000) 13,
- d) rezoluci IMO A.694(17),
- e) rezoluci IMO MSC.114(73) a
- f) rezoluci IMO MSC.191(79).
-
- Přezkoušení splnění požadavků se provádí podle
- a) EN 60945 (2002), IEC 61108-1 (2003), IEC 61108-4 (2004), příslušných norem z řady EN 61162, IEC 62288 Ed.1.0 (2008), nebo
- b) IEC 60945 (2002), IEC 61108-1 (2003), IEC 61108-4 (2004), příslušných norem z řady IEC 61162, IEC 62288 Ed.1.0 (2008).
-
- Při posuzování shody se postupuje podle modulu B a podle volby výrobce nebo jeho zplnomocněného zástupce podle modulu D nebo E nebo F. Jsou-li námořní zařízení vyráběná jednotlivě nebo v malých množstvích, může výrobce nebo jeho zplnomocněný zástupce posuzování shody provést podle modulu G; v tomto případě se věta první tohoto bodu nepoužije.
A.1/4.51 Zařízení DGLONASS
-
- Zařízení DGLONASS musí splňovat požadavky uvedené v
- a) pravidlech V/18, V/19, X/3 úmluvy SOLAS,
- b) rezoluci IMO MSC.36(63)-(předpis HSC 1994) 13,
- c) rezoluci IMO MSC.97(73)-(předpis HSC 2000) 13,
- d) rezoluci IMO A.694(17),
- e) rezoluci IMO MSC.114(73) a
- f) rezoluci IMO MSC.191(79).
-
- Přezkoušení splnění požadavků se provádí podle
- a) EN 60945 (2002), IEC 61108-2 (1998), IEC 61108-4 (2004), příslušných norem z řady EN 61162, IEC 62288 Ed.1.0 (2008), nebo
- b) IEC 60945 (2002), IEC 61108-2 (1998), IEC 61108-4 (2004), příslušných norem z řady IEC 61162, IEC 62288 Ed.1.0 (2008).
-
- Při posuzování shody se postupuje podle modulu B a podle volby výrobce nebo jeho zplnomocněného zástupce podle modulu D nebo E nebo F. Jsou-li námořní zařízení vyráběná jednotlivě nebo v malých množstvích, může výrobce nebo jeho zplnomocněný zástupce posuzování shody provést podle modulu G; v tomto případě se věta první tohoto bodu nepoužije.
- 5.
Radiokomunikační zařízení
A.1/5.1 Rádiové zařízení VHF schopné vysílat a přijímat DSC a radiotelefonii
-
- Rádiové zařízení VHF schopné vysílat a přijímat DSC a radiotelefonii musí splňovat požadavky uvedené v
- a) pravidlech IV/14, X/3, IV/7 úmluvy SOLAS,
- b) rezoluci IMO MSC.36(63)-(předpis HSC 1994) 14,
- c) rezoluci IMO MSC.97(73)-(předpis HSC 2000) 14,
- d) rezoluci IMO A.385(X),
- e) rezoluci IMO A.524(13),
- f) rezoluci IMO A.694(17),
- g) rezoluci IMO A.803(19),
- h) IMO MSC/oběžníku 862,
- i) IMO COMSAR oběžníku 32,
- j) ITU-R M.489-2 (10/95),
- k) ITU-R M.493-12 (03/07),
- l) ITU-R M.541-8 (10/97) a
- m) ITU-R M.689-2 (11/93).
-
- Přezkoušení splnění požadavků se provádí podle
- a) ETSI ETS 300 162-1V1.4.1 (2005-05),
- b) ETSI EN 300 338 V1.2.1 (1999-04),
- c) ETSI EN 300 828 V1.1.1 (1998-03),
- d) ETSI EN 301 925 V1.1.1 (2002-09),
- e) ČSN EN 60945 (2002),
- f) IEC 61097-3 (1994),
- g) IEC 61097-7 (1996),
- h) příslušných norem z řady ČSN EN 61162 a
- i) IMO MSC/oběžníku 862.
