Nařízení vlády, kterým se mění nařízení vlády č. 266/2009 Sb., o technických požadavcích na námořní zařízení, ve znění nařízení vlády č. 113/2010 Sb
Čl. I
Nařízení vlády č. 266/2009 Sb., o technických požadavcích na námořní zařízení, ve znění nařízení vlády č. 113/2010 Sb., se mění takto:
-
- V § 1 odst. 1 se slova „Evropských společenství^1) (dále jen „Společenství“)“ nahrazují slovy „Evropské unie^1)“.
-
- V poznámce pod čarou č. 1 se doplňuje věta „Směrnice Komise 2010/68/ES ze dne 22. října 2010, kterou se mění směrnice Rady 96/98/ES o námořním zařízení.“.
-
- V § 7 odst. 1 úvodní části ustanovení, § 7 odst. 3, v příloze č. 2 části A dílu 1 bodě 7, dílu 3 bodě 6 a dílu 4 bodě 6 a v příloze č. 3 bodě 2 se slovo „Společenství“ nahrazuje slovy „Evropské unie“.
-
- V § 7 odst. 1 písm. a) se slovo „Společenstvím“ nahrazuje slovy „Evropskou unií“.
-
- Příloha č. 1 zní:
„Příloha č. 1 k nařízení vlády č. 266/2009 Sb.
Technické požadavky, zkušební postupy a postupy posuzování shody námořních zařízení
- 1.
Záchranné prostředky
A. 1/1.1 Záchranné kruhy
-
- Záchranné kruhy musí splňovat požadavky uvedené v
- a) pravidlech III/4, X/3, III/7, III/34 úmluvy SOLAS,
- b) rezoluci IMO MSC.36(63)-(předpis HSC 1994) 8,
- c) rezoluci IMO MSC.48(66)-(předpis LSA) I, II a
- d) rezoluci IMO MSC.97(73)-(předpis HSC 2000) 8.
-
- Přezkoušení splnění požadavků se provádí podle rezoluce IMO MSC.81(70).
-
- Při posuzování shody u záchranného kruhu se postupuje podle modulu B a podle volby výrobce nebo jeho zplnomocněného zástupce podle modulu D nebo E nebo F.
A. 1/1.2 Záchranné prostředky s identifikačními světly pro záchranná plavidla a záchranářské čluny, záchranné kruhy a záchranné vesty
-
- Záchranné prostředky s identifikačními světly pro záchranná plavidla a záchranářské čluny, záchranné kruhy a záchranné vesty musí splňovat požadavky uvedené v
- a) pravidlech III/4, X/3, III/7, III/22, III/26, III/32, III/34 úmluvy SOLAS,
- b) rezoluci IMO MSC.36(63)-(předpis HSC 1994) 8,
- c) rezoluci IMO MSC.48(66)-(předpis LSA) II, IV a
- d) rezoluci IMO MSC.97(73)- (předpis HSC 2000) 8.
-
- Přezkoušení splnění požadavků se provádí podle rezoluce IMO MSC.81(70).
-
- Při posuzování shody u těchto námořních zařízení se postupuje podle modulu B a podle volby výrobce nebo jeho zplnomocněného zástupce podle modulu D nebo E nebo F.
A. 1/1.3 Automaticky se aktivující kouřové signály pro záchranné kruhy
-
- Automaticky se aktivující kouřové signály pro záchranné kruhy musí splňovat požadavky uvedené v
- a) pravidlech III/4, X/3, III/7, III/34 úmluvy SOLAS,
- b) rezoluci IMO MSC.36(63)-(předpis HSC 1994) 8,
- c) rezoluci IMO MSC.48(66)-(předpis LSA) I, II a
- d) rezoluci IMO MSC.97(73)-(předpis HSC 2000) 8.
-
- Přezkoušení splnění požadavků se provádí podle rezoluce IMO MSC.81(70).
-
- Při posuzování shody u těchto námořních zařízení se postupuje podle modulu B a podle volby výrobce nebo jeho zplnomocněného zástupce podle modulu D nebo E nebo F.
A. 1/1.4 Záchranné vesty
-
- Záchranné vesty musí splňovat požadavky uvedené v
- a) pravidlech III/4, X/3, III/7, III/22, III/34 úmluvy SOLAS,
- b) rezoluci IMO MSC.36(63)-(předpis HSC 1994) 8,
- c) rezoluci IMO MSC.48(66)-(předpis LSA) I, II,
- d) rezoluci IMO MSC.97(73)-(předpis HSC 2000) 8,
- e) IMO MSC/oběžníku 922.
-
- Přezkoušení splnění požadavků se provádí podle rezoluce IMO MSC.81(70).
-
- Při posuzování shody u těchto námořních zařízení se postupuje podle modulu B a podle volby výrobce nebo jeho zplnomocněného zástupce podle modulu D nebo E nebo F.
A. 1/1.5 Záchranné námořní obleky a obleky chránící před povětrnostními vlivy, které nejsou zařazené jako izolované nebo neizolované záchranné vesty
-
- Záchranné námořní obleky a obleky chránící před povětrnostními vlivy, které nejsou zařazené jako izolované nebo neizolované záchranné vesty musí splňovat požadavky uvedené v
- a) pravidlech III/4, X/3, III/7, III/22, III/32, III/34 úmluvy SOLAS,
- b) rezoluci IMO MSC.36(63)-(předpis HSC 1994) 8,
- c) rezoluci IMO MSC.48(66)-(předpis LSA) I, II a
- d) rezoluci IMO MSC.97(73)-(předpis HSC 2000) 8.
-
- Přezkoušení splnění požadavků se provádí podle rezoluce IMO MSC.81(70).
-
- Při posuzování shody u těchto námořních zařízení se postupuje podle modulu B a podle volby výrobce nebo jeho zplnomocněného zástupce podle modulu D nebo E nebo F.
A. 1/1.6 Záchranné námořní obleky a obleky chránící před povětrnostními vlivy, zařazené jako izolované nebo neizolované záchranné vesty
-
- Záchranné námořní obleky a obleky chránící před povětrnostními vlivy, zařazené jako záchranné vesty: izolované nebo neizolované musí splňovat požadavky uvedené v
- a) pravidlech III/4, X/3, III/7, III/22, III/32, III/34 úmluvy SOLAS,
- b) rezoluci IMO MSC.36(63)-(předpis HSC 1994) 8,
- c) rezoluci IMO MSC.48(66)-(předpis LSA) I, II a
- d) rezoluci IMO MSC.97(73)-(předpis HSC 2000) 8.
-
- Přezkoušení splnění požadavků se provádí podle rezoluce IMO MSC.81(70)
-
- Při posuzování shody u těchto námořních zařízení se postupuje podle modulu B a podle volby výrobce nebo jeho zplnomocněného zástupce podle modulu D nebo E nebo F.
A. 1/1.7 Pomůcky tepelné ochrany
-
- Pomůcky tepelné ochrany musí splňovat požadavky uvedené v
- a) pravidlech III/4, X/3, III/22, III/32, III/34 úmluvy SOLAS,
- b) rezoluci IMO MSC.36(63)-(předpis HSC 1994) 8,
- c) rezoluci IMO MSC.48(66)-(předpis LSA) I, II a
- d) rezoluci IMO MSC.97(73)-(předpis HSC 2000) 8.
-
- Přezkoušení splnění požadavků se provádí podle rezoluce IMO MSC.81(70).
-
- Při posuzování shody u těchto námořních zařízení se postupuje podle modulu B a podle volby výrobce nebo jeho zplnomocněného zástupce podle modulu D nebo E nebo F.
A. 1/1.8 Raketové padáčkové světlice (pyrotechnika)
-
- Raketové padáčkové světlice musí splňovat požadavky uvedené v
- a) pravidlech III/4, X/3, III/6, III/34 úmluvy SOLAS,
- b) rezoluci IMO MSC.36(63)-(předpis HSC 1994) 8,
- c) rezoluci IMO MSC.48(66)-(předpis LSA) I, III a
- d) rezoluci IMO MSC.97(73)-(předpis HSC 2000) 8.
-
- Přezkoušení splnění požadavků se provádí podle rezoluce IMO MSC.81(70).
-
- Při posuzování shody u těchto námořních zařízení se postupuje podle modulu B a podle volby výrobce nebo jeho zplnomocněného zástupce podle modulu D nebo E nebo F.
A. 1/1.9 Ruční signální pochodně (pyrotechnika)
-
- Ruční signální pochodně musí splňovat požadavky uvedené v
- a) pravidlech III/4, X/3, III/34 úmluvy SOLAS,
- b) rezoluci IMO MSC.36(63)-(předpis HSC 1994) 8,
- c) rezoluci IMO MSC.48(66)-(předpis LSA) I, III a
- d) rezoluci IMO MSC.97(73)-(předpis HSC 2000) 8.
-
- Přezkoušení splnění požadavků se provádí podle rezoluce IMO MSC.81(70).
-
- Při posuzování shody u těchto námořních zařízení se postupuje podle modulu B a podle volby výrobce nebo jeho zplnomocněného zástupce podle modulu D nebo E nebo F.
A. 1/1.10 Plovoucí kouřové signály (pyrotechnika).
-
- Plovoucí kouřové signály musí splňovat požadavky uvedené v
- a) pravidlech III/4, X/3, III/34 úmluvy SOLAS a
- b) rezoluci IMO MSC.48(66)-(předpis LSA) I, III.
-
- Přezkoušení splnění požadavků se provádí podle rezoluce IMO MSC.81(70).
-
- Při posuzování shody u těchto námořních zařízení se postupuje podle modulu B a podle volby výrobce nebo jeho zplnomocněného zástupce podle modulu D nebo E nebo F.
A. 1/1.11 Zařízení pro vrhání lanek
-
- Zařízení pro vrhání lanek musí splňovat požadavky uvedené v
- a) pravidlech III/4, X/3, III/18, III/34 úmluvy SOLAS,
- b) rezoluci IMO MSC.36(63)-(předpis HSC 1994) 8,
- c) rezoluci IMO MSC.48(66)-(předpis LSA) I, VII a
- d) rezoluci IMO MSC.97(73)-(předpis HSC 2000) 8.
-
- Přezkoušení splnění požadavků se provádí podle rezoluce IMO MSC.81(70).
-
- Při posuzování shody u těchto námořních zařízení se postupuje podle modulu B a podle volby výrobce nebo jeho zplnomocněného zástupce podle modulu D nebo E nebo F.
A. 1/1.12 Nafukovací záchranné vory
-
- Nafukovací záchranné vory musí splňovat požadavky uvedené v
- a) pravidlech III/4, X/3, III/13, III/21, III/26, III/31, III/34 úmluvy SOLAS,
- b) rezoluci IMO MSC.36(63)-(předpis HSC 1994) 8,
- c) rezoluci IMO MSC.48(66)-(předpis LSA) I, IV,
- d) rezoluci IMO MSC.97(73)-(předpis HSC 2000) 8 a
- e) IMO MSC/oběžníku 811.
-
- Přezkoušení splnění požadavků se provádí podle rezoluce IMO MSC.81(70).
-
- Při posuzování shody u těchto námořních zařízení se postupuje podle modulu B a podle volby výrobce nebo jeho zplnomocněného zástupce podle modulu D nebo E nebo F.
A. 1/1.13 Pevné záchranné vory
-
- Pevné záchranné vory musí splňovat požadavky uvedené v
- a) pravidlech III/4, X/3, III/21, III/26, III/31, III/34 úmluvy SOLAS,
- b) rezoluci IMO MSC.36(63)-(předpis HSC 1994) 8,
- c) rezoluci IMO MSC.48(66)-(předpis LSA) I, IV,
- d) rezoluci IMO MSC.97(73)-(předpis HSC 2000) 8 a
- e) IMO MSC/oběžníku 811.
-
- Přezkoušení splnění požadavků se provádí podle
- a) rezoluce IMO MSC.81(70) a
- b) IMO MSC/oběžníku 1006.
-
- Při posuzování shody u těchto námořních zařízení se postupuje podle modulu B a podle volby výrobce nebo jeho zplnomocněného zástupce podle modulu D nebo E nebo F.
A. 1/1.14 Automaticky se napřimující záchranné vory
-
- Automaticky se napřimující záchranné vory musí splňovat požadavky uvedené v
- a) pravidlech III/4, X/3, III/26, III/34 úmluvy SOLAS,
- b) rezoluci IMO MSC.36(63)-(předpis HSC 1994) 8,
- c) rezoluci IMO MSC.48(66)-(předpis LSA) I, IV,
- d) rezoluci IMO MSC.97(73)-(předpis HSC 2000) 8,
- e) IMO MSC/oběžníku 809, včetně dodatku 1, a
- f) IMO MSC/oběžníku 811.
-
- Přezkoušení splnění požadavků se provádí podle
- a) rezoluce IMO MSC.81(70), a
- b) IMO MSC/oběžníku 809, včetně dodatku 1.
