Besluit van de Minister van Klimaat en Groene Groei van 30 januari 2026, nr. WJZ/101765171, tot openstelling van de Subsidieregeling coöperatieve energieopwekking 2026 (Besluit openstelling Subsidieregeling coöperatieve energieopwekking 2026)
Gelet op artikel 3 van de Kaderwet EZ-, LVVN- en KGG-subsidies en de artikelen 2, derde lid, 4, derde lid, 5, eerste lid, 8, derde lid, 9, tweede lid, en 24, tweede lid, van de Subsidieregeling coöperatieve energieopwekking;
Besluit:
Artikel 1. (begripsbepalingen)
In dit besluit wordt verstaan onder:
- netlevering: elektriciteit die op het elektriciteitsnet wordt ingevoed;
- netto P50-waarde vollasturen: aantal vollasturen waarbij de verwachte jaarlijkse energieproductie voor een gegeven combinatie van een locatie en een productie-installatie die gebruik maakt van windenergie, is bepaald met een waarschijnlijkheid van 50%;
- niet-netlevering: elektriciteit die op een installatie wordt ingevoed;
Artikel 2. (subsidieplafond en aanvraagperiode)
Het subsidieplafond voor het verlenen van subsidie voor de productie van hernieuwbare elektriciteit op grond van artikel 2, derde lid, van de regeling, die wordt aangevraagd in de periode van 2 maart 2026, 09:00 uur, tot 1 oktober 2026, 17:00 uur, wordt vastgesteld op € 78.000.000.
Artikel 3. (aanwijzing categorieën productie-installaties)
Als categorieën productie-installaties waarvoor op grond van artikel 2, derde lid, van de regeling een aanvraag tot subsidieverlening kan worden ingediend, worden aangewezen:
- a. productie-installaties voor de productie van hernieuwbare elektriciteit uit zonne-energie uitsluitend met een of meer fotovoltaïsche zonnepanelen, die zijn aangesloten op het elektriciteitsnet met een kleinverbruikersaansluiting, met een totaal nominaal vermogen van ten minste 15 kWp en ten hoogste 100 kWp;
- b. productie-installaties voor de productie van hernieuwbare elektriciteit uit zonne-energie uitsluitend met een of meer fotovoltaïsche zonnepanelen, die zijn aangesloten op het elektriciteitsnet met een kleinverbruikersaansluiting, waarbij de zonnepanelen op of aan een gebouw zijn aangebracht en waarbij het dak van een bestaand gebouw constructief wordt aangepast of een draagconstructie wordt toegepast die het dak ontlast en waarbij deze constructieve dakaanpassing of draagconstructie noodzakelijk is voor de realisatie van de productie-installatie, dan wel bij het gebruik van het dak van een bestaand gebouw gebruik wordt gemaakt van een productie-installatie met een maximaal gewicht van 10 kilogram per vierkante meter met zonnepanelen bedekt dakoppervlak, met een totaal nominaal vermogen van ten minste 15 kWp en ten hoogste 100 kWp;
- c. productie-installaties voor de productie van hernieuwbare elektriciteit uit zonne-energie uitsluitend met een of meer fotovoltaïsche zonnepanelen, die zijn aangesloten op het elektriciteitsnet met een grootverbruikersaansluiting, met een totaal nominaal vermogen van ten minste 15 kWp tot 1 MWp;
- d. productie-installaties voor de productie van hernieuwbare elektriciteit uit zonne-energie uitsluitend met een of meer fotovoltaïsche zonnepanelen, die zijn aangesloten op het elektriciteitsnet met een grootverbruikersaansluiting, waarbij de zonnepanelen op of aan een gebouw zijn aangebracht en waarbij het dak van een bestaand gebouw constructief wordt aangepast of een draagconstructie wordt toegepast die het dak ontlast en waarbij deze constructieve dakaanpassing of draagconstructie noodzakelijk is voor de realisatie van de productie-installatie, dan wel bij het gebruik van het dak van een bestaand gebouw gebruik wordt gemaakt van een productie-installatie met een maximaal gewicht van 10 kilogram per vierkante meter met zonnepanelen bedekt dakoppervlak, met een totaal nominaal vermogen van ten minste 15 kWp tot 1 MWp;
- e. productie-installaties voor de productie van hernieuwbare elektriciteit uit zonne-energie uitsluitend met een of meer fotovoltaïsche zonnepanelen die zijn aangesloten op het elektriciteitsnet met een grootverbruikersaansluiting, waarbij de zonnepanelen op of aan een gebouw zijn aangebracht, met een totaal nominaal vermogen van ten minste 1 MWp en ten hoogste 6 MWp;
- f. productie-installaties voor de productie van hernieuwbare elektriciteit uit zonne-energie uitsluitend met een of meer fotovoltaïsche zonnepanelen die zijn aangesloten op het elektriciteitsnet met een grootverbruikersaansluiting, waarbij de zonnepanelen op of aan een gebouw zijn aangebracht en waarbij het dak van een bestaand gebouw constructief wordt aangepast of een draagconstructie wordt toegepast die het dak ontlast en waarbij deze constructieve dakaanpassing of draagconstructie noodzakelijk is voor de realisatie van de productie-installatie, dan wel bij het gebruik van het dak van een bestaand gebouw gebruik wordt gemaakt van een productie-installatie met een maximaal gewicht van 10 kilogram per vierkante meter met zonnepanelen bedekt dakoppervlak, met een totaal nominaal vermogen van ten minste 1 MWp en ten hoogste 6 MWp;