-
- Výrobce nebo jeho zplnomocněný zástupce určí, zda se použije postup podle zkušebních norem IEC nebo ETSI. V případě rozdílných požadavků IMO MSC/oběžníku 862 a ostatních norem mají přednost požadavky IMO MSC/oběžníku 862.
-
- Při posuzování shody se postupuje podle modulu B a podle volby výrobce nebo jeho zplnomocněného zástupce podle modulu D nebo E nebo F. Jsou-li námořní zařízení vyráběná jednotlivě nebo v malých množstvích, může výrobce nebo jeho zplnomocněný zástupce posuzování shody provést podle modulu G; v tomto případě se věta první tohoto bodu nepoužije.
A.1/5.2 Hlídkový radiotelefonní přijímač VHF DSC
-
- Hlídkový radiotelefonní přijímač VHF DSC musí splňovat požadavky uvedené v
- a) pravidlech IV/14, X/3, IV/7úmluvy SOLAS,
- b) rezoluci IMO MSC.36(63)-(předpis HSC 1994) 14,
- c) rezoluci IMO MSC.97(73)-(předpis HSC 2000) 14,
- d) rezoluci IMO A.694(17),
- e) rezoluci IMO A.803(19),
- f) IMO COMSAR oběžníku 32,
- g) ITU-R M.489-2 (10/95),
- h) ITU-R M.493-12 (03/07) a
- i) ITU-R M.541-8 (10/97).
-
- Přezkoušení splnění požadavků se provádí podle
- a) ETSI EN 300 338 V1.2.1 (1999-04),
- b) ETSI EN 300 828 V1.1.1 (1998-03),
- c) ETSI EN 301 033 V1.2.1 (2005-05),
- d) ČSN EN 60945 (2002),
- e) IEC 61097-3 (1994) a
- f) IEC 61097-8 (1998).
-
- Výrobce nebo jeho zplnomocněný zástupce určí, zda se použije postup podle zkušebních norem IEC nebo ETSI.
-
- Při posuzování shody se postupuje podle modulu B a podle volby výrobce nebo jeho zplnomocněného zástupce podle modulu D nebo E nebo F. Jsou-li námořní zařízení vyráběná jednotlivě nebo v malých množstvích, může výrobce nebo jeho zplnomocněný zástupce posuzování shody provést podle modulu G; v tomto případě se věta první tohoto bodu nepoužije.
A.1/5.3 Přijímač NAVTEX
-
- Přijímač NAVTEX musí splňovat požadavky uvedené v
- a) pravidlech IV/7, IV/14, X/3 úmluvy SOLAS,
- b) rezoluci IMO MSC.36(63)-(předpis HSC 1994) 14,
- c) rezoluci IMO MSC.97(73)-(předpis HSC 2000) 14,
- d) rezoluci IMO A.694(17),
- e) rezoluci IMO MSC.148(77),
- f) IMO COMSAR oběžníku 32,
- g) ITU-R M.540-2 (06/90) a
- h) ITU-R M.625-3 (10/95).
-
- Přezkoušení splnění požadavků se provádí podle
- a) ETSI EN 300 065-1V1.1.3 (2005-5),
- b) ETSI EN 301 011V1.1.1 (1998-09),
- c) ČSN EN 60945 (2002) a
- d) IEC 61097-6 (2005-12).
-
- Výrobce nebo jeho zplnomocněný zástupce určí, zda se použije postup podle zkušebních norem IEC nebo ETSI.
-
- Při posuzování shody se postupuje podle modulu B a podle volby výrobce nebo jeho zplnomocněného zástupce podle modulu D nebo E nebo F. Jsou-li námořní zařízení vyráběná jednotlivě nebo v malých množstvích, může výrobce nebo jeho zplnomocněný zástupce posuzování shody provést podle modulu G; v tomto případě se věta první tohoto bodu nepoužije.
A.1/5.4 Přijímač EGC
-
- Přijímač EGC musí splňovat požadavky uvedené v
- a) pravidlech IV/14, IV/7, X/3úmluvy SOLAS,
- b) rezoluci IMO MSC.36(63)-(předpis HSC 1994) 14,
- c) rezoluci IMO MSC.97(73)-(předpis HSC 2000) 14,
- d) rezoluci IMO A.570(14),
- e) rezoluci IMO A.664(16),
- f) rezoluci IMO A.694(17) a
- g) IMO COMSAR oběžníku 32.