-
- Při posuzování shody u těchto námořních zařízení se postupuje podle modulu B a podle volby výrobce nebo jeho zplnomocněného zástupce podle modulu D nebo E nebo F.
A. 1/1.15 Oboustranně použitelné záchranné vory s ochranným přístřeškem
-
- Oboustranně použitelné záchranné vory s ochranným přístřeškem musí splňovat požadavky uvedené v
- a) pravidlech III/4, X/3, III/26, III/34 úmluvy SOLAS,
- b) rezoluci IMO MSC.36(63)-(předpis HSC 1994) 8,
- c) rezoluci IMO MSC.48(66)-(předpis LSA) I, IV,
- d) rezoluci IMO MSC.97(73)-(předpis HSC 2000) 8,
- e) IMO MSC/oběžníku 809, včetně dodatku 1, a
- f) IMO MSC/oběžníku 811.
-
- Přezkoušení splnění požadavků se provádí podle
- a) rezoluce IMO MSC.81(70), a
- b) IMO MSC/oběžníku 809, včetně dodatku 1.
-
- Při posuzování shody u těchto námořních zařízení se postupuje podle modulu B a podle volby výrobce nebo jeho zplnomocněného zástupce podle modulu D nebo E nebo F.
A. 1/1.16 Automatické uvolňovací zařízení pro záchranné vory (hydrostatická uvolňovací zařízení)
-
- Automatické uvolňovací zařízení pro záchranné vory musí splňovat požadavky uvedené v
- a) pravidlech III/4, X/3, III/13, III/26, III/34 úmluvy SOLAS,
- b) rezoluci IMO MSC.36(63)-(předpis HSC 1994) 8,
- c) rezoluci IMO MSC.48(66)-(předpis LSA) I, IV,
- d) rezoluci IMO MSC.97(73)-(předpis HSC 2000) 8 a
- e) IMO MSC/oběžníku 811.
-
- Přezkoušení splnění požadavků se provádí podle rezoluce IMO MSC.81(70).
-
- Při posuzování shody u těchto námořních zařízení se postupuje podle modulu B a podle volby výrobce nebo jeho zplnomocněného zástupce podle modulu D nebo E nebo F.
A. 1/1.17 Záchranné čluny
-
- Záchranné čluny musí splňovat požadavky uvedené v
- a) pravidlech III/4, X/3, III/21, III/31, III/34 úmluvy SOLAS,
- b) rezoluci IMO MSC.36(63)-(předpis HSC 1994) 8,
- c) rezoluci IMO MSC.48(66)-(předpis LSA) I, IV a
- d) rezoluci IMO MSC.97(73)-(předpis HSC 2000) 8.
-
- Přezkoušení splnění požadavků se provádí podle
- a) rezoluce IMO MSC.81(70) a
- b) IMO MSC/oběžníku 1006.
-
- Při posuzování shody u těchto námořních zařízení se postupuje podle modulu B a podle volby výrobce nebo jeho zplnomocněného zástupce podle modulu D nebo F. Jsou-li námořní zařízení vyráběna jednotlivě nebo v malých množstvích, může výrobce nebo jeho zplnomocněný zástupce posuzování shody provést podle modulu G; v tomto případě se věta první tohoto bodu nepoužije.
A. 1/1.18 Pevné záchranářské čluny
-
- Pevné záchranářské čluny musí splňovat požadavky uvedené v
- a) pravidlech III/4, X/3, III/21, III/31, III/34 úmluvy SOLAS,
- b) rezoluci IMO MSC.36(63)-(předpis HSC 1994) 8,
- c) rezoluci IMO MSC.48(66)-(předpis LSA) I, V a
- d) rezoluci IMO MSC.97(73)-(předpis HSC 2000) 8.
-
- Přezkoušení splnění požadavků se provádí podle
- a) rezoluce IMO MSC.81(70) a
- b) IMO MSC/oběžníku 1006.
-
- Při posuzování shody u těchto námořních zařízení se postupuje podle modulu B a podle volby výrobce nebo jeho zplnomocněného zástupce podle modulu D nebo F. Jsou-li námořní zařízení vyráběna jednotlivě nebo v malých množstvích, může výrobce nebo jeho zplnomocněný zástupce posuzování shody provést podle modulu G; v tomto případě se věta první tohoto bodu nepoužije.
A. 1/1.19 Nafukovací záchranářské čluny
-
- Nafukovací záchranářské čluny musí splňovat požadavky uvedené v
- a) pravidlech III/4, X/3, III/21, III/31, III/34 úmluvy SOLAS,
- b) rezoluci IMO MSC.36(63)-(předpis HSC 1994) 8,
- c) rezoluci IMO MSC.48(66)-(předpis LSA) I, V a
- d) rezoluci IMO MSC.97(73)-(předpis HSC 2000) 8.
-
- Přezkoušení splnění požadavků se provádí podle
- a) rezoluce IMO MSC.81(70) a
- b) ISO 15372 (2000).
-
- Při posuzování shody u těchto námořních zařízení se postupuje podle modulu B a podle volby výrobce nebo jeho zplnomocněného zástupce podle modulu D nebo F. Jsou-li námořní zařízení vyráběna jednotlivě nebo v malých množstvích, může výrobce nebo jeho zplnomocněný zástupce posuzování shody provést podle modulu G; v tomto případě se věta první tohoto bodu nepoužije.
A. 1/1.20 Rychlé záchranářské čluny
-
- Rychlé záchranářské čluny musí splňovat požadavky uvedené v
- a) pravidlech III/4, III/26, III/34 úmluvy SOLAS,
- b) rezoluci IMO MSC.48(66)-(předpis LSA) I, V,
- c) IMO MSC/oběžníku 809, včetně dodatku 1,
- d) IMO MSC/oběžníku 1016 a
- e) IMO MSC/oběžníku 1094.
-
- Přezkoušení splnění požadavků se provádí
- a) podle rezoluce IMO MSC.81(70),
- b) IMO MSC/oběžníku 1006 a
- c) ISO 15372 (2000).
-
- Při posuzování shody u těchto námořních zařízení se postupuje podle modulu B a podle volby výrobce nebo jeho zplnomocněného zástupce podle modulu D nebo F. Jsou-li námořní zařízení vyráběna jednotlivě nebo v malých množstvích, může výrobce nebo jeho zplnomocněný zástupce posuzování shody provést podle modulu G; v tomto případě se věta první tohoto bodu nepoužije.
A. 1/1.21 Spouštěcí prostředky používající lanové kladkostroje
-
- Spouštěcí prostředky používající lanové kladkostroje musí splňovat požadavky uvedené v
- a) pravidlech III/4, X/3, III/23, III/33, III/34 úmluvy SOLAS,
- b) rezoluci IMO MSC.36(63)-(předpis HSC 1994) 8,
- c) rezoluci IMO MSC.48(66)-(předpis LSA) I, VI a
- d) rezoluci IMO MSC.97(73)-(předpis HSC 2000) 8.
-
- Přezkoušení splnění požadavků se provádí podle rezoluce IMO MSC.81(70).
-
- Při posuzování shody u těchto námořních zařízení se postupuje podle modulu B a podle volby výrobce nebo jeho zplnomocněného zástupce podle modulu D nebo E nebo F. Jsou-li námořní zařízení vyráběna jednotlivě nebo v malých množstvích, může výrobce nebo jeho zplnomocněný zástupce posuzování shody provést podle modulu G; v tomto případě se věta první tohoto bodu nepoužije.
A. 1/1.23 Prostředky pro spouštění záchranných člunů volným pádem
-
- Prostředky pro spouštění záchranných člunů volným pádem musí splňovat požadavky uvedené v
- a) pravidlech III/4, X/3, III/16, III/23, III/33, III/34 úmluvy SOLAS,
- b) rezoluci IMO MSC.36(63)-(předpis HSC 1994) 8,
- c) rezoluci IMO MSC.48(66)-(předpis LSA) I, VI a
- d) rezoluci IMO MSC.97(73)-(předpis HSC 2000) 8.
-
- Přezkoušení splnění požadavků se provádí podle rezoluce IMO MSC.81(70).
-
- Při posuzování shody u těchto námořních zařízení se postupuje podle modulu B a podle volby výrobce nebo jeho zplnomocněného zástupce podle modulu D nebo E nebo F. Jsou-li námořní zařízení vyráběna jednotlivě nebo v malých množstvích, může výrobce nebo jeho zplnomocněný zástupce posuzování shody provést podle modulu G; v tomto případě se věta první tohoto bodu nepoužije.
A. 1/1.24 Prostředky pro spouštění záchranných vorů (člunové jeřáby)
-
- Prostředky pro spouštění záchranných vorů musí splňovat požadavky uvedené v
- a) pravidlech III/4, X/3, III/12, III/16, III/34 úmluvy SOLAS,
- b) rezoluci IMO MSC.36(63)-(předpis HSC 1994) 8,
- c) rezoluci IMO MSC.48(66)-(předpis LSA) I, VI a
- d) rezoluci IMO MSC.97(73)-(předpis HSC 2000) 8.
-
- Přezkoušení splnění požadavků se provádí podle rezoluce IMO MSC.81(70).
-
- Při posuzování shody u těchto námořních zařízení se postupuje podle modulu B a podle volby výrobce nebo jeho zplnomocněného zástupce podle modulu D nebo E nebo F. Jsou-li námořní zařízení vyráběna jednotlivě nebo v malých množstvích, může výrobce nebo jeho zplnomocněný zástupce posuzování shody provést podle modulu G; v tomto případě se věta první tohoto bodu nepoužije.
A. 1/1.25 Prostředky pro spouštění rychlých záchranářských člunů (člunové jeřáby)
-
- Prostředky pro spouštění rychlých záchranářských člunů musí splňovat požadavky uvedené v
- a) pravidlech III/4, III/26, III/34 úmluvy SOLAS,
- b) rezoluci IMO MSC.48(66)-(předpis LSA) I, VI a
- c) IMO MSC/oběžníku 809, včetně dodatku 1.
-
- Přezkoušení splnění požadavků se provádí podle rezoluce IMO MSC.81(70).
-
- Při posuzování shody u těchto námořních zařízení se postupuje podle modulu B a podle volby výrobce nebo jeho zplnomocněného zástupce podle modulu D nebo E nebo F. Jsou-li námořní zařízení vyráběna jednotlivě nebo v malých množstvích, může výrobce nebo jeho zplnomocněný zástupce posuzování shody provést podle modulu G; v tomto případě se věta první tohoto bodu nepoužije.
A. 1/1.26 Uvolňovací mechanismus pro záchranné čluny, záchranářské čluny a záchranné vory spouštěné lanovým kladkostrojem nebo kladkostroji
-
- Uvolňovací mechanismus pro záchranné čluny, záchranářské čluny a záchranné vory spouštěné lanovým kladkostrojem nebo kladkostroji musí splňovat požadavky uvedené v
- a) pravidlech III/4, X/3, III/16, III/34 úmluvy SOLAS,
- b) rezoluci IMO MSC.36(63)-(předpis HSC 1994) 8,
- c) rezoluci IMO MSC.48(66)-(předpis LSA) I, IV, VI a
- d) rezoluci IMO MSC.97(73)-(předpis HSC 2000) 8.
-
- Přezkoušení splnění požadavků se provádí podle rezoluce IMO MSC.81(70).
-
- Při posuzování shody u těchto námořních zařízení se postupuje podle modulu B a podle volby výrobce nebo jeho zplnomocněného zástupce podle modulu D nebo E nebo F.
A. 1/1.27 Námořní evakuační systémy
-
- Námořní evakuační systémy musí splňovat požadavky uvedené v
- a) pravidlech III/4, X/3, III/15, III/26, III/34 úmluvy SOLAS,
- b) rezoluci IMO MSC.36(63)-(předpis HSC 1994) 8,
- c) rezoluci IMO MSC.48(66)-(předpis LSA) I, VI a
- d) rezoluci IMO MSC.97(73)-(předpis HSC 2000) 8.
-
- Přezkoušení splnění požadavků se provádí podle rezoluce IMO MSC.81(70).
-
- Při posuzování shody u těchto námořních zařízení se postupuje podle modulu B a F. Jsou-li námořní zařízení vyráběna jednotlivě nebo v malých množstvích, může výrobce nebo jeho zplnomocněný zástupce posuzování shody provést podle modulu G; v tomto případě se věta první tohoto bodu nepoužije.
A. 1/1.28 Záchranné prostředky
-
- Záchranné prostředky musí splňovat požadavky uvedené v
- a) pravidlech III/4, X/3, III/26, III/34 úmluvy SOLAS,
- b) rezoluci IMO MSC.36(63)-(předpis HSC 1994) 8,
- c) rezoluci IMO MSC.48(66)-(předpis LSA) I, VI a
- d) rezoluci IMO MSC.97(73)-(předpis HSC 2000) 8.
-
- Přezkoušení splnění požadavků se provádí podle
- a) rezoluce IMO MSC.81(70),
- b) IMO MSC/oběžníku 810.