- g. productie-installaties voor de productie van hernieuwbare elektriciteit uit zonne-energie uitsluitend met een of meer fotovoltaïsche zonnepanelen die zijn aangesloten op het elektriciteitsnet met een grootverbruikersaansluiting, waarbij de zonnepanelen niet op of aan een gebouw zijn aangebracht maar op land staan, die natuurinclusief worden gerealiseerd, met een totaal nominaal vermogen van ten minste 1 MWp en ten hoogste 6 MWp;
- h. productie-installaties voor de productie van hernieuwbare elektriciteit uit zonne-energie uitsluitend met een of meer fotovoltaïsche zonnepanelen die zijn aangesloten op het elektriciteitsnet met een grootverbruikersaansluiting, waarbij de zonnepanelen op water drijven, met een totaal nominaal vermogen van ten minste 1 MWp en ten hoogste 6 MWp;
- i. productie-installaties voor de productie van hernieuwbare elektriciteit uit windenergie met een of meer windturbines, die zijn aangesloten op het elektriciteitsnet met een kleinverbruikersaansluiting, met een totaal nominaal vermogen van ten minste 15 kW en ten hoogste 100 kW;
- j. productie-installaties voor de productie van hernieuwbare elektriciteit uit windenergie met een of meer windturbines, die zijn aangesloten op het elektriciteitsnet met een grootverbruikersaansluiting, met een totaal nominaal vermogen van ten minste 15 kW en ten hoogste 1 MW, en die worden gerealiseerd op een locatie die overeenkomstig de lijst van gemeenten volgens de gemeentelijke indeling op 1 januari 2026, bedoeld in de bijlage, een windsnelheid heeft van:
- 1°. ≥ 8,0 m/s;
- 2°. ≥ 7,5 m/s en < 8,0 m/s;
- 3°. ≥ 7,0 m/s en < 7,5 m/s;
- 4°. ≥ 6,75 m/s en < 7,0 m/s; of
- 5°. < 6,75 m/s;
- k. productie-installaties voor de productie van hernieuwbare elektriciteit uit windenergie met een of meer windturbines, die zijn aangesloten op het elektriciteitsnet met een grootverbruikersaansluiting, met een totaal nominaal vermogen van meer dan 1 MW en ten hoogste 6 MW, en die worden gerealiseerd op een locatie die overeenkomstig de lijst van gemeenten volgens de gemeentelijke indeling op 1 januari 2026, bedoeld in de bijlage, een windsnelheid heeft van:
- 1°. ≥ 8,0 m/s;
- 2°. ≥ 7,5 m/s en < 8,0 m/s;
- 3°. ≥ 7,0 m/s en < 7,5 m/s;
- 4°. ≥ 6,75 m/s en < 7,0 m/s; of
- 5°. < 6,75 m/s;
Het additioneel gecontracteerde terugleververmogen voor een productie-installatie voor de productie van hernieuwbare elektriciteit uit zonne-energie uitsluitend met een of meer fotovoltaïsche zonnepanelen, die zijn aangesloten op het elektriciteitsnet met een grootverbruikersaansluiting als bedoeld in het eerste lid, onderdelen c, d, e, f, g en h, bedraagt maximaal 50% van het piekvermogen van de zonnepanelen.
Artikel 4. (uiterste ingebruiknametermijn productie-installatie)
De uiterste periodes voor het in gebruik nemen van een productie-installatie op grond van artikel 24, tweede lid, van de regeling, worden vastgesteld op:
- a. voor een productie-installatie voor de productie van hernieuwbare elektriciteit uit zonne-energie als bedoeld in artikel 3, eerste lid, onderdelen a, b, c en d: twee jaar na de datum van de beschikking tot subsidieverlening;
- b. voor een productie-installatie voor de productie van hernieuwbare elektriciteit uit zonne-energie als bedoeld in artikel 3, eerste lid, onderdeel e en f: drie jaar na de datum van de beschikking tot subsidieverlening;
- c. voor een productie-installatie voor de productie van hernieuwbare elektriciteit uit zonne-energie als bedoeld in artikel 3, eerste lid, onderdelen g en h: vier jaar na de datum van de beschikking tot subsidieverlening;
- d. voor een productie-installatie voor de productie van hernieuwbare elektriciteit uit windenergie als bedoeld in artikel 3, eerste lid, onderdelen i en j: drie jaar na de datum van de beschikking tot subsidieverlening;
- e. voor een productie-installatie voor de productie van hernieuwbare elektriciteit uit windenergie als bedoeld in artikel 3, eerste lid, onderdeel k: vier jaar na de datum van de beschikking tot subsidieverlening.
Artikel 5. (vaststelling basisbedrag, maximum aantal vollasturen, basiselektriciteitsprijs en voorlopig correctiebedrag)
Voor een categorie productie-installaties als bedoeld in de eerste en tweede kolom van onderstaande tabel wordt:
- a. het basisbedrag, bedoeld in artikel 5, eerste lid, van de regeling, vastgesteld op het bedrag dat is opgenomen in de derde kolom van onderstaande tabel;
- b. het maximum aantal vollasturen, bedoeld in artikel 4, derde lid, van de regeling, vastgesteld op het aantal dat is opgenomen in de vierde kolom van onderstaande tabel;
- c. de basiselektriciteitsprijs, bedoeld in artikel 8, derde lid, van de regeling, vastgesteld op het bedrag dat is opgenomen in de vijfde kolom van onderstaande tabel;
- d. het voorlopige correctiebedrag, bedoeld in artikel 9, tweede lid, van de regeling, voor 2026 vastgesteld op het bedrag dat is opgenomen in de zesde kolom van onderstaande tabel.
| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
|---|---|---|---|---|---|
| Artikel besluit | Omschrijving categorie | Basisbedrag in euro/kWh | Maximum aantal vollasturen | Basiselektriciteitsprijs in euro/kWh | Voorlopig correctie bedrag 2026 (incl. GvO in euro/kWh |
| Artikel 3, eerste lid, onderdeel a | Zonne-energie, kleinverbruikers-aansluiting, ≥ 15 kWp en ≤ 100 kWp | 0,149 | 900 | 0,035 | Netlevering: 0,070 |
| Artikel 3, eerste lid, onderdeel b | Zonne-energie, kleinverbruikers-aansluiting, gebouwgebonden met l dakaanpassing of lichtgewicht panelen, ≥ 15 kWp en ≤ 100 kWp | 0,155 | 900 | 0,035 | Netlevering: 0,070 |
| Artikel 3, eerste lid, onderdeel c | Zonne-energie, grootverbruikers-aansluiting, ≥ 15 kWp en < 1 MWp | 0,140 | 730 | 0,047 | Netlevering: 0,075 |
| Artikel 3, eerste lid, onderdeel c | Zonne-energie, grootverbruikers-aansluiting, ≥ 15 kWp en < 1 MWp | 0,140 | 730 | 0,107 | Niet-netlevering: 0,132 |
| Artikel 3, eerste lid, onderdeel d | Zonne-energie, grootverbruikers-aansluiting, gebouwgebonden met dakaanpassing of lichtgewicht panelen, ≥ 15 kWp en < 1 MWp | 0,147 | 730 | 0,047 | Netlevering: 0,075 |
| Artikel 3, eerste lid, onderdeel d | Zonne-energie, grootverbruikers-aansluiting, gebouwgebonden met dakaanpassing of lichtgewicht panelen, ≥ 15 kWp en < 1 MWp | 0,147 | 730 | 0,107 | Niet-netlevering: 0,132 |
| Artikel 3, eerste lid, onderdeel e | Zonne-energie, grootverbruikers-aansluiting, gebouwgebonden, ≥ 1 MWp en ≤ 6 MWp | 0,111 | 730 | 0,047 | Netlevering: 0,075 |
| Artikel 3, eerste lid, onderdeel e | Zonne-energie, grootverbruikers-aansluiting, gebouwgebonden, ≥ 1 MWp en ≤ 6 MWp | 0,111 | 730 | 0,086 | Niet-netlevering: 0,111 |
| Artikel 3, eerste lid, onderdeel f | Zonne-energie, grootverbruikers-aansluiting, gebouwgebonden met dakaanpassing of lichtgewicht panelen, ≥ 1 MWp en ≤ 6 MWp | 0,116 | 730 | 0,047 | Netlevering: 0,075 |
| Artikel 3, eerste lid, onderdeel f | Zonne-energie, grootverbruikers-aansluiting, gebouwgebonden met dakaanpassing of lichtgewicht panelen, ≥ 1 MWp en ≤ 6 MWp | 0,116 | 730 | 0,086 | Niet-netlevering: 0,111 |
| Artikel 3, eerste lid, onderdeel g | Zonne-energie, grootverbruikers-aansluiting, grondgebonden, natuurinclusief, ≥ 1 MWp en ≤ 6 MWp | 0,106 | 740 | 0,047 | Netlevering: 0,075 |
| Artikel 3, eerste lid, onderdeel g | Zonne-energie, grootverbruikers-aansluiting, grondgebonden, natuurinclusief, ≥ 1 MWp en ≤ 6 MWp | 0,106 | 740 | 0,086 | Niet-netlevering: 0,111 |
| Artikel 3, eerste lid, onderdeel h | Zonne-energie, grootverbruikers-aansluiting, drijvend op water ≥ 1 MWp en ≤ 6 MWp | 0,114 | 740 | 0,047 | Netlevering: 0,075 |
| Artikel 3, eerste lid, onderdeel h | Zonne-energie, grootverbruikers-aansluiting, drijvend op water ≥ 1 MWp en ≤ 6 MWp | 0,114 | 740 | 0,086 | Niet-netlevering: 0,111 |
| Artikel 3, eerste lid, onderdeel i | Windenergie, kleinverbruikers-aansluiting, ≥ 15 kW en ≤ 100 KW | 0,157 | netto P50-waarde vollasturen | 0,038 | Netlevering: 0,082 |
| Artikel 3, eerste lid, onderdeel j, subonderdeel °1 | Windenergie, grootverbruikers-aansluiting, ≥ 15 kW en ≤ 1 MW, ≥ 8,0 m/s | 0,146 | netto P50-waarde vollasturen | 0,038 | Netlevering: 0,082 |
| Artikel 3, eerste lid, onderdeel j, subonderdeel °2 | Windenergie, grootverbruikers-aansluiting, ≥ 15 kW en ≤ 1 MW, ≥ 7,5 m/s en < 8,0 m/s | 0,157 | netto P50-waarde vollasturen | 0,038 | Netlevering: 0,082 |
| Artikel 3, eerste lid, onderdeel j, subonderdeel °3 | Windenergie, grootverbruikers-aansluiting, ≥ 15 kW en ≤ 1 MW, ≥ 7,0 m/s en < 7,5 m/s | 0,157 | netto P50-waarde vollasturen | 0,038 | Netlevering: 0,082 |
| Artikel 3, eerste lid, onderdeel j, subonderdeel °4 | Windenergie, grootverbruikers-aansluiting, ≥ 15 kW en ≤ 1 MW, ≥ 6,75 m/s en < 7,0 m/s | 0,157 | netto P50-waarde vollasturen | 0,038 | Netlevering: 0,082 |
| Artikel 3, eerste lid, onderdeel j, subonderdeel °5 | Windenergie, grootverbruikers-aansluiting, ≥ 15 kW en ≤ 1 MW, < 6,75 m/s | 0,157 | netto P50-waarde vollasturen | 0,038 | Netlevering: 0,082 |
| Artikel 3, eerste lid, onderdeel k, subonderdeel °1 | Windenergie, grootverbruikers-aansluiting, > 1 MW en ≤ 6 MW, ≥ 8,0 m/s | 0,069 | netto P50-waarde vollasturen | 0,038 | Netlevering: 0,082 |
| Artikel 3, eerste lid, onderdeel k, subonderdeel °2 | Windenergie, grootverbruikers-aansluiting, > 1 MW en ≤ 6 MW, ≥ 7,5 m/s en < 8,0 m/s | 0,076 | netto P50-waarde vollasturen | 0,038 | Netlevering: 0,082 |
| Artikel 3, eerste lid, onderdeel k, subonderdeel °3 | Windenergie, grootverbruikers-aansluiting, > 1 MW en ≤ 6 MW, ≥ 7,0 m/s en < 7,5 m/s | 0,082 | netto P50-waarde vollasturen | 0,038 | Netlevering: 0,082 |
| Artikel 3, eerste lid, onderdeel k, subonderdeel °4 | Windenergie, grootverbruikers-aansluiting, > 1 MW en ≤ 6 MW, ≥ 6,75 m/s en < 7,0 m/s | 0,088 | netto P50-waarde vollasturen | 0,038 | Netlevering: 0,082 |
| Artikel 3, eerste lid, onderdeel k, subonderdeel °5 | Windenergie, grootverbruikers-aansluiting, > 1 MW en ≤ 6 MW, < 6,75 m/s | 0,094 | netto P50-waarde vollasturen | 0,038 | Netlevering: 0,082 |
Artikel 6. (inwerkingtreding)
Dit besluit treedt in werking met ingang van 1 maart 2026.