-
- Přezkoušení splnění požadavků se provádí podle
- a) ETSI ETS 300 460 Ed.1 (1996-05),
- b) ETSI ETS 300 460/A1(1997-11),
- c) ETSI EN 300 829 V1.1.1 (1998-03),
- d) ČSN EN 60945 (2002) a
- e) IEC 61097-4 (1994).
-
- Výrobce nebo jeho zplnomocněný zástupce určí, zda se použije postup podle zkušebních norem IEC nebo ETSI.
-
- Při posuzování shody se postupuje podle modulu B a podle volby výrobce nebo jeho zplnomocněného zástupce podle modulu D nebo E nebo F. Jsou-li námořní zařízení vyráběná jednotlivě nebo v malých množstvích, může výrobce nebo jeho zplnomocněný zástupce posuzování shody provést podle modulu G; v tomto případě se věta první tohoto bodu nepoužije.
A.1/5.5 Vysokofrekvenční námořní bezpečnostní informační zařízení (MSI) (přijímač HF NBDP)
-
- Vysokofrekvenční námořní bezpečnostní informační zařízení (MSI) (přijímač HF NBDP) musí splňovat požadavky uvedené v
- a) pravidlech IV/7, IV/14, X/3 úmluvy SOLAS,
- b) rezoluci IMO MSC.36(63)-(předpis HSC 1994) 14,
- c) rezoluci IMO MSC.97(73)-(předpis HSC 2000) 14,
- d) rezoluci IMO A.694(17),
- e) rezoluci IMO A.699(17),
- f) rezoluci IMO A.700(17),
- g) rezoluci. IMO A.806(19),
- h) IMO COMSAR oběžníku 32,
- i) ITU-R M.491-1 (07/86),
- j) ITU-R M.492-6 (10/95),
- k) ITU-R M.540-2 (06/90),
- l) ITU-R M.625-3 (10/95) a
- m) ITU-R M.688 (06/90).
-
- Přezkoušení splnění požadavků se provádí podle
- a) ETSI ETS 300 067 Ed.1 (1990-11),
- b) ETSI ETS 300 067/A1 Ed.1 (1993-10),
- c) ČSN EN 60945 (2002) a
- d) příslušných norem z řady EN 61162.
-
- Při posuzování shody se postupuje podle modulu B a podle volby výrobce nebo jeho zplnomocněného zástupce podle modulu D nebo E nebo F. Jsou-li námořní zařízení vyráběná jednotlivě nebo v malých množstvích, může výrobce nebo jeho zplnomocněný zástupce posuzování shody provést podle modulu G; v tomto případě se věta první tohoto bodu nepoužije.
A.1/5.6 Námořní zařízení 406 MHz EPIRB (COSPASSARSAT)
-
- Námořní zařízení 406 MHz EPIRB (COSPASSARSAT) musí splňovat požadavky uvedené v
- a) pravidlech IV/14, IV/7, X/3 úmluvy SOLAS,
- b) rezoluci IMO MSC.36(63)-(předpis HSC 1994) 14,
- c) rezoluci IMO MSC.97(73)-(předpis HSC 2000) 14,
- d) rezoluci IMO A.662(16),
- e) rezoluci IMO A.694(17),
- f) rezoluci IMO A.696(17),
- g) rezoluci IMO A.810(19),
- h) IMO MSC/oběžníku 862,
- i) IMO COMSAR oběžníku 32,
- j) ITU-R M.633-2 (05/00) a
- k) ITU-R M.690-1 (10/95).
-
- Přezkoušení splnění požadavků se provádí podle
- a) ETSI EN 300 066 V 1.3.1 (2001-01),
- b) ČSN EN 60945 (2002), IEC 61097-2 (2002) a
- c) IMO MSC/oběžníku 862, a to pouze pro nepovinné dálkové aktivační zařízení, nikoli pro samotné EPIRB.
-
- Výrobce nebo jeho zplnomocněný zástupce určí, zda se použije postup podle zkušebních norem IEC nebo ETSI. V případě rozdílných požadavků IMO MSC/oběžníku 862 a ostatních norem mají přednost požadavky IMO MSC/oběžníku 862.
