Regeling van de Staatssecretaris van Volksgezondheid, Welzijn en Sport van 10 mei 2016, kenmerk 966398-150196-WJZ houdende regels inzake de productie, de presentatie en de verkoop van tabaksproducten en aanverwante producten (Tabaks- en rookwarenregeling)
- g. de merkvariant direct onder de merknaam staat opgenomen en samen met de merknaam evenwijdig is aan en niet meer dan 38 millimeter verwijderd is van het uiteinde van de sigaret dat niet bedoeld is om aan te steken.
§ 3. Verpakkingseisen
§ 4. Rapportageverplichtingen
§ 5. Grensoverschrijdende verkoop op afstand
§ 6. Reclamebeperkingen
§ 6a. Tabaksproducten en aanverwante producten uit het zicht en registratie van speciaalzaken
§ 7. Slotbepalingen
Bijlage. bij de Tabaks- en rookwarenregeling
Bijlage als bedoeld in artikel 2.2, bevattende de meetmethode voor volumetabak genoemd in artikel 2.2, eerste lid, onderdeel a.
Voor het vaststellen van de te gebruiken hoeveelheid volumetabak wordt 10 ± 1 gram geconditioneerde shag (volgens ISO 15592-2) in een kunststof maatcilinder van 250 ml afgewogen en belast met een metalen staaf van 1.875 ± 5 gram met een diameter van 37,3 ± 0,5 mm. Dit wordt ook gedaan met de meest recente referentie-shagtabak (EMT), die bekend is bij producenten en laboratoria. Hierdoor kan de toename in het volume worden vastgesteld ten opzichte van de meest recente referentie-shag. Na 5 ± 0,2 minuten wordt het volume afgelezen, zonder de metalen staaf te verwijderen. De te gebruiken maatcilinder heeft een interne diameter die maximaal 1,0 mm groter is dan de te gebruiken metalen staaf en een schaalverdeling met op minimaal elke 2 ml een markering. Het exacte gewicht in mg dat gebruikt mag worden voor volumetabak (in de formule hierna aangegeven als: correctie gewicht tabak), wordt als volgt berekend:
In deze formule wordt voor het berekenen van het exacte gewicht in mg dat gebruikt mag worden voor volumetabak, de ingewogen hoeveelheid tabak omgerekend naar exact 10 gram.
Bij het vaststellen van de toegestane hoeveelheid volumetabak in een sjekkie, wordt vervolgens het percentage berekend waarmee dit exacte gewicht is toegenomen ten opzichte van de referentie-shag.
Hoeveel procent de volumetabak ten opzichte van de referentie-shag is toegenomen, wordt berekend met de volgende formule:
In deze formule wordt het correctiegewicht van de gemeten EMT (de waarde boven de breuk) op 100% gesteld. Het percentage dat de volumetabak is toegenomen ten opzichte van de referentie-shag, valt vervolgens in één van de in de tabel hieronder opgenomen procentklassen. Indien de volumetabak is toegenomen met een percentage dat tussen de 0 en de 100% ligt, is de hoeveelheid te gebruiken volumetabak in een sjekkie 750 mg. Is de volumetabak toegenomen met 105%, dan is de hoeveelheid te gebruik volumetabak in een sjekkie 710 mg, enzovoorts. Indien uit de formule een percentage komt dat niet uitkomt op een heel getal, dan worden deze getallen volgens algemeen geldende regels afgerond naar hele getallen. 100,5% wordt 101% en 110,3% wordt 110%.
| Volume percentage (%) ten opzichte van EMT | Volume percentage (%) ten opzichte van EMT | Te gebruiken hoeveelheid volumetabak (mg) in een sjekkie |
|---|---|---|
| vanaf | tot en met | Te gebruiken hoeveelheid volumetabak (mg) in een sjekkie |
| 0% | 100% | 750 |
| 101% | 110% | 710 |
| 111% | 120% | 650 |
| 121% | 130% | 600 |
| 131% | 140% | 560 |
| 141% | 150% | 520 |
| 151% | 160% | 480 |
| 161% | 170% | 450 |
| 171% | 180% | 430 |
| 181% | 190% | 410 |
| 191% | 200% | 380 |
| 201% | 210% | 370 |
| 211% | 220% | 350 |
| 221% | 230% | 330 |
Deze regeling zal met de toelichting in de Staatscourant worden geplaatst.