Artikel 7. (citeertitel)
Dit besluit wordt aangehaald als: Besluit openstelling Subsidieregeling coöperatieve energieopwekking 2026.
Bijlage. behorende bij artikel 3, eerste lid, onderdelen j en k (lijst windsnelheden per gemeente)
| Gemeentenaam | Provincie | Windcategorie |
|---|---|---|
| Ameland | Friesland | ≥ 8,0 m/s |
| Bergen (NH.) | Noord-Holland | ≥ 8,0 m/s |
| Den Helder | Noord-Holland | ≥ 8,0 m/s |
| Harlingen | Friesland | ≥ 8,0 m/s |
| Het Hogeland | Groningen | ≥ 8,0 m/s |
| Hollands Kroon | Noord-Holland | ≥ 8,0 m/s |
| Noardeast-Fryslân | Friesland | ≥ 8,0 m/s |
| Rotterdam Maasvlakte (wijk 23, buurt 8) | Zuid-Holland | ≥ 8,0 m/s |
| Schagen | Noord-Holland | ≥ 8,0 m/s |
| Schiermonnikoog | Friesland | ≥ 8,0 m/s |
| Súdwest-Fryslân | Friesland | ≥ 8,0 m/s |
| Terschelling | Friesland | ≥ 8,0 m/s |
| Texel | Noord-Holland | ≥ 8,0 m/s |
| Vlieland | Friesland | ≥ 8,0 m/s |
| Waadhoeke | Friesland | ≥ 8,0 m/s |
| Zandvoort | Noord-Holland | ≥ 8,0 m/s |
| Achtkarspelen | Friesland | ≥ 7,5 en < 8,0 m/s |
| Alkmaar | Noord-Holland | ≥ 7,5 en < 8,0 m/s |
| Beverwijk | Noord-Holland | ≥ 7,5 en < 8,0 m/s |
| Bloemendaal | Noord-Holland | ≥ 7,5 en < 8,0 m/s |
| Castricum | Noord-Holland | ≥ 7,5 en < 8,0 m/s |
| Dantumadiel | Friesland | ≥ 7,5 en < 8,0 m/s |
| De Fryske Marren | Friesland | ≥ 7,5 en < 8,0 m/s |
| Dijk en Waard | Noord-Holland | ≥ 7,5 en < 8,0 m/s |
| Drechterland | Noord-Holland | ≥ 7,5 en < 8,0 m/s |
| Edam-Volendam | Noord-Holland | ≥ 7,5 en < 8,0 m/s |
| Eemsdelta | Groningen | ≥ 7,5 en < 8,0 m/s |
| Enkhuizen | Noord-Holland | ≥ 7,5 en < 8,0 m/s |
| Goeree-Overflakkee | Zuid-Holland | ≥ 7,5 en < 8,0 m/s |
| Heemskerk | Noord-Holland | ≥ 7,5 en < 8,0 m/s |
| Heerenveen | Friesland | ≥ 7,5 en < 8,0 m/s |
| Heiloo | Noord-Holland | ≥ 7,5 en < 8,0 m/s |
| Hillegom | Zuid-Holland | ≥ 7,5 en < 8,0 m/s |
| Hoorn | Noord-Holland | ≥ 7,5 en < 8,0 m/s |
| Katwijk | Zuid-Holland | ≥ 7,5 en < 8,0 m/s |
| Koggenland | Noord-Holland | ≥ 7,5 en < 8,0 m/s |
| Leeuwarden | Friesland | ≥ 7,5 en < 8,0 m/s |
| Lisse | Zuid-Holland | ≥ 7,5 en < 8,0 m/s |
| Medemblik | Noord-Holland | ≥ 7,5 en < 8,0 m/s |
| Noord-Beveland | Zeeland | ≥ 7,5 en < 8,0 m/s |
| Noordoostpolder | Flevoland | ≥ 7,5 en < 8,0 m/s |
| Noordwijk | Zuid-Holland | ≥ 7,5 en < 8,0 m/s |
| Oldambt | Groningen | ≥ 7,5 en < 8,0 m/s |
| Opmeer | Noord-Holland | ≥ 7,5 en < 8,0 m/s |
| Opsterland | Friesland | ≥ 7,5 en < 8,0 m/s |
| Purmerend | Noord-Holland | ≥ 7,5 en < 8,0 m/s |
| Schouwen-Duiveland | Zeeland | ≥ 7,5 en < 8,0 m/s |
| Smallingerland | Friesland | ≥ 7,5 en < 8,0 m/s |
| Stede Broec | Noord-Holland | ≥ 7,5 en < 8,0 m/s |
| Tytsjerksteradiel | Friesland | ≥ 7,5 en < 8,0 m/s |
| Uitgeest | Noord-Holland | ≥ 7,5 en < 8,0 m/s |
| Urk | Flevoland | ≥ 7,5 en < 8,0 m/s |
| Veere | Zeeland | ≥ 7,5 en < 8,0 m/s |
| Velsen | Noord-Holland | ≥ 7,5 en < 8,0 m/s |
| Wassenaar | Zuid-Holland | ≥ 7,5 en < 8,0 m/s |
| Westerkwartier | Groningen | ≥ 7,5 en < 8,0 m/s |
| Westland | Zuid-Holland | ≥ 7,5 en < 8,0 m/s |
| Aa en Hunze | Drenthe | ≥ 7,0 en < 7,5 m/s |
| Aalsmeer | Noord-Holland | ≥ 7,0 en < 7,5 m/s |
| Aalten | Gelderland | ≥ 7,0 en < 7,5 m/s |
| Almere | Flevoland | ≥ 7,0 en < 7,5 m/s |
| Alphen aan den Rijn | Zuid-Holland | ≥ 7,0 en < 7,5 m/s |
| Altena | Noord-Brabant | ≥ 7,0 en < 7,5 m/s |