-
- Při posuzování shody se postupuje podle modulu B a podle volby výrobce nebo jeho zplnomocněného zástupce podle modulu D nebo E nebo F. Jsou-li námořní zařízení vyráběná jednotlivě nebo v malých množstvích, může výrobce nebo jeho zplnomocněný zástupce posuzování shody provést podle modulu G; v tomto případě se věta první tohoto bodu nepoužije.
A.1/5.10 Rádiové zařízení MF schopné vysílat a přijímat DSC a radiotelefonii
-
- Rádiové zařízení MF schopné vysílat a přijímat DSC a radiotelefonii musí splňovat požadavky uvedené v
- a) pravidlech IV/14, X/3, IV/9, IV/10 úmluvy SOLAS,
- b) rezoluci IMO MSC.36(63)-(předpis HSC 1994) 14,
- c) rezoluci IMO MSC.97(73)-(předpis HSC 2000) 14,
- d) rezoluci IMO A.694(17),
- e) rezoluci IMO A.804(19),
- f) IMO COMSAR oběžníku 32,
- g) ITU-R M.493-12 (03/07) a
- h) ITU-R M.541-8 (10/97).
-
- Přezkoušení splnění požadavků se provádí podle
- a) ETSI EN 300 338 V1.2.1 (1999-04),
- b) ETSI ETS 300 373-1 V1.2.1 (2002-10),
- c) ČSN EN 60945 (2002),
- d) IEC 61097-3 (1994),
- e) IEC 61097-9 (1997),
- f) příslušných norem z řady ČSN EN 61162 a
- g) IMO MSC/oběžníku 862.
-
- Výrobce nebo jeho zplnomocněný zástupce určí, zda se použije postup podle zkušebních norem IEC nebo ETSI. V případě rozdílných požadavků IMO MSC/oběžníku 862 a ostatních norem mají přednost požadavky IMO MSC/oběžníku 862.
-
- Při posuzování shody se postupuje podle modulu B a podle volby výrobce nebo jeho zplnomocněného zástupce podle modulu D nebo E nebo F. Jsou-li námořní zařízení vyráběná jednotlivě nebo v malých množstvích, může výrobce nebo jeho zplnomocněný zástupce posuzování shody provést podle modulu G; v tomto případě se věta první tohoto bodu nepoužije.
A.1/5.11 Hlídkový přijímač MF DSC
-
- Hlídkový přijímač MF DSC musí splňovat požadavky uvedené v
- a) pravidlech IV/14, X/3, IV/9, IV/10 úmluvy SOLAS,
- b) rezoluci IMO MSC.36(63)-(předpis HSC 1994) 14,
- c) rezoluci IMO MSC.97(73)-(předpis HSC 2000) 14,
- d) rezoluci IMO A.694(17),
- e) rezoluci IMO A.804(19),
- f) IMO COMSAR oběžníku 32,
- g) ITU-R M.493-12 (03/07),
- h) ITU-R M.541-8 (10/97) a
- i) ITU-R M.1173 (10/95).
-
- Přezkoušení splnění požadavků se provádí podle
- a) ETSI EN 300 338 V1.2.1 (1999-04),
- b) ETSI EN 301 033 V1.2.1 (2005-05),
- c) ČSN EN 60945 (2002),
- d) IEC 61097-3 (1994) a
- e) IEC 61097-8 (1998).
-
- Výrobce nebo jeho zplnomocněný zástupce určí, zda se použije postup podle zkušebních norem IEC nebo ETSI.
-
- Při posuzování shody se postupuje podle modulu B a podle volby výrobce nebo jeho zplnomocněného zástupce podle modulu D nebo E nebo F. Jsou-li námořní zařízení vyráběná jednotlivě nebo v malých množstvích, může výrobce nebo jeho zplnomocněný zástupce posuzování shody provést podle modulu G; v tomto případě se věta první tohoto bodu nepoužije.