Artikel 2.12
Als ingrediënten van nicotinehoudende en niet-nicotinehoudende vloeistoffen en van andere onderdelen van elektronische dampwaar worden uitsluitend de volgende smaakbepalende additieven gebruikt:
| CAS-nummer | Stofnaam Engels | Stofnaam Nederlands |
|---|---|---|
| 35044-68-9 | beta-Damascone | beta-Damascon |
| 23726-91-2 | (E)-beta-Damascone | (E)-beta-Damascon |
| 23726-92-3 | (Z)-beta-Damascone | (Z)-beta-Damascon |
| 23696-85-7 | Damascenone | Damascenon |
| 23726-93-4 | (E)-beta-Damascenone | (E)-beta-Damascenon |
| 1125-21-9 | Ketoisophorone | Keto-isoforon |
| 4883-60-7 | 2-Hydroxy-3,5,5- trimethyl-2- cyclohexenone | 2-Hydroxy-3,5,5- trimethyl-2- cyclohexenon |
| 536-78-7 | 3-Ethylpyridine | 3-Ethylpyridine |
| 350-03-8 | 3-Acetylpyridine | 3-Acetylpyridine |
| 91-10-1 | 2,6-Dimethoxyphenol | 2,6-Dimethoxyfenol |
| 67-47-0 | 5-(Hydroxymethyl)- 2-furfural | 5-(Hydroxymethyl)- 2-furfural |
| 591-12-8 | alpha-Angelica lactone | alfa-Angelica lacton |
| 503-74-2 | Isovaleric acid | Isovaleriaanzuur |
| 1139-30-6 | (-)Caryophyllene oxide | (-) Caryofylleen oxide |
| 3738-00-9 | Ambroxide | Ambroxide |
| 564-20-5 | (3aR)-(+)-Sclareolide | (3aR)-(+)-Sclareolide |
§ 3. Verpakkingseisen
§ 3a. Volg- en traceersysteem en veiligheidskenmerk
§ 4. Rapportageverplichtingen
§ 5. Grensoverschrijdende verkoop op afstand
§ 6. Reclamebeperkingen
§ 6a. Tabaksproducten en aanverwante producten uit het zicht en registratie van speciaalzaken
§ 7. Slotbepalingen
Bijlage 1. behorende bij artikel 2.2
Bijlage als bedoeld in artikel 2.2, bevattende de meetmethode voor volumetabak genoemd in artikel 2.2, eerste lid, onderdeel a.
Voor het vaststellen van de te gebruiken hoeveelheid volumetabak wordt 10 ± 1 gram geconditioneerde shag (volgens ISO 15592-2) in een kunststof maatcilinder van 250 ml afgewogen en belast met een metalen staaf van 1.875 ± 5 gram met een diameter van 37,3 ± 0,5 mm. Dit wordt ook gedaan met de meest recente referentie-shagtabak (EMT), die bekend is bij producenten en laboratoria. Hierdoor kan de toename in het volume worden vastgesteld ten opzichte van de meest recente referentie-shag. Na 5 ± 0,2 minuten wordt het volume afgelezen, zonder de metalen staaf te verwijderen. De te gebruiken maatcilinder heeft een interne diameter die maximaal 1,0 mm groter is dan de te gebruiken metalen staaf en een schaalverdeling met op minimaal elke 2 ml een markering. Het exacte gewicht in mg dat gebruikt mag worden voor volumetabak (in de formule hierna aangegeven als: correctie gewicht tabak), wordt als volgt berekend:
In deze formule wordt voor het berekenen van het exacte gewicht in mg dat gebruikt mag worden voor volumetabak, de ingewogen hoeveelheid tabak omgerekend naar exact 10 gram.
Bij het vaststellen van de toegestane hoeveelheid volumetabak in een sjekkie, wordt vervolgens het percentage berekend waarmee dit exacte gewicht is toegenomen ten opzichte van de referentie-shag.