| Amstelveen | Noord-Holland | ≥ 7,0 en < 7,5 m/s |
| Amsterdam | Noord-Holland | ≥ 7,0 en < 7,5 m/s |
| Assen | Drenthe | ≥ 7,0 en < 7,5 m/s |
| Bodegraven-Reeuwijk | Zuid-Holland | ≥ 7,0 en < 7,5 m/s |
| Borger-Odoorn | Drenthe | ≥ 7,0 en < 7,5 m/s |
| Borsele | Zeeland | ≥ 7,0 en < 7,5 m/s |
| Coevorden | Drenthe | ≥ 7,0 en < 7,5 m/s |
| Culemborg | Gelderland | ≥ 7,0 en < 7,5 m/s |
| Dalfsen | Overijssel | ≥ 7,0 en < 7,5 m/s |
| De Ronde Venen | Utrecht | ≥ 7,0 en < 7,5 m/s |
| De Wolden | Drenthe | ≥ 7,0 en < 7,5 m/s |
| Delft | Zuid-Holland | ≥ 7,0 en < 7,5 m/s |
| Diemen | Noord-Holland | ≥ 7,0 en < 7,5 m/s |
| Dronten | Flevoland | ≥ 7,0 en < 7,5 m/s |
| Emmen | Drenthe | ≥ 7,0 en < 7,5 m/s |
| Goes | Zeeland | ≥ 7,0 en < 7,5 m/s |
| Gouda | Zuid-Holland | ≥ 7,0 en < 7,5 m/s |
| Groningen | Groningen | ≥ 7,0 en < 7,5 m/s |
| Haarlem | Noord-Holland | ≥ 7,0 en < 7,5 m/s |
| Haarlemmermeer | Noord-Holland | ≥ 7,0 en < 7,5 m/s |
| Hardenberg | Overijssel | ≥ 7,0 en < 7,5 m/s |
| Hardinxveld-Giessendam | Zuid-Holland | ≥ 7,0 en < 7,5 m/s |
| Heemstede | Noord-Holland | ≥ 7,0 en < 7,5 m/s |
| Hoeksche Waard | Zuid-Holland | ≥ 7,0 en < 7,5 m/s |
| Hoogeveen | Drenthe | ≥ 7,0 en < 7,5 m/s |
| Hulst | Zeeland | ≥ 7,0 en < 7,5 m/s |
| IJsselstein | Utrecht | ≥ 7,0 en < 7,5 m/s |
| Kaag en Braassem | Zuid-Holland | ≥ 7,0 en < 7,5 m/s |
| Kampen | Overijssel | ≥ 7,0 en < 7,5 m/s |
| Kapelle | Zeeland | ≥ 7,0 en < 7,5 m/s |
| Krimpenerwaard | Zuid-Holland | ≥ 7,0 en < 7,5 m/s |
| Landsmeer | Noord-Holland | ≥ 7,0 en < 7,5 m/s |
| Lansingerland | Zuid-Holland | ≥ 7,0 en < 7,5 m/s |
| Leiden | Zuid-Holland | ≥ 7,0 en < 7,5 m/s |
| Leiderdorp | Zuid-Holland | ≥ 7,0 en < 7,5 m/s |
| Leidschendam-Voorburg | Zuid-Holland | ≥ 7,0 en < 7,5 m/s |
| Lelystad | Flevoland | ≥ 7,0 en < 7,5 m/s |
| Lopik | Utrecht | ≥ 7,0 en < 7,5 m/s |
| Maassluis | Zuid-Holland | ≥ 7,0 en < 7,5 m/s |
| Meppel | Drenthe | ≥ 7,0 en < 7,5 m/s |
| Middelburg | Zeeland | ≥ 7,0 en < 7,5 m/s |
| Midden-Delfland | Zuid-Holland | ≥ 7,0 en < 7,5 m/s |
| Midden-Drenthe | Drenthe | ≥ 7,0 en < 7,5 m/s |
| Midden-Groningen | Groningen | ≥ 7,0 en < 7,5 m/s |
| Moerdijk | Noord-Brabant | ≥ 7,0 en < 7,5 m/s |
| Molenlanden | Zuid-Holland | ≥ 7,0 en < 7,5 m/s |
| Montfoort | Utrecht | ≥ 7,0 en < 7,5 m/s |
| Nieuwkoop | Zuid-Holland | ≥ 7,0 en < 7,5 m/s |
| Nissewaard | Zuid-Holland | ≥ 7,0 en < 7,5 m/s |
| Noordenveld | Drenthe | ≥ 7,0 en < 7,5 m/s |
| Oegstgeest | Zuid-Holland | ≥ 7,0 en < 7,5 m/s |
| Oost Gelre | Gelderland | ≥ 7,0 en < 7,5 m/s |
| Ooststellingwerf | Friesland | ≥ 7,0 en < 7,5 m/s |
| Oostzaan | Noord-Holland | ≥ 7,0 en < 7,5 m/s |
| Ouder-Amstel | Noord-Holland | ≥ 7,0 en < 7,5 m/s |
| Oudewater | Utrecht | ≥ 7,0 en < 7,5 m/s |
| Pekela | Groningen | ≥ 7,0 en < 7,5 m/s |
| Pijnacker-Nootdorp | Zuid-Holland | ≥ 7,0 en < 7,5 m/s |
| Reimerswaal | Zeeland | ≥ 7,0 en < 7,5 m/s |
| Rijswijk | Zuid-Holland | ≥ 7,0 en < 7,5 m/s |
| Rotterdam-West (wijk 17, wijk 23 excl. buurt 8, en wijk 27) | Zuid-Holland | ≥ 7,0 en < 7,5 m/s |
| 's-Gravenhage | Zuid-Holland | ≥ 7,0 en < 7,5 m/s |
| Sluis | Zeeland | ≥ 7,0 en < 7,5 m/s |
| Stadskanaal | Groningen | ≥ 7,0 en < 7,5 m/s |
| Staphorst | Overijssel | ≥ 7,0 en < 7,5 m/s |
| Steenbergen | Noord-Brabant | ≥ 7,0 en < 7,5 m/s |
| Steenwijkerland | Overijssel | ≥ 7,0 en < 7,5 m/s |