A.1/5.12 Inmarsat-B SES
-
- Inmarsat-B SES musí splňovat požadavky uvedené v
- a) pravidlech IV/14, X/3, IV/10 úmluvy SOLAS,
- b) rezoluci IMO MSC.36(63)-(předpis HSC 1994) 14,
- c) rezoluci IMO MSC.97(73)-(předpis HSC 2000) 14,
- d) rezoluci IMO A.570(14),
- e) rezoluci IMO A.694(17),
- f) rezoluci IMO A.808(19),
- g) IMO MSC/oběžníku 862 a
- h) IMO COMSAR oběžníku 32.
-
- Přezkoušení splnění požadavků se provádí podle
- a) ČSN EN 60945 (2002),
- b) IEC 61097-10 (1999) a
- c) IMO MSC/oběžníku 862.
-
- V případě rozdílných požadavků IMO MSC/oběžníku 862 a ostatních norem mají přednost požadavky IMO MSC/oběžníku 862.
-
- Při posuzování shody se postupuje podle modulu B a podle volby výrobce nebo jeho zplnomocněného zástupce podle modulu D nebo E nebo F. Jsou-li námořní zařízení vyráběná jednotlivě nebo v malých množstvích, může výrobce nebo jeho zplnomocněný zástupce posuzování shody provést podle modulu G; v tomto případě se věta první tohoto bodu nepoužije.
A.1/5.13 Inmarsat-C SES
-
- Inmarsat-C SES musí splňovat požadavky uvedené v
- a) pravidlech IV/14, X/3, IV/10 úmluvy SOLAS,
- b) rezoluci IMO MSC.36(63)-(předpis HSC 1994) 14,
- c) rezoluci IMO MSC.97(73)-(předpis HSC 2000) 14,
- d) rezoluci IMO A.570(14),
- e) rezoluci IMO A.664 (16), a to pouze pokud Inmarsat C SES zahrnuje funkce EGC,
- f) rezoluci IMO A.694(17),
- g) rezoluci IMO A.807(19),
- h) IMO MSC/ oběžníku 862 a
- i) IMO COMSAR oběžníku 32.
-
- Přezkoušení splnění požadavků se provádí podle
- a) ETSI ETS 300 460 Ed.1 (1996-05),
- b) ETSI ETS 300 460/A1(1997-11),
- c) ETSI EN 300 829 V1.1.1 (1998-03),
- d) ČSN EN 60945 (2002),
- e) IEC 61097-4 (1994),
- f) příslušných norem z řady ČSN EN 61162 a
- g) IMO MSC/oběžníku 862.
-
- Výrobce nebo jeho zplnomocněný zástupce určí, zda se použije postup podle zkušebních norem IEC nebo ETSI. V případě rozdílných požadavků IMO MSC/oběžníku 862 a ostatních norem mají přednost požadavky IMO MSC/oběžníku 862.
-
- Při posuzování shody se postupuje podle modulu B a podle volby výrobce nebo jeho zplnomocněného zástupce podle modulu D nebo E nebo F. Jsou-li námořní zařízení vyráběná jednotlivě nebo v malých množstvích, může výrobce nebo jeho zplnomocněný zástupce posuzování shody provést podle modulu G; v tomto případě se věta první tohoto bodu nepoužije.
A.1/5.14 Rádiové zařízení MF/HF schopné vysílat a přijímat DSC, NBDP a radiotelefonii
-
- Rádiové zařízení MF/HF schopné vysílat a přijímat DSC, NBDP a radiotelefonii musí splňovat požadavky uvedené v
- a) pravidlech IV/14, X/3, IV/10 úmluvy SOLAS,
- b) rezoluci IMO MSC.36(63)-(předpis HSC 1994) 14,
- c) rezoluci IMO MSC.97(73)-(předpis HSC 2000) 14,
- d) rezoluci IMO A.694(17),
- e) rezoluci IMO A.806(19),
- f) IMO MSC/ oběžníku 862,
- g) IMO COMSAR oběžníku 32,
- h) ITU-R M.476-5 (10/95),
- i) ITU-R M.491-1 (07/86),
- j) ITU-R M.492-6 (10/95),
- k) ITU-R M.493-12 (03/07),
- l) ITU-R M.541-8 (10/97),
- m) ITU-R M.625-3 (10/95) a
- n) ITU-R M.1173 (10/95).