Hoeveel procent de volumetabak ten opzichte van de referentie-shag is toegenomen, wordt berekend met de volgende formule:
In deze formule wordt het correctiegewicht van de gemeten EMT (de waarde boven de breuk) op 100% gesteld. Het percentage dat de volumetabak is toegenomen ten opzichte van de referentie-shag, valt vervolgens in één van de in de tabel hieronder opgenomen procentklassen. Indien de volumetabak is toegenomen met een percentage dat tussen de 0 en de 100% ligt, is de hoeveelheid te gebruiken volumetabak in een sjekkie 750 mg. Is de volumetabak toegenomen met 105%, dan is de hoeveelheid te gebruik volumetabak in een sjekkie 710 mg, enzovoorts. Indien uit de formule een percentage komt dat niet uitkomt op een heel getal, dan worden deze getallen volgens algemeen geldende regels afgerond naar hele getallen. 100,5% wordt 101% en 110,3% wordt 110%.
| Volume percentage (%) ten opzichte van EMT | Volume percentage (%) ten opzichte van EMT | Te gebruiken hoeveelheid volumetabak (mg) in een sjekkie |
|---|---|---|
| vanaf | tot en met | Te gebruiken hoeveelheid volumetabak (mg) in een sjekkie |
| 0% | 100% | 750 |
| 101% | 110% | 710 |
| 111% | 120% | 650 |
| 121% | 130% | 600 |
| 131% | 140% | 560 |
| 141% | 150% | 520 |
| 151% | 160% | 480 |
| 161% | 170% | 450 |
| 171% | 180% | 430 |
| 181% | 190% | 410 |
| 191% | 200% | 380 |
| 201% | 210% | 370 |
| 211% | 220% | 350 |
| 221% | 230% | 330 |
Deze regeling zal met de toelichting in de Staatscourant worden geplaatst.
Bijlage 2. behorende bij artikelen 2.6, 2.10 en 2.11
| Stof(groep) | CAS nummer(s) | Artikel tabaksproductenrichtlijn |
|---|---|---|
| Tabaksproducten en e-sigaretten (Tabaksproductenrichtlijn artikelen 7.6a-e) | Tabaksproducten en e-sigaretten (Tabaksproductenrichtlijn artikelen 7.6a-e) | Tabaksproducten en e-sigaretten (Tabaksproductenrichtlijn artikelen 7.6a-e) |
| 1. Vitamines of additieven die gezondheidsbevordering suggereren (Vitamins or the following other additives, which are suggestive of health benefits or less health risks of the tobacco product) | 7.6a | 7.6a |
| a) Vitamines (vitamins | Niet van toepassing | 7.6a |
| Alpha-vitamine E (alpha-vitamin E) | 59-02-9 | 7.6.a |
| Vitamine E (mengsel van tocoferolen en tocotrienolen) (Vitamin E, mixture of tocopherols and tocotrienols) | 1406-18-4 | 7.6.a |
| Vitamine C, ascorbinezuur (Vitamin C, ascorbic acid) | 50-81-7 | 7.6.a |
| Vitamine A (Vitamin A) | 68-26-8 | 7.6.a |
| Vitamine D3 (Vitamin D3) | 67-97-0 | 7.6.a |
| Vitamine K (Vitamin K) | 12001-79-5 | 7.6.a |
| Vitamine B1 (Vitamin B1) | 59-43-8 | 7.6.a |
| Vitamine B2 (Vitamin B2) | 83-88-5 | 7.6.a |
| Niacine (Niacin) | 59-67-6 | 7.6.a |
| Pantotheenzuur (Pantothenic acid) | 79-83-4 | 7.6.a |
| Vitamine B6 (Vitamin B6) | 65-23-6 | 7.6.a |
| Foliumzuur (Folic acid) | 59-30-3 | 7.6.a |
| Vitamine B12 (Vitamin B12) | 68-19-9 | 7.6.a |
| Biotine (Biotin) | 58-85-5 | 7.6.a |
| b) Aminozuren of gemodificeerde aminozuren (Amino acids or modified amino acids) | Niet van toepassing | 7.6.a |
| L-Alanine | 56-41-7 | 7.6.a |