-
- Při posuzování shody u těchto námořních zařízení se postupuje podle modulu B a podle volby výrobce nebo jeho zplnomocněného zástupce podle modulu D nebo F.
A. 1/1.29 Naloďovací žebříky
-
- Naloďovací žebříky musí splňovat požadavky uvedené v
- a) pravidlech III/4, III/11, X/3, III/34 úmluvy SOLAS,
- b) rezoluci IMO MSC.36(63)-(předpis HSC 1994),
- c) rezoluci IMO MSC.48(66)-(předpis LSA) a
- d) rezoluci IMO MSC.97(73)-(předpis HSC 2000).
-
- Přezkoušení splnění požadavků se provádí podle
- a) rezoluce IMO MSC.81(70) a
- b) ISO 5489 (2008).
-
- Při posuzování shody u těchto námořních zařízení se postupuje podle modulu B a podle volby výrobce nebo jeho zplnomocněného zástupce podle modulu D nebo F.
A. 1/1.30 Odrazové a reflexní materiály
-
- Odrazové a reflexní materiály musí splňovat požadavky uvedené v
- a) pravidlech III/4, X/3, III/34 úmluvy SOLAS,
- b) rezoluci IMO MSC.36(63)-(předpis HSC 1994) 8,
- c) rezoluci IMO MSC.48(66)-(předpis LSA) I a
- d) rezoluci IMO MSC.97(73)-(předpis HSC 2000) 8.
-
- Přezkoušení splnění požadavků se provádí podle rezoluce IMO A.658(16).
-
- Při posuzování shody u těchto námořních zařízení se postupuje podle modulu B a podle volby výrobce nebo jeho zplnomocněného zástupce podle modulu D nebo E nebo F.
A. 1/1.33 Radarové odrážeče pro záchranné čluny a záchranářské čluny
-
- Radarové odrážeče pro záchranné čluny a záchranářské čluny musí splňovat požadavky uvedené v
- a) pravidlech III/4, X/3, III/34 úmluvy SOLAS,
- b) rezoluci IMO MSC.36(63)-(předpis HSC 1994) 8,
- c) rezoluci IMO MSC.48(66)-(předpis LSA) I, IV, V,
- d) rezoluci IMO MSC.97(73)-(předpis HSC 2000) 8 a
- e) rezoluci IMO MSC. 164(78).
-
- Přezkoušení splnění požadavků se provádí podle ČSN EN ISO 8729 (1998).
-
- Při posuzování shody u těchto námořních zařízení se postupuje podle modulu B a podle volby výrobce nebo jeho zplnomocněného zástupce podle modulu D nebo E nebo F.
A. 1/1.36 Hnací motor záchranných člunů a záchranářských člunů
-
- Hnací motor záchranných člunů a záchranářských člunů musí splňovat požadavky uvedené v
- a) pravidlech III/4, X/3, III/34 úmluvy SOLAS a
- b) rezoluci IMO MSC.48(66)-(předpis LSA) IV, V.
-
- Přezkoušení splnění požadavků se provádí podle rezoluce IMO MSC.81(70).
-
- Při posuzování shody u těchto námořních zařízení se postupuje podle modulu B a podle volby výrobce nebo jeho zplnomocněného zástupce podle modulu D nebo E nebo F.
A. 1/1.37 Přívěsný motor k pohonu záchranářských člunů
-
- Přívěsný motor k pohonu záchranářských člunů musí splňovat požadavky uvedené v
- a) pravidlech III/4, X/3, III/34 úmluvy SOLAS a
- b) rezoluci IMO MSC.48(66)-(předpis LSA) V.
-
- Přezkoušení splnění požadavků se provádí podle rezoluce IMO MSC.81(70).
-
- Při posuzování shody u těchto námořních zařízení se postupuje podle modulu B a podle volby výrobce nebo jeho zplnomocněného zástupce podle modulu D nebo E nebo F.
A. 1/1.38 Pátrací světla pro užití v záchranných člunech a záchranářských člunech
-
- Pátrací světla pro užití v záchranných člunech a záchranářských člunech musí splňovat požadavky uvedené v
- a) pravidlech III/4, X/3, III/34 úmluvy SOLAS,
- b) rezoluci IMO MSC.36(63)-(předpis HSC 1994) 8,
- c) rezoluci IMO MSC.48(66)-(předpis LSA) I, IV, V a
- d) rezoluci IMO MSC.97(73)-(předpis HSC 2000) 8.
-
- Přezkoušení splnění požadavků se provádí podle rezoluce IMO MSC.81(70).
-
- Při posuzování shody u těchto námořních zařízení se postupuje podle modulu B a podle volby výrobce nebo jeho zplnomocněného zástupce podle modulu D nebo E nebo F.
A. 1/1.39 Otevřené oboustranně použitelné záchranné vory
-
- Otevřené oboustranně použitelné záchranné vory musí splňovat požadavky uvedené v
- a) pravidlech III/4, X/3 úmluvy SOLAS,
- b) rezoluci IMO MSC.36(63)-(předpis HSC 1994) 8, příloze 10,
- c) rezoluci IMO MSC.48(66)-(předpis LSA) I a
- d) rezoluci IMO MSC.97(73)-(předpis HSC 2000) 8, příloze 11.
-
- Přezkoušení splnění požadavků se provádí podle
- a) rezoluce IMO MSC.36(63)-(předpis HSC 1994) přílohy 10, a
- b) rezoluce IMO MSC.97(73)-(předpis HSC 2000) přílohy 11.
-
- Při posuzování shody u těchto námořních zařízení se postupuje podle modulu B a podle volby výrobce nebo jeho zplnomocněného zástupce podle modulu D nebo F.
A. 1/1.41 Navijáky pro záchranná plavidla a záchranářské čluny
-
- Navijáky pro záchranná plavidla a záchranářské čluny musí splňovat požadavky uvedené v
- a) pravidlech III/4, X/3, III/16, III/17, III/23, III/24, III/34 úmluvy SOLAS,
- b) rezoluci IMO MSC.36(63)-(předpis HSC 1994) 8,
- c) rezoluci IMO MSC.48(66)-(předpis LSA) I, VI a
- d) rezoluci IMO MSC.97(73)-(předpis HSC 2000) 8.
-
- Přezkoušení splnění požadavků se provádí podle rezoluce IMO MSC.81(70).
-
- Při posuzování shody u těchto námořních zařízení se postupuje podle modulu B a podle volby výrobce nebo jeho zplnomocněného zástupce podle modulu D nebo E nebo F. Jsou-li námořní zařízení vyráběna jednotlivě nebo v malých množstvích, může výrobce nebo jeho zplnomocněný zástupce posuzování shody provést podle modulu G; v tomto případě se věta první tohoto bodu nepoužije.
A. 1/1.43 Pevné/nafukovací záchranářské čluny
-
- Pevné/nafukovací záchranářské čluny musí splňovat požadavky uvedené v
- a) pravidlech III/4, X/3, III/21, III/31, III/34 úmluvy SOLAS,
- b) rezoluci IMO MSC.36(63)-(předpis HSC 1994) 8,
- c) rezoluci IMO MSC.48(66)-(předpis LSA) I, V a
- d) rezoluci IMO MSC.97(73)-(předpis HSC 2000) 8.
-
- Přezkoušení splnění požadavků se provádí podle
- a) rezoluce IMO MSC.81(70),
- b) IMO MSC/oběžníku 1006 a
- c) ISO 15372 (2000).
-
- Při posuzování shody u těchto námořních zařízení se postupuje podle modulu B a podle volby výrobce nebo jeho zplnomocněného zástupce podle modulu D nebo F. Jsou-li námořní zařízení vyráběna jednotlivě nebo v malých množstvích, může výrobce nebo jeho zplnomocněný zástupce posuzování shody provést podle modulu G; v tomto případě se věta první tohoto bodu nepoužije.
- 2.
Zabránění znečišťování moří
A. 1/2.1 Filtrovací zařízení k zadržení ropných látek (pro obsah ropných látek ve vypouštěném roztoku nepřevyšující 15 dílů na milion)
-
- Filtrovací zařízení k zadržení ropných látek musí splňovat požadavky uvedené v
- a) příloze I, pravidle 14 úmluvy MARPOL^5) a
- b) IMO MEPC C.1/oběžníku 643.
-
- Přezkoušení splnění požadavků se provádí podle
- a) rezoluce IMO MEPC. 107(49) a
- b) IMO MEPC C.1/oběžníku 643.
-
- Při posuzování shody u těchto námořních zařízení se postupuje podle modulu B a podle volby výrobce nebo jeho zplnomocněného zástupce podle modulu D nebo E nebo F.
A. 1/2.2 Detektory rozhraní ropné látky/voda
-
- Detektory rozhraní ropné látky/voda musí splňovat požadavky uvedené v revidované příloze I, pravidle 32 úmluvy MARPOL.
-
- Přezkoušení splnění požadavků se provádí podle rezoluce IMO MEPC.5(XIII).
-
- Při posuzování shody u těchto námořních zařízení se postupuje podle modulu B a podle volby výrobce nebo jeho zplnomocněného zástupce podle modulu D nebo E nebo F.
A. 1/2.3 Měřiče obsahu ropných látek
-
- Měřiče obsahu ropných látek musí splňovat požadavky uvedené v
- a) příloze I, pravidle 14 úmluvy MARPOL a
- b) IMO MEPC C.1/oběžníku 643.
-
- Přezkoušení splnění požadavků se provádí podle
- a) rezoluce IMO MEPC. 107(49) a
- b) IMO MEPC C.1/oběžníku 643.
-
- Při posuzování shody u těchto námořních zařízení se postupuje podle modulu B a podle volby výrobce nebo jeho zplnomocněného zástupce podle modulu D nebo E nebo F.
A. 1/2.5 Systém sledování a ovládání vypouštění ropných látek u ropného tankeru
-
- Systém sledování a ovládání vypouštění ropných látek u ropného tankeru musí splňovat požadavky uvedené v příloze I, pravidle 31 úmluvy MARPOL.
-
- Přezkoušení splnění požadavků se provádí podle rezoluce IMO MEPC. 108(49).
-
- Při posuzování shody u těchto námořních zařízení se postupuje podle modulu B a podle volby výrobce nebo jeho zplnomocněného zástupce podle modulu D nebo E nebo F.
A. 1/2.6 Systémy odpadních vod
-
- Systémy odpadních vod musí splňovat požadavky uvedené v příloze IV, pravidle 9 úmluvy MARPOL.
-
- Přezkoušení splnění požadavků se provádí podle rezoluce IMO MEPC.159(55).
-
- Při posuzování shody u těchto námořních zařízení se postupuje podle modulu B a podle volby výrobce nebo jeho zplnomocněného zástupce podle modulu D nebo E nebo F.
A. 1/2.7 Lodní spalovny odpadů
-
- Lodní spalovny odpadů musí splňovat požadavky uvedené v příloze VI, pravidle 16 úmluvy MARPOL.
-
- Přezkoušení splnění požadavků se provádí podle rezoluce IMO MEPC.76(40).
-
- Při posuzování shody u těchto námořních zařízení se postupuje podle modulu B a podle volby výrobce nebo jeho zplnomocněného zástupce podle modulu D nebo E nebo F. Jsou-li námořní zařízení vyráběna jednotlivě nebo v malých množstvích, může výrobce nebo jeho zplnomocněný zástupce posuzování shody provést podle modulu G; v tomto případě se věta první tohoto bodu nepoužije.
A. 1/2.8 Přístroje pro monitorování a zaznamenávání emisí oxidů dusíku z lodi
-
- Přístroje pro monitorování a zaznamenávání emisí oxidů dusíku z lodi musí splňovat požadavky uvedené v
- a) příloze VI, pravidle 13 úmluvy MARPOL,
- b) technických předpisech pro oxidy dusíku,
- c) rezoluci IMO MEPC.177(58) a
- d) IMO MEPC.1/oběžníku 638.
-
- Přezkoušení splnění požadavků se provádí podle
- a) rezoluce IMO MEPC. 103(49) a
- b) rezoluci IMO MEPC.177(58).
-
- Při posuzování shody u těchto námořních zařízení se postupuje podle modulu B a podle volby výrobce nebo jeho zplnomocněného zástupce podle modulu D nebo E nebo F. Jsou-li námořní zařízení vyráběna jednotlivě nebo v malých množstvích, může výrobce nebo jeho zplnomocněný zástupce posuzování shody provést podle modulu G; v tomto případě se věta první tohoto bodu nepoužije.
A. 1/2.9 Ostatní technické metody omezování emisí oxidů síry
-
- Ostatní technické metody omezování emisí oxidů síry musí splňovat požadavky uvedené v příloze VI, pravidle 14 úmluvy MARPOL.
-
- Přezkoušení splnění požadavků se provádí podle rezoluce IMO MEPC. 170(57).