| Stichtse Vecht | Utrecht | ≥ 7,0 en < 7,5 m/s |
| Terneuzen | Zeeland | ≥ 7,0 en < 7,5 m/s |
| Teylingen | Zuid-Holland | ≥ 7,0 en < 7,5 m/s |
| Tholen | Zeeland | ≥ 7,0 en < 7,5 m/s |
| Tynaarlo | Drenthe | ≥ 7,0 en < 7,5 m/s |
| Uithoorn | Noord-Holland | ≥ 7,0 en < 7,5 m/s |
| Veendam | Groningen | ≥ 7,0 en < 7,5 m/s |
| Vijfheerenlanden | Utrecht | ≥ 7,0 en < 7,5 m/s |
| Vlissingen | Zeeland | ≥ 7,0 en < 7,5 m/s |
| Voorne aan Zee | Zuid-Holland | ≥ 7,0 en < 7,5 m/s |
| Voorschoten | Zuid-Holland | ≥ 7,0 en < 7,5 m/s |
| Waddinxveen | Zuid-Holland | ≥ 7,0 en < 7,5 m/s |
| Waterland | Noord-Holland | ≥ 7,0 en < 7,5 m/s |
| West Betuwe | Gelderland | ≥ 7,0 en < 7,5 m/s |
| Westerveld | Drenthe | ≥ 7,0 en < 7,5 m/s |
| Westerwolde | Groningen | ≥ 7,0 en < 7,5 m/s |
| Weststellingwerf | Friesland | ≥ 7,0 en < 7,5 m/s |
| Woerden | Utrecht | ≥ 7,0 en < 7,5 m/s |
| Wormerland | Noord-Holland | ≥ 7,0 en < 7,5 m/s |
| Zaanstad | Noord-Holland | ≥ 7,0 en < 7,5 m/s |
| Zaltbommel | Gelderland | ≥ 7,0 en < 7,5 m/s |
| Zoetermeer | Zuid-Holland | ≥ 7,0 en < 7,5 m/s |
| Zoeterwoude | Zuid-Holland | ≥ 7,0 en < 7,5 m/s |
| Zuidplas | Zuid-Holland | ≥ 7,0 en < 7,5 m/s |
| Zwartewaterland | Overijssel | ≥ 7,0 en < 7,5 m/s |
| Zwolle | Overijssel | ≥ 7,0 en < 7,5 m/s |
| Alblasserdam | Zuid-Holland | ≥ 6,75 en < 7,0 m/s |
| Albrandswaard | Zuid-Holland | ≥ 6,75 en < 7,0 m/s |
| Barendrecht | Zuid-Holland | ≥ 6,75 en < 7,0 m/s |
| Bergen op Zoom | Noord-Brabant | ≥ 6,75 en < 7,0 m/s |
| Berkelland | Gelderland | ≥ 6,75 en < 7,0 m/s |
| Beuningen | Gelderland | ≥ 6,75 en < 7,0 m/s |
| Bunnik | Utrecht | ≥ 6,75 en < 7,0 m/s |
| Bunschoten | Utrecht | ≥ 6,75 en < 7,0 m/s |
| Buren | Gelderland | ≥ 6,75 en < 7,0 m/s |
| Capelle aan den IJssel | Zuid-Holland | ≥ 6,75 en < 7,0 m/s |
| Dordrecht | Zuid-Holland | ≥ 6,75 en < 7,0 m/s |
| Drimmelen | Noord-Brabant | ≥ 6,75 en < 7,0 m/s |
| Druten | Gelderland | ≥ 6,75 en < 7,0 m/s |
| Duiven | Gelderland | ≥ 6,75 en < 7,0 m/s |
| Etten-Leur | Noord-Brabant | ≥ 6,75 en < 7,0 m/s |
| Geertruidenberg | Noord-Brabant | ≥ 6,75 en < 7,0 m/s |
| Gooise Meren | Noord-Holland | ≥ 6,75 en < 7,0 m/s |
| Gorinchem | Zuid-Holland | ≥ 6,75 en < 7,0 m/s |
| Haaksbergen | Overijssel | ≥ 6,75 en < 7,0 m/s |
| Halderberge | Noord-Brabant | ≥ 6,75 en < 7,0 m/s |
| Hattem | Gelderland | ≥ 6,75 en < 7,0 m/s |
| Hellendoorn | Overijssel | ≥ 6,75 en < 7,0 m/s |
| Hendrik-Ido-Ambacht | Zuid-Holland | ≥ 6,75 en < 7,0 m/s |
| Houten | Utrecht | ≥ 6,75 en < 7,0 m/s |
| Krimpen aan den IJssel | Zuid-Holland | ≥ 6,75 en < 7,0 m/s |
| Lingewaard | Gelderland | ≥ 6,75 en < 7,0 m/s |
| Maasdriel | Gelderland | ≥ 6,75 en < 7,0 m/s |
| Neder-Betuwe | Gelderland | ≥ 6,75 en < 7,0 m/s |
| Nieuwegein | Utrecht | ≥ 6,75 en < 7,0 m/s |
| Nijkerk | Gelderland | ≥ 6,75 en < 7,0 m/s |
| Oldebroek | Gelderland | ≥ 6,75 en < 7,0 m/s |
| Olst-Wijhe | Overijssel | ≥ 6,75 en < 7,0 m/s |
| Ommen | Overijssel | ≥ 6,75 en < 7,0 m/s |
| Oss | Noord-Brabant | ≥ 6,75 en < 7,0 m/s |
| Oude IJsselstreek | Gelderland | ≥ 6,75 en < 7,0 m/s |
| Overbetuwe | Gelderland | ≥ 6,75 en < 7,0 m/s |
| Papendrecht | Zuid-Holland | ≥ 6,75 en < 7,0 m/s |
| Raalte | Overijssel | ≥ 6,75 en < 7,0 m/s |
| Ridderkerk | Zuid-Holland | ≥ 6,75 en < 7,0 m/s |
| Roosendaal | Noord-Brabant | ≥ 6,75 en < 7,0 m/s |