| L-Arginine | 74-79-3 | 7.6.a |
| Glycine (Glycin) | 56-40-6 | 7.6.a |
| L-isoleucine | 443-79-8 | 7.6.a |
| L-leucine | 61-90-5 | 7.6.a |
| L-lysine | 56-87-1 | 7.6.a |
| Monohydraat (monohydrate) | 39665-12-8 | 7.6.a |
| HCl | 657-27-2 | 7.6.a |
| L-fenylalanine (phenylalanine) | 63-91-2 | 7.6.a |
| L-proline | 147-85-3 | 7.6.a |
| L-serine | 56-45-1 | 7.6.a |
| L-threonine | 72-19-5 | 7.6.a |
| L-tyrosine | 60-18-4 | 7.6.a |
| rL-valine | 72-18-4 | 7.6.a |
| L-cysteïne (cysteine) | 52-89-1 | 7.6.a |
| L-5-hydroxytryptofaan (L-5-hydroxytryptophan) | 4350-09-8 | 7.6.a |
| S-adenosyl-methionine (SAM) | 485-80-3 | 7.6.a |
| Carnitine totaal1,2(Carnitin, total) | Niet van toepassing | 7.6.a |
| L-Carnitine1,2 | 541-15-1 | 7.6.a |
| L-Carnitine HCl | 6645-46-1 | 7.6.a |
| L-Carnitine-L-tartraat (-tartrate) | 36687-82-8 | 7.6.a |
| c) Flavonoïden en anti-oxidatieve fosfolipiden (Flavonoids as well as antioxidative active phosholipids) | Niet van toepassing | 7.6.a |
| Naringine (naringin) | 10236-47-2 | 7.6.a |
| d) Natriumseleniet (Sodium selenite) | 10102-18-8 | 7.6.a |
| 2. Cafeïne, taurine of de volgende additieven en stimulerende mengsels die geassocieerd kunnen worden met energie en vitaliteit (Coffeine, taurine or the following other additives and stimulating additives and stimulating mixtures, associated with energy and vitatility) | 7.6b | 7.6b |
| a) Cafeïne (caffeine) | 58-08-2 | 7.6.b |
| b) Taurine | 107-35-7 | 7.6.b |
| c) Maltodextrine (maltodextrin) | 9050-36-6 | 7.6.b |
| d) Ingrediënten, waaronder verwerkte ingrediënten, extracten en oliën van de koffieplant en koffieboon (Ingredients including processed ingredients, extracts and oils of the coffee plant and coffee bean) | Niet van toepassing | 7.6.b |
| Koffieboon oliën (coffee bean oils) | 8001-67-0 | 7.6.b |
| Koffie extract (coffee extract) | 84650-00-0 | 7.6.b |
| Extract van de geroosterde koffieboon (coffee bean, roasted, extract) | 68916-18-7 | 7.6.b |
| Koffie, vast extract / French roast (coffee, solid extract) | 327-97-9 | 7.6.b |
| Koffie furanon (coffee furanone) | 3188-00-9 | 7.6.b |
| Koffie (coffee) | 13708-12-8 | 7.6.b |
| e) Ingrediënten, waaronder verwerkte ingrediënten, extracten en oliën van de theeplant Camelia sinensis (Ingredients including processed ingredients, extracts and oils of the tea plant Camelia sinensis L. Kuntze) | Niet van toepassing | 7.6.b |
| Thee extract (tea extract) | 144207-58-9 | 7.6.b |
| f) Ingrediënten, waaronder verwerkte ingrediënten, extracten en oliën van Guaraná / Paullinia cupana (Ingredients including processed ingredients, extracts and oils of the guarana plant) | Niet van toepassing | 7.6.b |
| g) Ingrediënten, waaronder verwerkte ingrediënten, extracten en oliën van de matéplant / Ilex paraguayensis (Ingredients including processed ingredients, extracts and oils of the Yerba mate plant) | Niet van toepassing | 7.6.b |
| Maté oliën (Yerba mate oils) | 68916-96-1 | 7.6.b |
| Maté extract (Yerba mate extract) | 73296-98-7 | 7.6.b |
| f) Thujon (Thujone) | 546-80-5 | 7.6.b |