-
- Přezkoušení splnění požadavků se provádí podle
- a) ETSI ETS 300 067 Ed.1 (1990-11),
- b) ETSI ETS 300 067/A1 Ed.1 (1993-10),
- c) ETSI EN 300 338 V1.2.1 (1999-04),
- d) ETSI ETS 300 373-1 V1.2.1 (2002-10),
- e) ČSN EN 60945 (2002),
- f) IEC 61097-3 (1994),
- g) IEC 61097-9 (1997),
- h) příslušných norem z řady ČSN EN 61162 a
- i) IMO MSC/oběžníku 862.
-
- Výrobce nebo jeho zplnomocněný zástupce určí, zda se použije postup podle zkušebních norem IEC nebo ETSI. V případě rozdílných požadavků IMO MSC/oběžníku 862 a ostatních norem mají přednost požadavky IMO MSC/oběžníku 862.
-
- Při posuzování shody se postupuje podle modulu B a podle volby výrobce nebo jeho zplnomocněného zástupce podle modulu D nebo E nebo F. Jsou-li námořní zařízení vyráběná jednotlivě nebo v malých množstvích, může výrobce nebo jeho zplnomocněný zástupce posuzování shody provést podle modulu G; v tomto případě se věta první tohoto bodu nepoužije.
A.1/5.15 Hlídkový přijímač MF/HF DSC
-
- Hlídkový přijímač MF/HF DSC musí splňovat požadavky uvedené v
- a) pravidlech IV/14, X/3, IV/10 úmluvy SOLAS,
- b) rezoluci IMO MSC.36(63)-(předpis HSC 1994) 14,
- c) rezoluci IMO MSC.97(73)-(předpis HSC 2000) 14,
- d) rezoluci IMO A.694(17),
- e) rezoluci IMO A.806(19),
- f) IMO COMSAR oběžníku 32,
- g) ITU-R M.493-12 (03/07) a
- h) ITU-R M.541-8 (10/97).
-
- Přezkoušení splnění požadavků se provádí podle
- a) ETSI EN 300 338 V1.2.1 (1999-04),
- b) ETSI EN 301 033 V1.2.1 (2005-05),
- c) ČSN EN 60945 (2002),
- d) IEC 61097-3 (1994) a
- e) IEC 61097-8 (1998).
-
- Výrobce nebo jeho zplnomocněný zástupce určí, zda se použije postup podle zkušebních norem IEC nebo ETSI.
-
- Při posuzování shody se postupuje podle modulu B a podle volby výrobce nebo jeho zplnomocněného zástupce podle modulu D nebo E nebo F. Jsou-li námořní zařízení vyráběná jednotlivě nebo v malých množstvích, může výrobce nebo jeho zplnomocněný zástupce posuzování shody provést podle modulu G; v tomto případě se věta první tohoto bodu nepoužije.
A.1/5.16 Letecký obousměrný radiotelefonní přístroj VHF
-
- Letecký obousměrný radiotelefonní přístroj VHF musí splňovat požadavky uvedené v
- a) pravidlech IV/14, X/3, IV/7 úmluvy SOLAS,
- b) rezoluci IMO MSC.36(63)-(předpis HSC 1994) 14,
- c) rezoluci IMO MSC.97(73)-(předpis HSC 2000) 14,
- d) rezoluci IMO A.694(17),
- e) rezoluci IMO MSC.80(70),
- f) IMO COMSAR oběžníku 32 a
- g) úmluvě ICAO, příloze 10, předpisy pro radiová zařízení.
-
- Přezkoušení splnění požadavků se provádí podle
- a) ETSI EN 301 688 V1.1.1 (2000-07) a
- b) ČSN EN 60945 (2002).
-
- Při posuzování shody se postupuje podle modulu B a podle volby výrobce nebo jeho zplnomocněného zástupce podle modulu D nebo E nebo F. Jsou-li námořní zařízení vyráběná jednotlivě nebo v malých množstvích, může výrobce nebo jeho zplnomocněný zástupce posuzování shody provést podle modulu G; v tomto případě se věta první tohoto bodu nepoužije.