-
- Při posuzování shody u těchto námořních zařízení se postupuje podle modulu B a podle volby výrobce nebo jeho zplnomocněného zástupce podle modulu D nebo E nebo F. Jsou-li námořní zařízení vyráběna jednotlivě nebo v malých množstvích, může výrobce nebo jeho zplnomocněný zástupce posuzování shody provést podle modulu G; v tomto případě se věta první tohoto bodu nepoužije.
- 3.
Protipožární ochrana
A. 1/3.1 Pokrytí hlavní paluby
-
- Pokrytí hlavní paluby musí splňovat požadavky uvedené v
- a) pravidlech II-2/4, II-2/6, X/3 úmluvy SOLAS,
- b) rezoluci IMO MSC.36(63)-(předpis HSC 1994) 7 a
- c) rezoluci IMO MSC.97(73)-(předpis HSC 2000) 7.
-
- Přezkoušení splnění požadavků se provádí podle
- a) rezoluce IMO MSC.61(67)-(předpis FTP) přílohy 1 částí 2 a 6 nebo přílohy 2,
- b) IMO MSC/ oběžníku 1102 a
- c) IMO MSC/oběžníku 1120.
-
- Při posuzování shody u těchto námořních zařízení se postupuje podle modulu B a podle volby výrobce nebo jeho zplnomocněného zástupce podle modulu D nebo E nebo F.
A. 1/3.2 Přenosné hasicí přístroje
-
- Přenosné hasicí přístroje musí splňovat požadavky uvedené v
- a) pravidlech II-2/10, X/3, II-2/4, II-2/19, II-2/20 úmluvy SOLAS,
- b) rezoluci IMO MSC.98(73)-(předpis FSS) 4,
- c) rezoluci IMO A.951(23),
- d) rezoluci IMO MSC.36(63)-(předpis HSC 1994) 7,
- e) rezoluci IMO MSC.97(73)-(předpis HSC 2000) 7,
- f) IMO MSC/oběžníku 1239 a
- g) IMO MSC/oběžníku 1275.
-
- Přezkoušení splnění požadavků se provádí podle
- a) EN 3-6 (1995), včetně A.1 (1999),
- b) ČSN EN 3-7 (2004), včetně A. 1 (2007),
- c) ČSN EN 3-8 (2006), včetně AC (2007) a
- d) ČSN EN 3-9 (2006), včetně AC (2007).
-
- Při posuzování shody u těchto námořních zařízení se postupuje podle modulu B a podle volby výrobce nebo jeho zplnomocněného zástupce podle modulu D nebo E nebo F.
A. 1/3.3 Hasičská výzbroj a výstroj - ochranný oděv (obleky na ochranu před sálavým teplem)
-
- Hasičská výzbroj a výstroj - ochranný oděv musí splňovat požadavky uvedené v
- a) pravidlech II-2/10, X/3 úmluvy SOLAS,
- b) rezoluci IMO MSC. 98(73)-(předpis FSS) 3,
- c) rezoluci IMO MSC.36(63)-(předpis HSC 1994) 7 a
- d) rezoluci IMO MSC.97(73)-(předpis HSC 2000) 7.
-
- Přezkoušení splnění požadavků se u protipožárních ochranných oděvů provádí podle ČSN EN 469 (2005), včetně AI (2006) a AC (2006).
Přezkoušení splnění požadavků se u protipožárních ochranných oděvů, kterými jsou reflexní obleky pro zvláštní postupy hašení požáru, provádí podle ČSN EN 1486 (2007).
Přezkoušení splnění požadavků se u protipožárních ochranných oděvů, kterými jsou ochranné oděvy s reflexní vnější vrstvou, provádí podle ISO 15538 (2001).
-
- Při posuzování shody u těchto námořních zařízení se postupuje podle modulu B a podle volby výrobce nebo jeho zplnomocněného zástupce podle modulu D nebo E nebo F.
A. 1/3.4 Hasičská výzbroj a výstroj - obuv
-
- Hasičská výzbroj a výstroj - obuv musí splňovat požadavky uvedené v
- a) pravidlech II-2/10, X/3 úmluvy SOLAS,
- b) rezoluci IMO MSC.98(73)-(předpis FSS) 3,
- c) rezoluci IMO MSC.36(63)-(předpis HSC 1994) 7 a
- d) rezoluci IMO MSC.97(73)-(předpis HSC 2000) 7.
-
- Přezkoušení splnění požadavků se provádí podle
- a) ČSN EN ISO 20344 (2004), včetně AI (2007) a AC (2005) a
- b) ČSN EN ISO 20345 (2004), včetně AI (2007) a AC (2007).
-
- Při posuzování shody u těchto námořních zařízení se postupuje podle modulu B a podle volby výrobce nebo jeho zplnomocněného zástupce podle modulu D nebo E nebo F.
A. 1/3.5 Hasičská výzbroj a výstroj - rukavice
-
- Hasičská výzbroj a výstroj - rukavice musí splňovat požadavky uvedené v
- a) pravidlech II-2/10, X/3 úmluvy SOLAS,
- b) rezoluci IMO MSC.98(73)-(předpis FSS) 3,
- c) rezoluci IMO MSC.36(63)-(předpis HSC 1994) 7 a
- d) rezoluci IMO MSC.97(73)-(předpis HSC 2000) 7.
-
- Přezkoušení splnění požadavků se provádí podle ČSN EN 659 (2003), včetně A 1 (2008).
-
- Při posuzování shody u těchto námořních zařízení se postupuje podle modulu B a podle volby výrobce nebo jeho zplnomocněného zástupce podle modulu D nebo E nebo F.
A. 1/3.6 Hasičská výzbroj a výstroj - přilba
-
- Hasičská výzbroj a výstroj - přilba musí splňovat požadavky uvedené v
- a) pravidlech II-2/10, X/3 úmluvy SOLAS,
- b) rezoluci IMO MSC.98(73)-(předpis FSS) 3.
- c) rezoluci IMO MSC.36(63)-(předpis HSC 1994) 7 a
- d) rezoluci IMO MSC.97(73)-(předpis HSC 2000) 7.
-
- Přezkoušení splnění požadavků se provádí podle ČSN EN 443 (2008).
-
- Při posuzování shody u těchto námořních zařízení se postupuje podle modulu B a podle volby výrobce nebo jeho zplnomocněného zástupce podle modulu D nebo E nebo F.
A. 1/3.7 Nezávislý dýchací přístroj na stlačený vzduch
Použití při nehodách týkajících se nebezpečného zboží vyžaduje přetlakovou masku.
-
- Nezávislý dýchací přístroj na stlačený vzduch musí splňovat požadavky uvedené v
- a) pravidlech II-2/10, X/3 úmluvy SOLAS,
- b) rezoluci IMO MSC.98(73)-(předpis FSS) 3,
- c) rezoluci IMO MSC.36(63)-(předpis HSC 1994) 7 a
- d) rezoluci IMO MSC.97(73)-(předpis HSC 2000) 7.
-
- Přezkoušení splnění požadavků se provádí podle
- a) EN 136 (1998), včetně AC (2003) a
- b) EN 137 (2006).
-
- Při posuzování shody u těchto námořních zařízení se postupuje podle modulu B a podle volby výrobce nebo jeho zplnomocněného zástupce podle modulu D nebo E nebo F.
A. 1/3.8 Dýchací přístroj s přívodem tlakového vzduchu hadicí určený pouze pro vysokorychlostní plavidla postavená podle předpisu HSC 1994
Dýchací přístroj s přívodem tlakového vzduchu hadicí určený pouze pro vysokorychlostní plavidla postavená podle předpisu HSC 1994
-
- musí splňovat požadavky uvedené v
- a) pravidle X/3 úmluvy SOLAS a
- b) rezoluci IMO MSC.36(63)-(předpis HSC 1994) 7.
-
- Přezkoušení splnění požadavků se provádí podle
- a) ČSN EN 14593-1 (2005),
- b) ČSN EN 14593-2 (2005), včetně AC (2005) a
- c) ČSN EN 14594 (2005).
-
- Při posuzování shody u těchto námořních zařízení se postupuje podle modulu B a podle volby výrobce nebo jeho zplnomocněného zástupce podle modulu D nebo E nebo F.
A. 1/3.9 Součásti postřikovacích systémů pro obytné a provozní prostory a řídící stanoviště rovnocenné systémům podle úmluvy SOLAS, pravidlo II-2/12 (pouze proudnice a výkon)
-
- Součásti postřikovacích systémů pro obytné a provozní prostory a řídící stanoviště musí splňovat požadavky uvedené v
- a) Pravidlech X/3, II-2/7, II-2/10, II-2/9 úmluvy SOLAS,
- b) rezoluci IMO MSC.98(73)-(předpis FSS) 8,
- c) rezoluci IMO MSC.36(63)-(předpis HSC 1994) 7,
- d) rezoluci IMO MSC.97(73)-(předpis HSC 2000) 7,
- e) rezoluci IMO MSC.44(65) a
- f) IMO MSC/oběžníku 912.
-
- Přezkoušení splnění požadavků se provádí podle rezoluce IMO A.800(19).
-
- Při posuzování shody u těchto námořních zařízení se postupuje podle modulu B a podle volby výrobce nebo jeho zplnomocněného zástupce podle modulu D nebo E nebo F.
A. 1/3.10 Proudnice stabilních hasicích vodních postřikovacích systémů pro strojovny a strojovny nákladových čerpadel
-
- Proudnice stabilních hasicích vodních postřikovacích systémů pro strojovny a strojovny nákladových čerpadel musí splňovat požadavky uvedené v
- a) pravidlech II-2/10, X/3 úmluvy SOLAS,
- b) rezoluci IMO MSC.98(73)-(předpis FSS) 7,
- c) rezoluci IMO MSC.36(63)-(předpis HSC 1994) 7 a
- d) rezoluci IMO MSC.97(73)-(předpis HSC 2000) 7.
-
- Přezkoušení splnění požadavků se provádí podle IMO MSC/oběžníku 1165 dodatku A.
Při posuzování shody u těchto námořních zařízení se postupuje podle modulu B a podle volby výrobce nebo jeho zplnomocněného zástupce podle modulu D nebo E nebo F.
A. 1/3.11 Protipožární přepážky třídy „A“ a „B“,
-
- Protipožární přepážky třídy „A“ a „B“ musí splňovat požadavky uvedené
- a) v pravidle II-2/9 úmluvy SOLAS,
- b) pro třídu „A“ - v pravidle II-2/3.2 úmluvy SOLAS a
- c) pro třídu „B“ - v pravidle II-2/3.4 úmluvy SOLAS.
-
- Přezkoušení splnění požadavků se provádí podle
- a) rezoluce IMO MSC.61(67)-(předpis FTP) přílohy 1 části 3, přílohy 2 a
- b) IMO MSC/oběžníku 1120.
-
- Při posuzování shody u těchto námořních zařízení se postupuje podle modulu B a podle volby výrobce nebo jeho zplnomocněného zástupce podle modulu D nebo E nebo F.
A. 1/3.12 Zařízení na ochranu před rozšířením plamenů do nákladových nádrží v tankerech
-
- Zařízení na ochranu před rozšířením plamenů do nákladových nádrží v tankerech musí splňovat požadavky uvedené v pravidlech II-2/4, II-2/16 úmluvy SOLAS.
-
- Přezkoušení splnění požadavků se provádí podle
- a) EN 12874 (2001),
- b) ČSN ISO 15364 (2007),
- c) IMO MSC/oběžníku 677.
-
- Při posuzování shody u těchto námořních zařízení se postupuje podle modulu B a podle modulu F.
A. 1/3.13 Nehořlavé materiály
-
- Nehořlavé materiály musí splňovat požadavky uvedené v
- a) pravidlech II-2/3, X/3, II-2/5, II-2/9 úmluvy SOLAS,
- b) rezoluci IMO MSC.36(63)-(předpis HSC 1994) 7 a
- c) rezoluci IMO MSC.97(73)-(předpis HSC 2000) 7.
-
- Přezkoušení splnění požadavků se provádí podle
- a) rezoluce IMO MSC.61(67)-(předpis FTP) přílohy 1 části 1 a
- b) IMO MSC/oběžníku 1120.
-
- Při posuzování shody u těchto námořních zařízení se postupuje podle modulu B a podle volby výrobce nebo jeho zplnomocněného zástupce podle modulu D nebo E nebo F.
A. 1/3.15 Potrubí z materiálů jiných než ocel dopravující ropné látky nebo palivo (potrubí a armatury, ventily a sestavy ohebného potrubí)
-
- Potrubí z materiálů jiných než ocel dopravující ropné látky nebo palivo (potrubí a armatury, ventily a sestavy ohebného potrubí) musí splňovat požadavky uvedené v
- a) pravidlech II-2/4, X/3 úmluvy SOLAS.
- b) rezoluci IMO MSC.36(63)-(předpis HSC 1994) 7, 10,
- c) rezoluci IMO MSC.97(73)-(předpis HSC 2000) 7, 10 a
- d) IMO MSC/oběžníku 1120.