| g) Suikers, waaronder monosacchariden als glucose, fructose en galactose en suikersiropen (sugars including glucose, fructose and galactose and sugar-based syrups) | Niet van toepassing | 7.6.b |
| D-Fructose | 57-48-7 | 7.6.b |
| D-Glucose | 50-99-7 | 7.6.b |
| monohydraat (monohydrate) | 5996-10-1 | 7.6.b |
| Invertsuiker (invert sugar) | 8013-17-0 | 7.6.b |
| Sucrose | 57-50-1 | 7.6.b |
| Glucosestroop (syrups, hydrolyzed starch) | 8029-43-4 | 7.6.b |
| 3. Additieven met de eigenschap om emissies te kleuren (Additives with colouring properties for the emissions) | 7.6.c | 7.6.c |
| 4. Additieven die de inhalatie faciliteren of de nicotineopname bevorderen (Following additives in smoking tobacco which facilitate inhalation or nicotine uptake) | 7.6.d | 7.6.d |
| a) TRPM8 receptor agonisten (TRPM8 receptor agonists) | Niet van toepassing | 7.6d |
| p-Menthan 3-gesubstitueerde en bewerkte stoffen, waaronder | Niet van toepassing | 7.6.d |
| p-menthan 3-carboxamiden, waaronder p-menthan 3-N-alkylcarboxamiden | Niet van toepassing | 7.6.d |
| N-Ethyl-p-menthane-3-carboxamide (WS-3) | 39711-79-0 | 7.6.d |
| N-((Ethoxycarbonyl)methyl)-p-menthane-3-carboxamide (WS-5) | 68489-14-5 | 7.6.d |
| (1R,2S,5R)-N-(4-methoxphenyl)-p-menthanecarboxamide (WS-12, CPS 112) | 68489-09-8 | 7.6.d |
| N-tert-butyl-p-menthane-3-carboxamide (WS-14) | onbekend | 7.6.d |
| N-(4-fluorophenyl)-p-menthane-3-carboxamide (CPS-124) | onbekend | 7.6.d |
| CPS-125 | onbekend | 7.6.d |
| N-(4-ethoxyphenyl)-p-menthane-3-carboxamide (CPS-128) | onbekend | 7.6.d |
| CPS-368 | onbekend | 7.6.d |
| (-)-menthyl lactaat (-lactate) | 59259-38-0 | 7.6.d |
| (-)-menthyl lactaat (-lactate) | 61597-98-6 | 7.6.d |
| (-)-menthyl lactaat (-lactate) | 17162-29-7 | 7.6.d |
| N-(p-menthane-3-carbonyl)-D-alanine ethyl ester (WS-109, CPS-369) | onbekend | 7.6.d |
| 2,3-dihydroxypropyl, p-menthane-3-carboxylaat (-carboxylate) (WS-30) | 912452-14-3, 38706-03-5 | 7.6.d |
| Menthoxypropane-1,2-diol (MPD, Coolact-10) | 207792-35-6, 87061-04-9 | 7.6.d |
| menthon 1,2-glycerol ketal | 563187-91-7 | 7.6.d |
| p-menthan alcoholen en geassocieerde esters (p-Menthan alcohols and associated esters) | 7.6.d | |
| Icilin | 36945-98-9 | 7.6.d |
| Trimethyl isopropyl butanamide (WS-23) | 51115-67-4 | 7.6.d |
| Isopulegol totaal (isopulegol, total) | Niet van toepassing | 7.6d |
| Isopulegol | 7786-67-6 | 7.6.d |
| Isopulegol (Coolact P) | 89-79-2 | 7.6.d |
| 1-(di-sec-butyl-phosphoinoyl)-heptane (WS-148, CPS-148) | onbekend | 7.6.d |
| Menthol | 1490-04-6 | 7.6.d |
| Menthol | 89-78-1 | 7.6.d |
| (-)-Menthol | 2216-51-5 | 7.6.d |
| (+)-Menthol | 15356-60-2 | 7.6.d |
| Menthon (menthone) | 89-80-5 | 7.6.d |
| Menthon (menthone) | 10458-14-7 | 7.6.d |
| Menthon (menthone) | 491-07-6 | 7.6.d |
| (-)-Menthon ((-)-menthone) | 14073-97-3 | 7.6.d |
| (+)-Menthon ((+)-menthone) | 3391-87-5 | 7.6.d |
| L-Carvon (L-carvone) | 6485-40-1 | 7.6.d |
| L-Carvon (L-carvone) | 99-49-0 | 7.6.d |
| Geraniol | 106-24-1 | 7.6.d |
| Linalool | 78-70-6 | 7.6.d |
| 1,8-Cineol, eucalyptol (1,8-cineole) | 470-82-6 | 7.6.d |