A.1/5.17 Přenosný obousměrný radiotelefonní přístroj VHF pro záchranné plavidlo
-
- Přenosný obousměrný radiotelefonní přístroj VHF pro záchranné plavidlo musí splňovat požadavky uvedené v
- a) pravidlech IV/14, X/3, III/6 úmluvy SOLAS,
- b) rezoluci IMO A.694(17),
- c) rez. IMO A.809(19),
- d) rezoluci IMO MSC.36(63)-(předpis HSC 1994) 8, 14,
- e) rezoluci IMO MSC.97(73)-(předpis HSC 2000) 8, 14,
- f) rezoluci IMO MSC.149(77),
- g) ITU-R M.489-2 (10/95) a
- h) ITU-R M.542.1 (07/82).
-
- Přezkoušení splnění požadavků se provádí podle
- a) ETSI EN 300 225 V1.4.1 (2004-12),
- b) ČSN EN 300 828 V1.1.1(1998-03),
- c) ČSN EN 60945 (2002) a
- d) IEC 61097-12 (1996).
-
- Výrobce nebo jeho zplnomocněný zástupce určí, zda se použije postup podle zkušebních norem IEC nebo ETSI.
-
- Při posuzování shody se postupuje podle modulu B a podle volby výrobce nebo jeho zplnomocněného zástupce podle modulu D nebo E nebo F. Jsou-li námořní zařízení vyráběná jednotlivě nebo v malých množstvích, může výrobce nebo jeho zplnomocněný zástupce posuzování shody provést podle modulu G; v tomto případě se věta první tohoto bodu nepoužije.
A.1/5.18 Pevný obousměrný radiotelefonní přístroj VHF v záchranném plavidle
-
- Pevný obousměrný radiotelefonní přístroj VHF v záchranném plavidle musí splňovat požadavky uvedené v
- a) pravidlech IV/14, X/3, III/6 úmluvy SOLAS,
- b) rezoluci IMO MSC.36(63)-(předpis HSC 1994)8, 14,
- c) rezoluci IMO MSC.97(73)-(předpis HSC 2000) 8, 14,
- d) rezoluci IMO A.694(17),
- e) rezoluci IMO A.809(19) a
- f) ITU-R M.489-2 (10/95).
-
- Přezkoušení splnění požadavků se provádí podle
- a) ETSI EN 301 466 V1.1.1 (2000-11),
- b) ČSN EN 60945 (2002) a
- c) IEC 61097-12 (1996).
-
- Výrobce nebo jeho zplnomocněný zástupce určí, zda se použije postup podle zkušebních norem IEC nebo ETSI.
-
- Při posuzování shody se postupuje podle modulu B a podle volby výrobce nebo jeho zplnomocněného zástupce podle modulu D nebo E nebo F. Jsou-li námořní zařízení vyráběná jednotlivě nebo v malých množstvích, může výrobce nebo jeho zplnomocněný zástupce posuzování shody provést podle modulu G; v tomto případě se věta první tohoto bodu nepoužije.
A1/5.19 Inmarsat-F SES
-
- Inmarsat-F SES musí splňovat požadavky uvedené v
- a) pravidlech IV/14, X/3, IV/10 úmluvy SOLAS,
- b) rezoluci IMO A.570(14),
- c) rezoluci IMO A.808(19),
- d) rezoluci IMO A.694(17),
- e) rezoluci IMO MSC.36(63)-(předpis HSC 1994) 14,
- f) rezoluci IMO MSC.97(73)-(předpis HSC 2000) 14,
- g) IMO MSC/ oběžníku 862 a
- h) IMO COMSAR oběžníku 32.
-
- Přezkoušení splnění požadavků se provádí podle
- a) ČSN EN 60945 (2002),
- b) IEC 61097-13 (2003) a
- c) IMO MSC/oběžníku 862.
-
- V případě rozdílných požadavků IMO MSC/oběžníku 862 a ostatních norem mají přednost požadavky IMO MSC/oběžníku 862.