-
- Přezkoušení splnění požadavků se provádí podle
- a) rezoluce IMO A.753(18),
- b) ČSN EN ISO 15540 (1999) včetně opravy 1 (1999) a
- c) ČSN EN ISO 15541 (1999).
-
- Při posuzování shody u těchto námořních zařízení se postupuje podle modulu B a podle volby výrobce nebo jeho zplnomocněného zástupce podle modulu D nebo E nebo F.
A. 1/3.16 Protipožární dveře
-
- Protipožární dveře musí splňovat požadavky uvedené v pravidle II-2/9 úmluvy SOLAS.
-
- Přezkoušení splnění požadavků se provádí podle
- a) rezoluce IMO MSC.61(67)-(předpis FTP) přílohy 1 části 3,
- b) IMO MSC/oběžníku 1120 a
- c) IMO MSC. 1/oběžníku 1273.
-
- Při posuzování shody u těchto námořních zařízení se postupuje podle modulu B a podle volby výrobce nebo jeho zplnomocněného zástupce podle modulu D nebo E nebo F.
A. 1/3.17 Součásti systémů ovládání protipožárních dveří.
-
- Součásti systémů ovládání protipožárních dveří musí splňovat požadavky uvedené v
- a) pravidlech II-2/9, X/3 úmluvy SOLAS,
- b) rezoluci IMO MSC.36(63)-(předpis HSC 1994) 7 a
- c) rezoluci IMO MSC.97(73)-(předpis HSC 2000) 7.
-
- Přezkoušení splnění požadavků se provádí podle rezoluce IMO MSC.61(67)-(předpis FTP) přílohy 1 části 4.
-
- Při posuzování shody u těchto námořních zařízení se postupuje podle modulu B a podle volby výrobce nebo jeho zplnomocněného zástupce podle modulu D nebo E nebo F.
A. 1/3.18 Povrchové materiály a podlahové krytiny s nízkými hodnotami šíření plamene (dekorativní obklady, nátěrové systémy, podlahové krytiny, izolační kryty potrubí, lepidla používaná v konstrukci přepážek tříd „A“, „B“ a „C“ a hořlavé vzduchovody)
-
- Povrchové materiály a podlahové krytiny s nízkými hodnotami šíření plamene (dekorativní obklady, nátěrové systémy, podlahové krytiny, izolační kryty potrubí, lepidla používaná v konstrukci přepážek tříd „A“, „B“ a „C“ a hořlavé vzduchovody) musí splňovat požadavky uvedené v
- a) pravidlech II-2/3, II-2/5, II-2/6, II-2/9, X/3 úmluvy SOLAS,
- b) rezoluci IMO MSC.36(63)-(předpis HSC 1994) 7,
- c) rezoluci IMO MSC.97(73)-(předpis HSC 2000) 7 a
- d) IMO MSC/oběžníku 1120.
-
- Přezkoušení splnění požadavků se provádí podle
- a) rezoluce IMO MSC.61(67)-(předpis FTP) přílohy 1 části 2, 5 nebo přílohy 2,
- b) IMO MSC/oběžníku 1120 a
- c) ČSN EN ISO 1716 (2002), a to pokud se požadují maximální hodnoty hořlavosti povrchového materiálu.
-
- Při posuzování shody u těchto námořních zařízení se postupuje podle modulu B a podle volby výrobce nebo jeho zplnomocněného zástupce podle modulu D nebo E nebo F.
A. 1/3.19 Závěsy, záclony a ostatní zavěšené textilní materiály a folie
-
- Závěsy, záclony a ostatní zavěšené textilní materiály a folie musí splňovat požadavky uvedené v
- a) pravidlech II-2/3, II-2/9, X/3 úmluvy SOLAS,
- b) rezoluci IMO MSC.36(63)-(předpis HSC 1994) 7 a
- c) rezoluci IMO MSC.97(73)-(předpis HSC 2000) 7.
-
- Přezkoušení splnění požadavků se provádí podle
- a) rezoluce IMO MSC.61(67)-(předpis FTP) přílohy 1 části 7,
- b) IMO MSC/oběžníku 1102 a
- c) IMO MSC/oběžníku 1120.
-
- Při posuzování shody u těchto námořních zařízení se postupuje podle modulu B a podle volby výrobce nebo jeho zplnomocněného zástupce podle modulu D nebo E nebo F.
A. 1/3.20 Čalouněný nábytek
-
- Čalouněný nábytek musí splňovat požadavky uvedené v
- a) pravidlech II-2/3, II-2/5, II-2/9, X/3 úmluvy SOLAS,
- b) rezoluci IMO MSC.36(63)-(předpis HSC 1994) 7 a
- c) rezoluci IMO MSC.97(73)-(předpis HSC 2000) 7.
-
- Přezkoušení splnění požadavků se provádí podle
- a) rezoluce IMO MSC.61(67)-(předpis FTP) přílohy 1 části 8,
- b) IMO MSC/oběžníku 1102 a
- c) IMO MSC/oběžníku 1120.
-
- Při posuzování shody u těchto námořních zařízení se postupuje podle modulu B a podle volby výrobce nebo jeho zplnomocněného zástupce podle modulu D nebo E nebo F.
A. 1/3.21 Lůžkoviny
-
- Lůžkoviny musí splňovat požadavky uvedené v
- d) pravidlech II-2/3, II-2/9, X/3 úmluvy SOLAS,
- e) rezoluci IMO MSC.36(63)-(předpis HSC 1994) 7 a
- f) rezoluci IMO MSC.97(73)-(předpis HSC 2000) 7.
-
- Přezkoušení splnění požadavků se provádí podle
- a) rezoluce IMO MSC.61(67)-(předpis FTP) přílohy 1 části 9,
- b) IMO MSC/oběžníku 1102 a
- c) IMO MSC/oběžníku 1120.
-
- Při posuzování shody u těchto námořních zařízení se postupuje podle modulu B a podle volby výrobce nebo jeho zplnomocněného zástupce podle modulu D nebo E nebo F.
A. 1/3.22 Protipožární klapky
-
- Protipožární klapky musí splňovat požadavky uvedené v pravidle II-2/9 úmluvy SOLAS.
-
- Přezkoušení splnění požadavků se provádí podle
- a) rezoluce IMO MSC.61(67)-(předpis FTP) přílohy 1 části 3 a
- b) IMO MSC/oběžníku 1120.
-
- Při posuzování shody u těchto námořních zařízení se postupuje podle modulu B a podle volby výrobce nebo jeho zplnomocněného zástupce podle modulu D nebo E nebo F.
A. 1/3.25 Ohnivzdorná okna a otvory s poklopem třídy „A“ a „B“
-
- Ohnivzdorná okna a otvory s poklopem třídy „A“ a „B“ musí splňovat požadavky uvedené v
- a) pravidle II-2/9 úmluvy SOLAS,
- b) IMO MSC/oběžníku 847 a
- c) IMO MSC/oběžníku 1120.
-
- Přezkoušení splnění požadavků se provádí podle
- a) rezoluce IMO MSC.61(67)-(předpis FTP) přílohy 1 části 3,
- b) IMO MSC/oběžníku 1120 a
- c) IMO MSC.1/oběžníku 1203.
-
- Při posuzování shody u těchto námořních zařízení se postupuje podle modulu B a podle volby výrobce nebo jeho zplnomocněného zástupce podle modulu D nebo E nebo F.
A. 1/3.26 Průchody (prostupy) přepážkami třídy „A“ (průchody elektrických kabelů a průchody ventilačních kanálů, šachet, dálkového vedení apod.)
-
- Průchody (prostupy) přepážkami třídy „A“ (průchody elektrických kabelů a průchody ventilačních kanálů, šachet, dálkového vedení apod.) musí splňovat požadavky uvedené v
- a) pravidle II-2/9 úmluvy SOLAS a
- b) IMO MSC.1/oběžníku 1276.
-
- Přezkoušení splnění požadavků se provádí podle
- a) rezoluce IMO MSC.61(67)-(předpis FTP) příloze 1 části 3 a
- b) IMO MSC/oběžníku 1120.
-
- Při posuzování shody u těchto námořních zařízení se postupuje podle modulu B a podle volby výrobce nebo jeho zplnomocněného zástupce podle modulu D nebo E nebo F.
A. 1/3.27 Průchody (prostupy) přepážkami třídy „B“ (průchody elektrických kabelů a průchody ventilačních kanálů, šachet, dálkového vedení apod.)
-
- Průchody (prostupy) přepážkami třídy „B“ (průchody elektrických kabelů a průchody ventilačních kanálů, šachet, dálkového vedení apod.) musí splňovat požadavky uvedené v pravidle II-2/9 úmluvy SOLAS.
-
- Přezkoušení splnění požadavků se provádí podle
- a) rezoluce IMO MSC.61(67)-(předpis FTP) příloze 1 části 3 a
- b) IMO MSC/oběžníku 1120.
-
- Při posuzování shody u těchto námořních zařízení se postupuje podle modulu B a podle volby výrobce nebo jeho zplnomocněného zástupce podle modulu D nebo E nebo F.
A. 1/3.28 Postřikovací systémy (pouze postřikovací hlavice)
-
- Postřikovací systémy (pouze postřikovací hlavice) musí splňovat požadavky uvedené v
- a) pravidlech X/3, II-2/7, II-2/10 úmluvy SOLAS,
- b) rezoluci IMO MSC.36(63)-(předpis HSC 1994) 7,
- c) rezoluci IMO MSC.97(73)-(předpis HSC 2000) 7,
- d) rezoluci IMO MSC.44(65),
- e) IMO MSC/oběžníku 912 a
- f) rezoluci IMO MSC. 98(73)-(předpis FSS) 8.
-
- Přezkoušení splnění požadavků se provádí podle
- a) ISO 6182-1 (2004), nebo
- b) ČSN EN 12259-1 (1999) včetně AI (2001), A2 (2004) a A3 (2006).
-
- Při posuzování shody u těchto námořních zařízení se postupuje podle modulu B a podle volby výrobce nebo jeho zplnomocněného zástupce podle modulu D nebo E nebo F.
A. 1/3.29 Požární hadice
-
- Požární hadice musí splňovat požadavky uvedené v
- a) pravidle II-2/10, X/3 úmluvy SOLAS,
- b) rezoluci IMO MSC.36(63)-(předpis HSC 1994) 7 a
- c) rezoluci IMO MSC.97(73)-(předpis HSC 2000) 7.
-
- Přezkoušení splnění požadavků se provádí podle ČSN EN 14540 (2004) včetně A.1 (2007).
-
- Při posuzování shody u těchto námořních zařízení se postupuje podle modulu B a podle volby výrobce nebo jeho zplnomocněného zástupce podle modulu D nebo E nebo F.
A. 1/3.30 Přenosné zařízení na stanovení přítomnosti kyslíku a detekci plynů
-
- Přenosné zařízení na stanovení přítomnosti kyslíku a detekci plynů musí splňovat požadavky uvedené v
- a) pravidlech II-2/4, VI/3 úmluvy SOLAS a
- b) rezoluci IMO MSC.98(73)-(předpis FSS) 15.
-
- Přezkoušení splnění požadavků se provádí podle
- a) ČSN EN 60945 (2002),
- b) IEC 60092-504 (2001),
- c) IEC 60533 (1999),
- d) ČSN EN 50104 (2002), včetně A.1 (2004) kyslík, EN 60079-29 1 (2007), a to pro kategorii 1 (bezpečná oblast), a
- e) ČSN EN 50104 (2002), včetně A.1 (2004) kyslík, IEC 60079-0 (2007), ČSN EN 60079-29-1(2007), IEC 60079-1 (2007), IEC 60079-10 (2002), IEC 60079-11 (2006), IEC 60079-15 (2005) a IEC 60079-26 (2006), a to pro kategorii 2 (výbušná plynná atmosféra).
-
- Při posuzování shody u těchto námořních zařízení se postupuje podle modulu B a podle volby výrobce nebo jeho zplnomocněného zástupce podle modulu D nebo E nebo F.
A. 1/3.32 Oheň tlumící materiály (vyjma vnitřního vybavení) pro vysokorychlostní plavidla
-
- Oheň tlumící materiály (vyjma vnitřního vybavení) pro vysokorychlostní plavidla musí splňovat požadavky uvedené v
- a) pravidle X/3 úmluvy SOLAS,
- b) rezoluci IMO MSC.36(63)-(předpis HSC 1994) 7 a
- c) rezoluci IMO MSC.97(73)-(předpis HSC 2000) 7.
-
- Přezkoušení splnění požadavků se provádí podle rezoluce IMO MSC.61(67)-(předpis FTP) přílohy 1 části 10.
-
- Při posuzování shody u těchto námořních zařízení se postupuje podle modulu B a podle volby výrobce nebo jeho zplnomocněného zástupce podle modulu D nebo E nebo F.