| 1,4-Cineol (1,4-cineole) | 470-67-7 | 7.6.d |
| Hydroxycitronellal | 107-75-5 | 7.6.d |
| b) De volgende stoffen verkregen uit planten: Oliën en ingrediënten bereid uit planten uit de volgende genera: Munt, Eucalyptus, Basilicum, Tijm en Salie (Following compounds prepared from plants: Oils and ingredients prepared from plants of the following genera, Mentha, Eucalyptus, Ocimum basilicum, Thymus and Salvia) | Niet van toepassing | 7.6.d |
| Mentha arvensisextract | 90063-97-1 | 7.6.d |
| Mentha arvensis olie (-oil) | 68917-18-0 | 7.6.d |
| Mentha arvensis piperascens extract | 91722-84-8 | 7.6.d |
| Mentha piperita olie (-oil) | 8006-90-4 | 7.6.d |
| Mentha piperita olie (-oil) | 84082-70-2 | 7.6.d |
| Mentha pulegium | 8007-44-1 | 7.6.d |
| Mentha viridis olie (-oil) | 8008-79-5 | 7.6.d |
| Eucalyptus globulus blad olie (-leaf oil) | 8000-48-4 | 7.6.d |
| Eucalyptus globulus olie (-oil) | 84625-32-1 | 7.6.d |
| Eucalyptus radiata olie (-oil) | 92201-64-4 | 7.6.d |
| Ocimum basilicum/basilicum kruid (Basil herb) | 8015-73-4 | 7.6.d |
| Tijm (thyme) | 8007-46-3 | 7.6.d |
| Thymol | 89-83-8 | 7.6.d |
| Salvia sclarea olie (-oil) | 8016-63-5 | 7.6.d |
| Salvia sclarea extract | 84775-83-7 | 7.6.d |
| Salvia lavandulifolia extract | 90106-49-3 | 7.6.d |
| 5. De volgende additieven met CMR eigenschappen in onverbrande vorm: (Following additives with CMR properties in unburned form) | 7.6e | 7.6e |
| a) Stoffen geclassificeerd volgens deel 3 van bijlage VI van verordening (EG) 1272/2008 als CMR categorie 1A, 1B of 2 (Compounds classified according to part 3 of annex VI of regulation (EC) 1272/2008 as CMR category 1A, 1B or 2) | 7.6.e | 0.00 |
| b) De volgende overige stoffen: (following other compounds) | ||
| Berkenteerolie, totaal (birch tar oil, total) | Niet van toepassing | 7.6.e |
| Berkenteerolie (Birch tar oil) | 8001-88-5 | 7.6.e |
| Berkenteerolie (Birch tar oil) | 85940-29-0 | 7.6.e |
| Jeneverbesteer (Juniper tar) | 8013-10-3 | 7.6.e |
| Sassafras olie (-oil) | 8006-80-2 | 7.6.e |
| Sassafras hout (-wood) | onbekend | 7.6.e |
| Sassafras bladeren (-leaves) | onbekend | 7.6.e |
| Sassafras bast (-bark) | 84787-72-4 | 7.6.e |
| Methyleugenol | 93-15-2 | 7.6.e |
| Estragol (estragole) | 140-67-0 | 7.6.e |
| Propylparabeen (polyparabeen)1 | 94-13-3 | 7.6.e |
| Titanium dioxide, totaal (total) | Niet van toepassing | 7.6.e |
| Titanium dioxide | 1317-70-0 | 7.6.e |
| Titanium dioxide | 1317-80-2 | 7.6.e |
| Titanium dioxide | 13463-67-7 | 7.6.e |
| Titanium dioxide | 51745-87-0 | 7.6.e |
Deze regeling zal met de toelichting in de Staatscourant worden geplaatst.
De raadpleging van dit document komt niet in de plaats van het lezen van het oorspronkelijke Staatsblad of de Staatscourant. Wij aanvaarden geen aansprakelijkheid voor eventuele onnauwkeurigheden die voortvloeien uit de omzetting van het origineel naar dit formaat.
Deze tekst wordt gepubliceerd onder de eigen hergebruiksvoorwaarden van BWB, niet onder een licentie van Legalize of van het publieke domein.
BWB
CC0 1.0 Universeel (publiek domein)