| Rotterdam (excl. wijk 17, wijk 23 en wijk 27) | Zuid-Holland | ≥ 6,75 en < 7,0 m/s |
| Schiedam | Zuid-Holland | ≥ 6,75 en < 7,0 m/s |
| Simpelveld | Limburg | ≥ 6,75 en < 7,0 m/s |
| Sliedrecht | Zuid-Holland | ≥ 6,75 en < 7,0 m/s |
| Tiel | Gelderland | ≥ 6,75 en < 7,0 m/s |
| Tubbergen | Overijssel | ≥ 6,75 en < 7,0 m/s |
| Twenterand | Overijssel | ≥ 6,75 en < 7,0 m/s |
| Utrecht | Utrecht | ≥ 6,75 en < 7,0 m/s |
| Vlaardingen | Zuid-Holland | ≥ 6,75 en < 7,0 m/s |
| Waalwijk | Noord-Brabant | ≥ 6,75 en < 7,0 m/s |
| West Maas en Waal | Gelderland | ≥ 6,75 en < 7,0 m/s |
| Wijchen | Gelderland | ≥ 6,75 en < 7,0 m/s |
| Wijdemeren | Noord-Holland | ≥ 6,75 en < 7,0 m/s |
| Wijk bij Duurstede | Utrecht | ≥ 6,75 en < 7,0 m/s |
| Winterswijk | Gelderland | ≥ 6,75 en < 7,0 m/s |
| Zeewolde | Flevoland | ≥ 6,75 en < 7,0 m/s |
| Zevenaar | Gelderland | ≥ 6,75 en < 7,0 m/s |
| Zundert | Noord-Brabant | ≥ 6,75 en < 7,0 m/s |
| Zwijndrecht | Zuid-Holland | ≥ 6,75 en < 7,0 m/s |
| Almelo | Overijssel | < 6,75 m/s |
| Alphen-Chaam | Noord-Brabant | < 6,75 m/s |
| Amersfoort | Utrecht | < 6,75 m/s |
| Apeldoorn | Gelderland | < 6,75 m/s |
| Arnhem | Gelderland | < 6,75 m/s |
| Asten | Noord-Brabant | < 6,75 m/s |
| Baarle-Nassau | Noord-Brabant | < 6,75 m/s |
| Baarn | Utrecht | < 6,75 m/s |
| Barneveld | Gelderland | < 6,75 m/s |
| Beek | Limburg | < 6,75 m/s |
| Beekdaelen | Limburg | < 6,75 m/s |
| Beesel | Limburg | < 6,75 m/s |
| Berg en Dal | Gelderland | < 6,75 m/s |
| Bergeijk | Noord-Brabant | < 6,75 m/s |
| Bergen (L.) | Limburg | < 6,75 m/s |
| Bernheze | Noord-Brabant | < 6,75 m/s |
| Best | Noord-Brabant | < 6,75 m/s |
| Bladel | Noord-Brabant | < 6,75 m/s |
| Blaricum | Noord-Holland | < 6,75 m/s |
| Boekel | Noord-Brabant | < 6,75 m/s |
| Borne | Overijssel | < 6,75 m/s |
| Boxtel | Noord-Brabant | < 6,75 m/s |
| Breda | Noord-Brabant | < 6,75 m/s |
| Bronckhorst | Gelderland | < 6,75 m/s |
| Brummen | Gelderland | < 6,75 m/s |
| Brunssum | Limburg | < 6,75 m/s |
| Cranendonck | Noord-Brabant | < 6,75 m/s |
| De Bilt | Utrecht | < 6,75 m/s |
| Deurne | Noord-Brabant | < 6,75 m/s |
| Deventer | Overijssel | < 6,75 m/s |
| Dinkelland | Overijssel | < 6,75 m/s |
| Doesburg | Gelderland | < 6,75 m/s |
| Doetinchem | Gelderland | < 6,75 m/s |
| Dongen | Noord-Brabant | < 6,75 m/s |
| Echt-Susteren | Limburg | < 6,75 m/s |
| Ede | Gelderland | < 6,75 m/s |
| Eemnes | Utrecht | < 6,75 m/s |
| Eersel | Noord-Brabant | < 6,75 m/s |
| Eijsden-Margraten | Limburg | < 6,75 m/s |
| Eindhoven | Noord-Brabant | < 6,75 m/s |
| Elburg | Gelderland | < 6,75 m/s |
| Enschede | Overijssel | < 6,75 m/s |
| Epe | Gelderland | < 6,75 m/s |
| Ermelo | Gelderland | < 6,75 m/s |
| Geldrop-Mierlo | Noord-Brabant | < 6,75 m/s |
| Gemert-Bakel | Noord-Brabant | < 6,75 m/s |
| Gennep | Limburg | < 6,75 m/s |
| Gilze en Rijen | Noord-Brabant | < 6,75 m/s |
| Goirle | Noord-Brabant | < 6,75 m/s |
| Gulpen-Wittem | Limburg | < 6,75 m/s |
| Harderwijk | Gelderland | < 6,75 m/s |
| Heerde | Gelderland | < 6,75 m/s |
| Heerlen | Limburg | < 6,75 m/s |
| Heeze-Leende | Noord-Brabant | < 6,75 m/s |
| Helmond | Noord-Brabant | < 6,75 m/s |
| Hengelo | Overijssel | < 6,75 m/s |
| Heumen | Gelderland | < 6,75 m/s |
| Heusden | Noord-Brabant | < 6,75 m/s |
| Hilvarenbeek | Noord-Brabant | < 6,75 m/s |
| Hilversum | Noord-Holland | < 6,75 m/s |