-
- Při posuzování shody se postupuje podle modulu B a podle volby výrobce nebo jeho zplnomocněného zástupce podle modulu D nebo E nebo F. Jsou-li námořní zařízení vyráběná jednotlivě nebo v malých množstvích, může výrobce nebo jeho zplnomocněný zástupce posuzování shody provést podle modulu G; v tomto případě se věta první tohoto bodu nepoužije.
- 6.
Zařízení požadovaná podle úmluvy COLREG
A.1/6.1 Navigační světla
-
- Navigační světla musí splňovat požadavky uvedené v
- a) příloze I/14 úmluvy COLREG^6)
- b) rez. IMO MSC.253(83) a
- c) rezoluci IMO A.694(17).
-
- Přezkoušení splnění požadavků se provádí podle
- a) ČSN EN 14744 (2005), včetně AC (2007) a ČSN EN 60945 (2002), nebo
- b) EN 14744 (2005), včetně AC (2007), IEC 60945 (2002).
-
- Při posuzování shody se postupuje podle modulu B a podle volby výrobce nebo jeho zplnomocněného zástupce podle modulu D nebo E nebo F. Jsou-li námořní zařízení vyráběná jednotlivě nebo v malých množstvích, může výrobce nebo jeho zplnomocněný zástupce posuzování shody provést podle modulu G; v tomto případě se věta první tohoto bodu nepoužije.
Vysvětlení použitých zkratek:
A.1: změna týkající se normativních dokumentů jiných než IMO.
A.2: změna týkající se normativních dokumentů jiných než IMO.
AC: změna týkající se opravy normativních dokumentů jiných než IMO.
CAT: kategorie radarového zařízení stanovena v oddíle 1.3 normy IEC 62388 (2007).
COMSAR: podvýbor IMO pro radiokomunikace a vyhledávání a záchranářství.
ETSI: Evropský institut pro normalizaci v telekomunikacích.
FSS: Mezinárodní předpisy pro systémy protipožární bezpečnosti.
FTP: Mezinárodní předpisy pro použití postupů požárních zkoušek.
HSC: Předpisy pro vysokorychlostní plavidla.
IBC: Mezinárodní předpis pro stavbu a vybavení lodí pro hromadnou přepravu nebezpečných chemikálií.
ICAO: Mezinárodní organizace pro civilní letectví.
IEC: Mezinárodní elektrotechnická komise.
ISO: Mezinárodní organizace pro normalizaci.
ITU: Mezinárodní telekomunikační unie.
LSA: záchranné prostředky.
MEPC: Výbor pro ochranu mořského prostředí.
MSC: Výbor pro námořní bezpečnost.“.
-
- V příloze č. 2 označení přílohy umístěné v pravém horním rohu první stránky přílohy zní: „Příloha č. 2 k nařízení vlády č. 266/2009 Sb.“.
-
- V příloze č. 3 označení přílohy umístěné v pravém horním rohu první stránky přílohy zní: „Příloha č. 3 k nařízení vlády č. 266/2009 Sb.“.
-
- V příloze č. 4 označení přílohy umístěné v pravém horním rohu první stránky přílohy zní: „Příloha č. 4 k nařízení vlády č. 266/2009 Sb.“.
Čl. II
Účinnost
Toto nařízení nabývá účinnosti patnáctým dnem ode dne jeho vyhlášení.
Předseda vlády:
v z. PhDr. Kohout v. r.
Ministr dopravy:
Ing. Slamečka v. r.
^5) Mezinárodní úmluva o zabránění znečišťování z lodí z r. 1973 (MARPOL), oznámená pod č. 71/1995 Sb.
^6) Mezinárodní úmluva o mezinárodních pravidlech pro zabránění srážkám na moři z r. 1972 (COLREG) oznámená pod č. 263/1995 Sb.
Čtení tohoto dokumentu nenahrazuje čtení příslušného vydání Sbírky zákonů. Neneseme odpovědnost za případné nepřesnosti vyplývající z převodu originálu do tohoto formátu.
Tento text je zveřejněn za vlastních podmínek opětovného použití zdroje e-Sbírka, nikoli pod licencí Legalize ani pod licencí volného díla.
e-Sbírka
volné dílo (úřední díla podle § 3 písm. a) zákona č. 121/2000 Sb., autorského zákona)