A. 1/3.33 Oheň tlumící materiály vnitřního vybavení vysokorychlostních plavidel
-
- Oheň tlumící materiály vnitřního vybavení vysokorychlostních plavidel musí splňovat požadavky uvedené v
- a) pravidle X/3 úmluvy SOLAS,
- b) rezoluci IMO MSC.36(63)-(předpis HSC 1994) 7 a
- c) rezoluci IMO MSC.97(73)-(předpis HSC 2000) 7.
-
- Přezkoušení splnění požadavků se provádí podle rezoluce IMO MSC.61(67)-(předpis FTP) přílohy 1 části 10.
-
- Při posuzování shody u těchto námořních zařízení se postupuje podle modulu B a podle volby výrobce nebo jeho zplnomocněného zástupce podle modulu D nebo E nebo F.
A. 1/3.34 Ohnivzdorné přepážky vysokorychlostních plavidel
-
- Ohnivzdorné přepážky vysokorychlostních plavidel musí splňovat požadavky uvedené v
- a) pravidle X/3 úmluvy SOLAS,
- b) rezoluci IMO MSC.36(63)-(předpis HSC 1994) 7 a
- c) rezoluci IMO MSC.97(73)-(předpis HSC 2000) 7.
-
- Přezkoušení splnění požadavků se provádí podle rezoluce IMO MSC.61(67)-(předpis FTP) přílohy 1 části 11.
-
- Při posuzování shody u těchto námořních zařízení se postupuje podle modulu B a podle volby výrobce nebo jeho zplnomocněného zástupce podle modulu D nebo E nebo F.
A. 1/3.35 Protipožární dveře vysokorychlostních plavidel
-
- Protipožární dveře vysokorychlostních plavidel musí splňovat požadavky uvedené v
- a) pravidle X/3 úmluvy SOLAS,
- b) rezoluci IMO MSC.36(63)-(předpis HSC 1994) 7 a
- c) rezoluci IMO MSC.97(73)-(předpis HSC 2000) 7.
-
- Přezkoušení splnění požadavků se provádí podle rezoluce IMO MSC.61(67)-(předpis FTP) přílohy 1 části 11.
-
- Při posuzování shody u těchto námořních zařízení se postupuje podle modulu B a podle volby výrobce nebo jeho zplnomocněného zástupce podle modulu D nebo E nebo F.
A. 1/3.36 Protipožární klapky vysokorychlostních plavidel
-
- Protipožární klapky vysokorychlostních plavidel musí splňovat požadavky uvedené v
- a) pravidle X/3 úmluvy SOLAS,
- b) rezoluci IMO MSC.36(63)-(předpis HSC 1994) 7,
- c) rezoluci IMO MSC.97(73)-(předpis HSC 2000) 7 a
- d) IMO MSC/oběžníku 1120.
-
- Přezkoušení splnění požadavků se provádí podle IMO MSC.61(67)-(předpis FTP) přílohy 1 části 11.
-
- Při posuzování shody u těchto námořních zařízení se postupuje podle modulu B a podle volby výrobce nebo jeho zplnomocněného zástupce podle modulu D nebo E nebo F.
A. 1/3.37 Průchody (prostupy) požárními přepážkami vysokorychlostních plavidel (průchody elektrických kabelů a průchody potrubí, šachet, dálkových vedení apod.)
-
- Průchody (prostupy) požárními přepážkami vysokorychlostních plavidel (průchody elektrických kabelů a průchody potrubí, šachet, dálkových vedení apod.) musí splňovat požadavky uvedené v
- a) pravidle X/3 úmluvy SOLAS,
- b) rezoluci IMO MSC.36(63)-(předpis HSC 1994) 7 a
- c) rezoluci IMO MSC.97(73)-(předpis HSC 2000) 7.
-
- Přezkoušení splnění požadavků se provádí podle rezoluce IMO MSC.61(67)-(předpis FTP) přílohy 1 části 11.
-
- Při posuzování shody u těchto námořních zařízení se postupuje podle modulu B a podle volby výrobce nebo jeho zplnomocněného zástupce podle modulu D nebo E nebo F.
A. 1/3.38 Přenosné hasicí přístroje pro záchranné čluny a záchranářské čluny
-
- Přenosné hasicí přístroje pro záchranné čluny a záchranářské čluny musí splňovat požadavky uvedené v
- a) pravidlech III/4, X/3, III/34 úmluvy SOLAS,
- b) rezoluci IMO A.951(23),
- c) rezoluci IMO MSC.36(63)-(předpis HSC 1994) 8,
- d) rezoluci IMO MSC.48(66)-(předpis LSA) I, IV, V a
- e) rezoluci IMO MSC.97(73)-(předpis HSC 2000) 8.
-
- Přezkoušení splnění požadavků se provádí podle
- a) EN 3-6 (1995) včetně AI (1999),
- b) ČSN EN 3-7 (2004), včetně AI (2007) a
- c) ČSN EN 3-8 (2006), včetně AC (2007).
-
- Při posuzování shody u těchto námořních zařízení se postupuje podle modulu B a podle volby výrobce nebo jeho zplnomocněného zástupce podle modulu D nebo E nebo F.
A. 1/3.39 Proudnice pro rovnocenné hasicí systémy tvořící vodní mlhu pro strojovny a strojovny nákladových čerpadel
-
- Proudnice pro rovnocenné hasicí systémy tvořící vodní mlhu pro strojovny a strojovny nákladových čerpadel musí splňovat požadavky uvedené v
- a) pravidlech II-2/10, X/3 úmluvy SOLAS,
- b) rezoluci IMO MSC.36(63)-(předpis HSC 1994) 7,
- c) rezoluci IMO MSC.97(73)-(předpis HSC 2000) 7 a
- d) rezoluci IMO MSC.98(73)-(předpis FSS) 7.
-
- Přezkoušení splnění požadavků se provádí podle IMO MSC/oběžníku 1165.
-
- Při posuzování shody u těchto námořních zařízení se postupuje podle modulu B a podle volby výrobce nebo jeho zplnomocněného zástupce podle modulu D nebo E nebo F.
A. 1/3.40 Nízko umístěné osvětlovací systémy (pouze součásti)
-
- Nízko umístěné osvětlovací systémy musí splňovat požadavky uvedené v
- a) pravidle II-2/13 úmluvy SOLAS,
- b) rezoluci IMO MSC.98(73)-(předpis FSS) 11.
-
- Přezkoušení splnění požadavků se provádí podle
- a) rezoluce IMO A.752 (18), nebo
- b) ISO 15370 (2001).
-
- Při posuzování shody u těchto námořních zařízení se postupuje podle modulu B a podle volby výrobce nebo jeho zplnomocněného zástupce podle modulu D nebo E nebo F.
A. 1/3.41 Záchranné únikové dýchací přístroje (EEBD)
-
- Záchranné únikové dýchací přístroje (EEBD) musí splňovat požadavky uvedené v
- a) pravidle II-2/13 úmluvy SOLAS,
- b) rezoluci IMO MSC.98(73)-(předpis FSS) 3 a
- c) IMO MSC/oběžníku 849.
-
- Přezkoušení splnění požadavků se provádí podle
- a) ČSN EN 402 (2003),
- b) ČSN EN 1146 (2005),
- c) ČSN EN 13794 (2002) a
- d) ISO 23269-1 (2008).
-
- Při posuzování shody u těchto námořních zařízení se postupuje podle modulu B a podle volby výrobce nebo jeho zplnomocněného zástupce podle modulu D nebo E nebo F.
A. 1/3.42 Součásti systémů inertních plynů
-
- Součásti systémů inertních plynů musí splňovat požadavky uvedené v
- a) pravidle II-2/4 úmluvy SOLAS,
- b) rezoluci IMO A.567(14),
- c) rezoluci IMO MSC.98(73)-(předpis FSS) 15,
- d) IMO MSC/oběžníku 353,
- e) IMO MSC/oběžníku 387,
- f) IMO MSC/oběžníku 485,
- g) IMO MSC/oběžníku 731 a
- h) IMO MSC/oběžníku 1120.
-
- Přezkoušení splnění požadavků se provádí podle
- a) IMO MSC/oběžníku 353,
- b) IMO MSC/oběžníku 387,
- c) MO MSC/oběžníku 450 revize 1,
- d) IMO MSC/oběžníku 485 a
- e) IMO MSC/oběžníku 731.
-
- Při posuzování shody u těchto námořních zařízení se postupuje podle modulu B a podle volby výrobce nebo jeho zplnomocněného zástupce podle modulu D nebo E nebo F. Jsou-li námořní zařízení vyráběna jednotlivě nebo v malých množstvích, může výrobce nebo jeho zplnomocněný zástupce posuzování shody provést podle modulu G; v tomto případě se věta první tohoto bodu nepoužije.
A. 1/3.43 Proudnice protipožárních hasicích systémů kuchyňských fritovacích zařízení (automatický nebo ruční typ)
-
- Proudnice protipožárních hasicích systémů kuchyňských fritovacích zařízení (automatický nebo ruční typ) musí splňovat požadavky uvedené v
- a) pravidlech II-2/1, II-2/10, X/3 úmluvy SOLAS,
- b) rezoluci IMO MSC.36(63)-(předpis HSC 1994) 7 a
- c) rezoluci IMO MSC.97(73)-(předpis HSC 2000) 7.
-
- Přezkoušení splnění požadavků se provádí podle ISO 15371 (2009).
-
- Při posuzování shody u těchto námořních zařízení se postupuje podle modulu B a podle volby výrobce nebo jeho zplnomocněného zástupce podle modulu D nebo E nebo F.
A. 1/3.44 Hasičská výzbroj a výstroj - záchranné lano
-
- Hasičská výzbroj a výstroj - záchranné lano musí splňovat požadavky uvedené v
- a) pravidlech II-2/10, X/3 úmluvy SOLAS,
- b) rezoluci IMO MSC.98(73)-(předpis FSS) 3.
- c) rezoluci IMO MSC.36(63)-(předpis HSC 1994) 7 a
- d) rezoluci IMO MSC.97(73)-(předpis HSC 2000) 7.
-
- Přezkoušení splnění požadavků se provádí podle
- a) rezoluce IMO MSC.61(67)-(předpis FTP) přílohy 1 části 1 a
- b) rezoluce IMO MSC.98(73)-(předpis FSS) 3.
-
- Při posuzování shody u těchto námořních zařízení se postupuje podle modulu B a podle volby výrobce nebo jeho zplnomocněného zástupce podle modulu D nebo E nebo F.
A. 1/3.45 Součásti rovnocenných stabilních hasicích plynových systémů (hasicí médium, hlavní ventily a proudnice) ve strojovnách a strojovnách čerpadel nákladu
-
- Součásti rovnocenných stabilních hasicích plynových systémů (hasicí médium, hlavní ventily a proudnice) ve strojovnách a strojovnách čerpadel nákladu musí splňovat požadavky uvedené v
- a) pravidlech II-2/10, X/3 úmluvy SOLAS,
- b) rezoluci IMO MSC.98(73)-(předpis FSS) 5,
- c) rezoluci IMO MSC.36(63)-(předpis HSC 1994) 7,
- d) rezoluci IMO MSC.97(73)-(předpis HSC 2000) 7,
- e) IMO MSC.1/oběžníku 1317 a
- f) IMO MSC/oběžníku 848.
-
- Přezkoušení splnění požadavků se provádí podle
- a) IMO MSC/oběžníku 848 a
- b) IMO MSC.1/oběžníku 1317.
-
- Při posuzování shody u těchto námořních zařízení se postupuje podle modulu B a podle volby výrobce nebo jeho zplnomocněného zástupce podle modulu D nebo E nebo F.
A. 1/3.46 Součásti rovnocenných stabilních hasicích plynových systémů ve strojovnách (aerosolové systémy)
-
- Součásti rovnocenných stabilních hasicích plynových systémů ve strojovnách (aerosolové systémy) musí splňovat požadavky uvedené v
- a) pravidlech II-2/10, X/3 úmluvy SOLAS,
- b) rezoluci IMO MSC.98(73)-(předpis FSS) 5,
- c) rezoluci IMO MSC.36(63)-(předpis HSC 1994) 7,
- d) IMO MSC.1/oběžníku 1317 a
- e) rezoluci IMO MSC.97(73)-(předpis HSC 2000) 7.
-
- Přezkoušení splnění požadavků se provádí podle IMO MSC/oběžníku 1270.
-
- Při posuzování shody u těchto námořních zařízení se postupuje podle modulu B a podle volby výrobce nebo jeho zplnomocněného zástupce podle modulu D nebo E nebo F.
A. 1/3.47 Koncentrát pro stabilní hasicí systémy s vysoce expanzivní pěnou ve strojovnách a strojovnách čerpadel nákladu
-
- Koncentrát pro stabilní hasicí systémy s vysoce expanzivní pěnou ve strojovnách a strojovnách čerpadel nákladu musí splňovat požadavky uvedené v
- a) pravidle II-2/10 úmluvy SOLAS,
- b) rezoluci IMO MSC.98(73)-(předpis FSS) 6 a
- c) IMO MSC. 1/oběžníku 1239.