| Hof van Twente | Overijssel | < 6,75 m/s |
| Horst aan de Maas | Limburg | < 6,75 m/s |
| Huizen | Noord-Holland | < 6,75 m/s |
| Kerkrade | Limburg | < 6,75 m/s |
| Laarbeek | Noord-Brabant | < 6,75 m/s |
| Land van Cuijk | Noord-Brabant | < 6,75 m/s |
| Landgraaf | Limburg | < 6,75 m/s |
| Laren | Noord-Holland | < 6,75 m/s |
| Leudal | Limburg | < 6,75 m/s |
| Leusden | Utrecht | < 6,75 m/s |
| Lochem | Gelderland | < 6,75 m/s |
| Loon op Zand | Noord-Brabant | < 6,75 m/s |
| Losser | Overijssel | < 6,75 m/s |
| Maasgouw | Limburg | < 6,75 m/s |
| Maashorst | Noord-Brabant | < 6,75 m/s |
| Maastricht | Limburg | < 6,75 m/s |
| Meerssen | Limburg | < 6,75 m/s |
| Meierijstad | Noord-Brabant | < 6,75 m/s |
| Montferland | Gelderland | < 6,75 m/s |
| Mook en Middelaar | Limburg | < 6,75 m/s |
| Nederweert | Limburg | < 6,75 m/s |
| Nijmegen | Gelderland | < 6,75 m/s |
| Nuenen, Gerwen en Nederwetten | Noord-Brabant | < 6,75 m/s |
| Nunspeet | Gelderland | < 6,75 m/s |
| Oirschot | Noord-Brabant | < 6,75 m/s |
| Oisterwijk | Noord-Brabant | < 6,75 m/s |
| Oldenzaal | Overijssel | < 6,75 m/s |
| Oosterhout | Noord-Brabant | < 6,75 m/s |
| Peel en Maas | Limburg | < 6,75 m/s |
| Putten | Gelderland | < 6,75 m/s |
| Renkum | Gelderland | < 6,75 m/s |
| Renswoude | Utrecht | < 6,75 m/s |
| Reusel-De Mierden | Noord-Brabant | < 6,75 m/s |
| Rheden | Gelderland | < 6,75 m/s |
| Rhenen | Utrecht | < 6,75 m/s |
| Rijssen-Holten | Overijssel | < 6,75 m/s |
| Roerdalen | Limburg | < 6,75 m/s |
| Roermond | Limburg | < 6,75 m/s |
| Rozendaal | Gelderland | < 6,75 m/s |
| Rucphen | Noord-Brabant | < 6,75 m/s |
| Scherpenzeel | Gelderland | < 6,75 m/s |
| 's-Hertogenbosch | Noord-Brabant | < 6,75 m/s |
| Sint-Michielsgestel | Noord-Brabant | < 6,75 m/s |
| Sittard-Geleen | Limburg | < 6,75 m/s |
| Soest | Utrecht | < 6,75 m/s |
| Someren | Noord-Brabant | < 6,75 m/s |
| Son en Breugel | Noord-Brabant | < 6,75 m/s |
| Stein | Limburg | < 6,75 m/s |
| Tilburg | Noord-Brabant | < 6,75 m/s |
| Utrechtse Heuvelrug | Utrecht | < 6,75 m/s |
| Vaals | Limburg | < 6,75 m/s |
| Valkenburg aan de Geul | Limburg | < 6,75 m/s |
| Valkenswaard | Noord-Brabant | < 6,75 m/s |
| Veenendaal | Utrecht | < 6,75 m/s |
| Veldhoven | Noord-Brabant | < 6,75 m/s |
| Venlo | Limburg | < 6,75 m/s |
| Venray | Limburg | < 6,75 m/s |
| Voerendaal | Limburg | < 6,75 m/s |
| Voorst | Gelderland | < 6,75 m/s |
| Vught | Noord-Brabant | < 6,75 m/s |
| Waalre | Noord-Brabant | < 6,75 m/s |
| Wageningen | Gelderland | < 6,75 m/s |
| Weert | Limburg | < 6,75 m/s |
| Westervoort | Gelderland | < 6,75 m/s |
| Wierden | Overijssel | < 6,75 m/s |
| Woensdrecht | Noord-Brabant | < 6,75 m/s |
| Woudenberg | Utrecht | < 6,75 m/s |
| Zeist | Utrecht | < 6,75 m/s |
| Zutphen | Gelderland | < 6,75 m/s |
Dit besluit zal met de toelichting in de Staatscourant worden geplaatst.
De raadpleging van dit document komt niet in de plaats van het lezen van het oorspronkelijke Staatsblad of de Staatscourant. Wij aanvaarden geen aansprakelijkheid voor eventuele onnauwkeurigheden die voortvloeien uit de omzetting van het origineel naar dit formaat.
Deze tekst wordt gepubliceerd onder de eigen hergebruiksvoorwaarden van BWB, niet onder een licentie van Legalize of van het publieke domein.
BWB
CC0 1.0 Universeel (publiek domein)