-
- Přezkoušení splnění požadavků se provádí podle IMO MSC/oběžníku 670.
-
- Při posuzování shody u těchto námořních zařízení se postupuje podle modulu B a podle volby výrobce nebo jeho zplnomocněného zástupce podle modulu D nebo E nebo F.
-
- Stabilní hasicí systém s vysoce expanzivní pěnou nebo hasící systém s vysoce expanzivní pěnou používající volný vzduch pro strojovny a nákladové prostory musí být přezkoušen se schváleným koncentrátem.
A. 1/3.48 Součásti stabilních místně používaných vodních hasicích systémů pro použití ve strojovnách kategorie „A“ (Proudnice a zkoušky účinnosti)
-
- Součásti stabilních místně používaných vodních hasicích systémů pro použití ve strojovnách kategorie „A“ musí splňovat požadavky uvedené v
- a) pravidlech II-2/10, X/3 úmluvy SOLAS,
- b) rezoluci IMO MSC.36(63)-(předpis HSC 1994) 7 a
- c) rezoluci IMO MSC.97(73)-(předpis HSC 2000) 7.
-
- Přezkoušení splnění požadavků se provádí podle
- a) IMO MSC/oběžníku 913 a
- b) IMO MSC. 1/oběžníku 1276.
-
- Při posuzování shody u těchto námořních zařízení se postupuje podle modulu B a podle volby výrobce nebo jeho zplnomocněného zástupce podle modulu D nebo E nebo F.
A. 1/3.49 Proudnice pro stabilní vodní protipožární systémy pro prostory lodí typu ro-ro a prostory zvláštní kategorie rovnocenné systémům uvedeným v rezoluci IMO A.123(V)
-
- Proudnice pro stabilní vodní protipožární systémy pro prostory lodí typu ro-ro a prostory zvláštní kategorie rovnocenné systémům uvedeným v rezoluci IMO A.123(V) musí splňovat požadavky uvedené v
- a) pravidlech II-2/19, II-2/20, X/3 SOLAS,
- b) rezoluci IMO MSC.98(73)-(předpis FSS) 7,
- c) rezoluci IMO MSC.36(63)-(předpis HSC 1994) 7,
- d) rezoluci IMO A.123(V) a
- e) rezoluci IMO MSC.97(73)-(předpis HSC 2000) 7.
-
- Přezkoušení splnění požadavků se provádí podle IMO MSC. 1/oběžníku 1272.
-
- Při posuzování shody u těchto námořních zařízení se postupuje podle modulu B a podle volby výrobce nebo jeho zplnomocněného zástupce podle modulu D nebo E nebo F.
A. 1/3.51 Součásti stabilních systémů detekce požáru a požárního poplachu pro ovládací (řídící) stanoviště, obslužné prostory, ubytovací prostory, balkony kabin, strojovny a neobsluhované (bezobslužné) strojovny
-
- Součásti stabilních systémů detekce požáru a požárního poplachu pro ovládací (řídící) stanoviště, obslužné prostory, ubytovací prostory, balkony kabin, strojovny a neobsluhované (bezobslužné) strojovny musí splňovat požadavky uvedené v
- a) pravidlech II-2/7, X/3 úmluvy SOLAS,
- b) rezoluci IMO MSC.98(73)-(předpis FSS) 9,
- c) rezoluci IMO MSC.36(63)-(předpis HSC 1994) 7,
- d) rezoluci IMO MSC.97(73)-(předpis HSC 2000) 7 a
- e) IMO MSC. 1/oběžníku 1242.
-
- Přezkoušení splnění požadavků se provádí
- a) u ovládacího a signálního zařízení a elektrické instalace na námořních plavidlech podle ČSN EN 54-2 (1997), včetně AC(1999) a A1(2006),
- b) u zařízení elektrického napájení podle ČSN EN 54-4 (1997) včetně AC(1999), A1(2002)aA2(2006),
- c) u detektorů tepla - bodové hlásiče podle ČSN EN 54-5 (2000), včetně A. 1 (2002),
- d) u detektorů kouře - hlásiče bodové využívající rozptýleného světla, vysílaného světla a ionizace podle ČSN EN 54-7 (2000), včetně A1(2002) a A2(2006),
- e) u detektorů plamene - bodové hlásiče - podle ČSN EN 54-10 (2002), včetně A1(2005),
- f) u ručně obsluhovaného hlásiče požáru podle ČSN EN 54-11 (2001), včetně AI (2005),
- g) u příslušných, elektrických a elektronických instalacích na námořních plavidlech podle IEC 60092-504 (2001) a IEC 60533 (1999).
-
- Při posuzování shody u těchto námořních zařízení se postupuje podle modulu B a podle volby výrobce nebo jeho zplnomocněného zástupce podle modulu D nebo E nebo F.
A. 1/3.52 Nepřenosná, ale přemístitelná hasicí zařízení
-
- Nepřenosná, ale přemístitelná hasicí zařízení musí splňovat požadavky uvedené v
- a) pravidlech II-2/10, II-2/4, X/3 úmluvy SOLAS,
- b) rezoluci IMO MSC.98(73)-(předpis FSS) 4,
- c) rezoluci IMO MSC.36(63)-(předpis HSC 1994) 7 a
- d) rezoluci IMO MSC.97(73)-(předpis HSC 2000) 7.
-
- Přezkoušení splnění požadavků se provádí podle
- a) ČSN EN 1866 (2005) a ČSN EN 1866-1 (2007), nebo
- b) ISO 11601 (2008).
-
- Při posuzování shody u těchto námořních zařízení se postupuje podle modulu B a podle volby výrobce nebo jeho zplnomocněného zástupce podle modulu D nebo E nebo F.
A. 1/3.53 Poplachová zařízení
-
- Poplachová zařízení musí splňovat požadavky uvedené v
- a) pravidlech II-2/7, X/3 úmluvy SOLAS,
- b) rezoluci IMO MSC.98(73)-(předpis FSS) 9,
- c) rezoluci IMO MSC.36(63)-(předpis HSC 1994) 7 a
- d) rezoluci IMO MSC.97(73)-(předpis HSC 2000) 7.
-
- V případě sirén se přezkoušení splnění požadavků provádí podle
- a) ČSN EN 54-3 (2001), včetně A1(2002) a A2(2006),
- b) IEC 60092-504 (2001) a
- c) IEC 60533 (1999).
-
- Při posuzování shody u těchto námořních zařízení se postupuje podle modulu B a podle volby výrobce nebo jeho zplnomocněného zástupce podle modulu D nebo E nebo F.
A. 1/3.54 Stabilní zařízení na stanovení přítomnosti kyslíku a detekci plynů
-
- Stabilní zařízení na stanovení přítomnosti kyslíku a detekci plynů musí splňovat požadavky uvedené v
- a) pravidlech VI/3, II-2/4 úmluvy SOLAS a
- b) rezoluce IMO MSC.98(73)-(předpis FSS) 15.
-
- Přezkoušení splnění požadavků se provádí podle
- a) ČSN EN 60945 (2002),
- b) IEC 60092-504 (2001),
- c) IEC 60533 (1999),
- d) ČSN EN 50104 (2002), včetně A. 1 (2004) kyslík, a to pro kategorii 4 (bezpečná oblast) a
- e) ČSN EN 50104 (2002), včetně A.1(2004) kyslík a ČSN EN 60079-29-1 (2007)., kategorii 3 (výbušná plynná atmosféra).
-
- Při posuzování shody u těchto námořních zařízení se postupuje podle modulu B a podle volby výrobce nebo jeho zplnomocněného zástupce podle modulu D nebo E nebo F.
A. 1/3.55 Dvojúčelové požární proudnice (rozprašovací nebo s tryskou)
-
- Dvojúčelové požární proudnice musí splňovat požadavky uvedené v
- a) pravidlech II-2/10, X/3 úmluvy SOLAS,
- b) rezoluci IMO MSC.36(63)-(předpis HSC 1994) 7 a
- c) rezoluci IMO MSC.97(73)-(předpis HSC 2000) 7.
-
- Přezkoušení splnění požadavků se provádí podle
- a) ČSN EN 15182-1 (2007) a
- b) ČSN EN 15182-3 (2007).
-
- Při posuzování shody u těchto námořních zařízení se postupuje podle modulu B a podle volby výrobce nebo jeho zplnomocněného zástupce podle modulu D nebo E nebo F.
A. 1/3.56 Požární hadice navíjecí
-
- Požární hadice navíjecí musí splňovat požadavky uvedené v
- a) pravidlech II-2/10, X/3 úmluvy SOLAS,
- b) rezoluci IMO MSC.36(63)-(předpis HSC 1994) a
- c) rezoluci IMO MSC.97(73)-(předpis HSC 2000).
-
- Přezkoušení splnění požadavků se provádí podle ČSN EN 671-1 (2001), včetně AC (2002).
-
- Při posuzování shody u těchto námořních zařízení se postupuje podle modulu B a podle volby výrobce nebo jeho zplnomocněného zástupce podle modulu D nebo E nebo F.
A. 1/3.57 Součásti hasicích systémů se středně expanzivní pěnou - stabilní palubní pěnové systémy tankerů
-
- Součásti hasicích systémů se středně expanzivní pěnou - stabilní palubní pěnové systémy tankerů musí splňovat požadavky uvedené v
- a) pravidlech II-2/10, II-2/10.8.1 úmluvy SOLAS,
- b) rezoluci IMO MSC.98(73)-(předpis FSS) 14,
- c) IMO MSC. 1/oběžníku 1239 a
- d) IMO MSC. 1/oběžníku 1276.
-
- Přezkoušení splnění požadavků se provádí podle IMO MSC/oběžníku 798.
-
- Při posuzování shody u těchto námořních zařízení se postupuje podle modulu B a podle volby výrobce nebo jeho zplnomocněného zástupce podle modulu D nebo E nebo F.
A. 1/3.58 Součásti stabilních hasicích systémů s nízkoexpanzivní pěnou ve strojovnách a na ochranu paluby tankerů
-
- Součásti stabilních hasicích systémů s nízkoexpanzivní pěnou ve strojovnách a na ochranu paluby tankerů musí splňovat požadavky uvedené v
- a) pravidle II-2/10 úmluvy SOLAS,
- b) rezoluci IMO MSC.98(73)-(předpis FSS) 6, 14,
- c) IMO MSC. 1/oběžníku 1239 a
- d) IMO MSC. 1/oběžníku 1276.
-
- Přezkoušení splnění požadavků se provádí podle IMO MSC.1/oběžníku 1312, včetně opravy 1.
-
- Při posuzování shody u těchto námořních zařízení se postupuje podle modulu B a podle volby výrobce nebo jeho zplnomocněného zástupce podle modulu D nebo E nebo F.
A. 1/3.59 Stabilní hasicí systémy s expanzivní pěnou chemických tankerů
-
- Stabilní hasicí systémy s expanzivní pěnou chemických tankerů musí splňovat požadavky uvedené v rezoluci IMO MSC.4(48)-(předpis IBC).
-
- Přezkoušení splnění požadavků se provádí podle
- a) IMO MSC/oběžníku 553 a
- b) IMO MSC.1/oběžníku 1312.
Při posuzování shody u těchto námořních zařízení se postupuje podle modulu B a podle volby výrobce nebo jeho zplnomocněného zástupce podle modulu D nebo E nebo F.
A. 1/3.60 Proudnice stabilních hasicích vodních postřikovacích systémů pro balkony kabin
-
- Proudnice stabilních hasicích vodních postřikovacích systémů pro balkony kabin musí splňovat požadavky uvedené v
- a) pravidle II-2/10 úmluvy SOLAS a
- b) rezoluci IMO MSC.98(73)-(předpis FSS) 7.
-
- Přezkoušení splnění požadavků se provádí podle IMO MSC. 1/oběžníku 1268.
-
- Při posuzování shody u těchto námořních zařízení se postupuje podle modulu B a podle volby výrobce nebo jeho zplnomocněného zástupce podle modulu D nebo E nebo F.
A. 1/3.61 Hasicí systémy s vysoce expanzivní pěnou používající volný vzduch pro ochranu strojoven a strojoven nákladových čerpadel
-
- Hasicí systémy s vysoce expanzivní pěnou používající volný vzduch pro ochranu strojoven a strojoven nákladových čerpadel musí splňovat požadavky uvedené v
- a) pravidle II-2/10 úmluvy SOLAS a
- b) rezoluci IMO MSC.98(73)-(předpis FSS) 6.
-
- Přezkoušení splnění požadavků se provádí podle IMO MSC. 1/oběžníku 1271.
-
- Při posuzování shody u těchto námořních zařízení se postupuje podle modulu B a podle volby výrobce nebo jeho zplnomocněného zástupce podle modulu D nebo E nebo F.
-
- Hasicí systémy s vysoce expanzivní pěnou používající volný vzduch pro ochranu strojoven a strojoven nákladových čerpadel musí být přezkoušen se schváleným koncentrátem.
- 4.
Navigační zařízení
A. 1/4.1 Magnetický kompas
-
- Magnetický kompas musí splňovat požadavky uvedené v
- a) pravidlech V/18, V/19 úmluvy SOLAS,
- b) rezoluci IMO A.382(X) a
- c) rezoluci IMO A.694(17).
-
- Přezkoušení splnění požadavků se provádí podle
- a) ISO 1069 (1973), ISO 25862 (2009), ČSN EN 60945 (2002), nebo
- b) ISO 1069 (1973), ISO 25862 (2009), IEC 60945 (2002).
-
- Při posuzování shody se postupuje podle modulu B a podle volby výrobce nebo jeho zplnomocněného zástupce podle modulu D nebo E nebo F. Jsou-li námořní zařízení vyráběna jednotlivě nebo v malých množstvích, může výrobce nebo jeho zplnomocněný zástupce posuzování shody provést podle modulu G; v tomto případě se věta první tohoto bodu nepoužije.
A. 1/4.2 Zařízení předávající signál pro ukazovatele kursu THD (magnetická metoda)
-
- Zařízení předávající signál pro ukazovatele kursu THD musí splňovat požadavky uvedené v
- a) pravidlech V/18, V/19, X/3 úmluvy SOLAS,
- b) rezoluci IMO MSC. 36(63)- (předpis HSC 1994) 13,
- c) rezoluci IMO MSC. 97(73)- (předpis HSC 2000) 13,
- d) rezoluci IMO A.694(17),
- e) rezoluci IMO MSC.191(79) a
- f) rezoluci IMO MSC. 116(73).
-
- Přezkoušení splnění požadavků se provádí podle
- a) ČSN EN 60945 (2002), příslušných norem z řady ČSN EN 61162, ISO 22090-2 (2004), včetně opravy 2005, ČSN EN 62288 (2008) nebo
- b) IEC 60945 (2002), příslušných norem z řady IEC 61162, ISO 22090-2 (2004), včetně opravy 2005, IEC 62288 Ed.1.0 (2008).
-
- Při posuzování shody se postupuje podle modulu B a podle volby výrobce nebo jeho zplnomocněného zástupce podle modulu D nebo E nebo F. Jsou-li námořní zařízení vyráběna jednotlivě nebo v malých množstvích, může výrobce nebo jeho zplnomocněný zástupce posuzování shody provést podle modulu G; v tomto případě se věta první tohoto bodu nepoužije.
A. 1/4.3 Gyroskopický kompas
-
- Gyroskopický kompas musí splňovat požadavky uvedené v
- a) pravidlech V/18, V/19 úmluvy SOLAS,
- b) rezoluci IMO A.424(XI),
- c) rezoluci IMO A.694(17) a
- d) rezoluci IMO MSC. 191(79).
-
- Přezkoušení splnění požadavků se provádí podle
- a) ČSN EN ISO 8728 (1998), ČSN EN 60945 (2002), příslušných norem z řady ČSN EN 61162, ČSN EN 62288 Ed.1.0 (2008), nebo
- b) ČSN EN ISO 8728 (1997), IEC 60945 (2002), příslušných norem z řady IEC 61162, IEC 62288 Ed.1.0 (2008).
-
- Při posuzování shody se postupuje podle modulu B a podle volby výrobce nebo jeho zplnomocněného zástupce podle modulu D nebo E nebo F. Jsou-li námořní zařízení vyráběna jednotlivě nebo v malých množstvích, může výrobce nebo jeho zplnomocněný zástupce posuzování shody provést podle modulu G; v tomto případě se věta první tohoto bodu nepoužije.
A. 1/4.6 Ozvěnový hloubkoměr
-
- Ozvěnový hloubkoměr musí splňovat požadavky uvedené v
- a) pravidlech V/18, X/3, V/19 úmluvy SOLAS,
- b) rezoluci IMO MSC.36(63)-(předpis HSC 1994) 13,
- c) rezoluci IMO MSC. 97(73)- (předpis HSC 2000) 13.
- d) rezoluci IMO A.224(VII),
- e) rezoluci IMO A. 694(17),
- f) rezoluci IMO MSC.74(69) příloze 4 a
- g) rezoluci IMO MSC. 191(79).
-
- Přezkoušení splnění požadavků se provádí podle
- a) ČSN EN ISO 9875 (2001) včetně technické opravy ISO 1:2006, ČSN EN 60945 (2002), příslušných norem z řady ČSN EN 61162, ČSN EN 62288 Ed.1.0 (2008), nebo
- b) ČSN EN ISO 9875 (2000) včetně technické opravy ISO 1:2006, IEC 60945 (2002), příslušných norem z řady IEC 61162, IEC 62288 Ed.1.0 (2008).
-
- Při posuzování shody se postupuje podle modulu B a podle volby výrobce nebo jeho zplnomocněného zástupce podle modulu D nebo E nebo F. Jsou-li námořní zařízení vyráběna jednotlivě nebo v malých množstvích, může výrobce nebo jeho zplnomocněný zástupce posuzování shody provést podle modulu G; v tomto případě se věta první tohoto bodu nepoužije.
A. 1/4.7 Zařízení k určení rychlosti a upluté vzdálenosti (SDME)
-
- Zařízení k určení rychlosti a upluté vzdálenosti musí splňovat požadavky uvedené v
- a) pravidlech V/18, X/3, V/19 úmluvy SOLAS,
- b) rezoluci IMO MSC. 36(63)- (předpis HSC 1994) 13,
- c) rezoluci IMO MSC. 97(73)-(předpis HSC 2000) 13,
- d) rezoluci IMO MSC.96(72),
- e) rezoluci IMO MSC. 191(79),
- f) rezoluci IMO A.694(17) a
- g) rezoluci IMO A.824(19).
-
- Přezkoušení splnění požadavků se provádí podle
- a) ČSN EN 60945 (2002), ČSN EN 61023 (2007), příslušných norem z řady ČSN EN 61162, 62288 (2008), nebo
- b) IEC 60945 (2002), IEC 61023 (2007), příslušných norem z řady IEC 61162, IEC 62288 Ed.1.0 (2008).
-
- Při posuzování shody se postupuje podle modulu B a podle volby výrobce nebo jeho zplnomocněného zástupce podle modulu D nebo E nebo F. Jsou-li námořní zařízení vyráběna jednotlivě nebo v malých množstvích, může výrobce nebo jeho zplnomocněný zástupce posuzování shody provést podle modulu G; v tomto případě se věta první tohoto bodu nepoužije.
A. 1/4.9 Měřič rychlosti změny kurzu
-
- Měřič rychlosti změny kurzu musí splňovat požadavky uvedené v
- a) pravidlech V/18, X/3, V/19 úmluvy SOLAS,
- b) rezoluci IMO MSC.36(63)-(předpis HSC 1994) 13,
- c) rezoluci IMO MSC.97(73)-(předpis HSC 2000) 13,
- d) rezoluci IMO A.526(13),
- e) rezoluci IMO A. 694(17) a
- f) rezoluci IMO MSC. 191(79).
-
- Přezkoušení splnění požadavků se provádí podle
- a) ČSN EN 60945 (2002), příslušných norem z řady ČSN EN 61162, ISO 20672 (2007), ČSN EN 62288 (2008), nebo
- b) IEC 60945 (2002), příslušných norem z řady IEC 61162, ISO 20672 (2007), IEC 62288 Ed.1.0 (2008).
-
- Při posuzování shody se postupuje podle modulu B a podle volby výrobce nebo jeho zplnomocněného zástupce podle modulu D nebo E nebo F. Jsou-li námořní zařízení vyráběna jednotlivě nebo v malých množstvích, může výrobce nebo jeho zplnomocněný zástupce posuzování shody provést podle modulu G; v tomto případě se věta první tohoto bodu nepoužije.
A. 1/4.11 Zařízení Loran-C
-
- Zařízení Loran-C musí splňovat požadavky uvedené v
- a) pravidlech V/18, X/3, V/19 úmluvy SOLAS,
- b) rezoluci IMO MSC. 36(63)- (předpis HSC 1994) 13,
- c) rezoluci IMO MSC. 97(73)- (předpis HSC2000) 13,
- d) rezoluci IMO MSC. 191(79),
- e) rezoluci IMO A. 694(17) a
- f) rezoluci IMO A.818(19).
-
- Přezkoušení splnění požadavků se provádí podle
- a) ČSN EN 60945 (2002), ČSN EN 61075 (1993), příslušných norem z řady ČSN EN 61162, ČSN EN 62288 (2008), nebo
- b) IEC 60945 (2002), IEC 61075 (1991), příslušných norem z řady IEC 61162, IEC 62288 Ed.1.0 (2008).
-
- Při posuzování shody se postupuje podle modulu B a podle volby výrobce nebo jeho zplnomocněného zástupce podle modulu D nebo E nebo F. Jsou-li námořní zařízení vyráběna jednotlivě nebo v malých množstvích, může výrobce nebo jeho zplnomocněný zástupce posuzování shody provést podle modulu G; v tomto případě se věta první tohoto bodu nepoužije.
A. 1/4.12 Zařízení Chayka
-
- Zařízení Chayka musí splňovat požadavky uvedené v
- a) pravidlech V/18, X/3, V/19 úmluvy SOLAS,
- b) rezoluci IMO MSC.36(63)-(předpis HSC 1994) 13,
- c) rezoluci IMO MSC. 97(73)-(předpis HSC 2000) 13,
- d) rezoluci IMO MSC. 191(79),
- e) rezoluci IMO A. 694(17) a
- f) rezoluci IMO A.818(19).
-
- Přezkoušení splnění požadavků se provádí podle
- a) ČSN EN 60945 (2002), ČSN EN 61075 (1993), ČSN EN 62288 (2008), příslušných norem z řady ČSN EN 61162, nebo
- b) IEC 60945 (2002), IEC 61075 (1991), příslušných norem z řady IEC 61162, IEC 62288 Ed.1.0 (2008).
-
- Při posuzování shody se postupuje podle modulu B a podle volby výrobce nebo jeho zplnomocněného zástupce podle modulu D nebo E nebo F. Jsou-li námořní zařízení vyráběna jednotlivě nebo v malých množstvích, může výrobce nebo jeho zplnomocněný zástupce posuzování shody provést podle modulu G; v tomto případě se věta první tohoto bodu nepoužije.
A. 1/4.14 Zařízení GPS
-
- Zařízení GPS musí splňovat požadavky uvedené v
- a) pravidlech V/18, X/3, V/19 úmluvy SOLAS,
- b) rezoluci IMO MSC. 36(63)-(předpis HSC 1994) 13,
- c) rezoluci IMO MSC. 97(73)-(předpis HSC 2000) 13.
- d) rezoluci IMO A.694(17),
- e) rezoluci IMO MSC.36(63)-(předpis HSC 1994),
- f) rezoluci IMO MSC.97(73)-(předpis HSC 2000),
- g) rezoluci IMO MSC. 191(79) a
- i) rezoluci IMO MSC. 112(73).
-
- Přezkoušení splnění požadavků se provádí podle
- a) ČSN EN 60945 (2002), ČSN EN 61108-1 (2003), ČSN EN 62288 (2008) a příslušných norem z řady ČSN EN 61162, nebo
- b) IEC 60945 (2002), IEC 61108-1 (2003), IEC 62288 Ed.1.0 (2008) a příslušných norem z řady IEC 61162.
-
- Při posuzování shody se postupuje podle modulu B a podle volby výrobce nebo jeho zplnomocněného zástupce podle modulu D nebo E nebo F. Jsou-li námořní zařízení vyráběna jednotlivě nebo v malých množstvích, může výrobce nebo jeho zplnomocněný zástupce posuzování shody provést podle modulu G; v tomto případě se věta první tohoto bodu nepoužije.
A. 1/4.15 Zařízení GLONASS
-
- Zařízení GLONASS musí splňovat požadavky uvedené v
- a) pravidlech V/18, X/3, V/19 úmluvy SOLAS,
- b) rezoluci IMO MSC. 36(63)-(předpis HSC 1994) 13,
- c) rezoluci IMO MSC. 97(73)- (předpis HSC2000) 13,
- d) rezoluci. IMO A.694(17),
- e) rezoluci IMO MSC. 191(79) a
- f) rezoluci IMO MSC. 113(73).
-
- Přezkoušení splnění požadavků se provádí podle
Čtení tohoto dokumentu nenahrazuje čtení příslušného vydání Sbírky zákonů. Neneseme odpovědnost za případné nepřesnosti vyplývající z převodu originálu do tohoto formátu.
Tento text je zveřejněn za vlastních podmínek opětovného použití zdroje e-Sbírka, nikoli pod licencí Legalize ani pod licencí volného díla.
e-Sbírka
volné dílo (úřední díla podle § 3 písm. a) zákona č. 121/2000 Sb., autorského zákona)